AKSGY Hisse Yorum Analiz ve Videolar

❗ AKSGY için içerik akışınızın türünü alt taraftaki logolara dokunarak ve tıklayarak seçebilirsiniz


AKSGY Akiş Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız. Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; AKSGY Akiş Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. hisse yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ AKSGY Akiş Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Hakkında Bilgi

Yüksek kira getirili, güçlü portföyü ile AKİŞ GYO gayrimenkul sektöründeki öncü konumunu sürdürmektedir.
Akkök Holding bünyesinde 2005 yılında kurulan Akiş GYO, holdingin stratejik iş alanları arasında konumlandırdığı gayrimenkul sektöründeki deneyim ve uzmanlığını farklı projelerde değerlendirmek amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.
Akiş GYO, Sermaye Piyasası Kurulu’na yaptığı başvuruyla 18 Mayıs 2012 tarihinde Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı unvanını almış, 9 Ocak 2013 tarihinde Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamıştır. Akiş GYO, “Her işimizin temelinde mutluluğunuz var” ilkesiyle gayrimenkul sektöründe kalitesi ile farklılaşan projeleri hayata geçirmeyi hedefler.
Akiş GYO, 2011 yılında açılan Akbatı’nın yakaladığı önemli başarı sonrası, Akasya’nın 2014 yılında tamamlanması ile önemli bir projeye daha imza atmıştır. 2017 yılında SAF GYO ile birleşen Akiş GYO, bu birleşme ile birlikte gayrimenkul sektöründeki yerini bir kat daha sağlamlaştırmıştır.
Türkiye’deki gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketleri arasında bir ilki gerçekleştirerek, alışveriş merkezi yatırımlarına alternatif bir yaklaşımla cadde mağazacılığına yönelen Akiş GYO, Bağdat Caddesi’nde yer alan projelerinin de tamamlanmasıyla nitelikli ve yüksek kira gelirli portföyünü çeşitlendirecektir. Akiş GYO, cadde mağazacılığındaki ilk işbirliğini Uşaklıgil Apartmanı için Beymen ile yapmış olup, ikincisini ise 2021 yılı başında kamuya açıklandığı üzere Boyner ile yapmak üzere sözleşme imzalamıştır.
Pandeminin hüküm sürdüğü 2020 yılı içerisinde Akiş GYO’nun önceliği portföyündeki operasyonel gayrimenkullerde sağlık ve hijyen koşullarını en üst düzeyde sağlayarak tüm paydaşlarının kendini güvende hissedeceği bir mekan ve hizmet sağlayıcısı olmak oldu. Bu aynı zamanda bu zor zamanlarda bile gayrimenkul varlıklarından maksimum verimi alabilmeye yardımcı oldu. Öte yandan pandemiye rağmen biraz yavaşlamış olsa da inşaat süreci devam eden yatırımlarının da en kısa sürede gelir yaratan konuma gelmesi için çalışmalar sürdürüldü. 2020 başında yapılan finansman bonosu ihracı ile bu yıl da sermaye piyasalarının kaynak çeşitliliği anlamında kullanıldığı bir yıl oldu. Öte yandan ana kreditörlerle yapılan görüşmeler neticesinde finansal borçların yaklaşık 2/3’ünün vadesini uzatarak ortalama borç vadesi önemli ölçüde artırıldı.
Doğru zamanda, doğru lokasyonda, yeni trendler yaratan projeleriyle kısa sürede sektörün en önemli aktörlerinden biri konumuna gelen Akiş GYO, sürekli değişim içinde bulunan sektör eğilimlerini ve sosyo-ekonomik gelişmeleri yakından takip ederek gayrimenkul sektöründe fark yaratacak projelere imza atmaya devam edecektir.

Güncel bilgiler, özet metin kaynağı ve detaylar için lütfen şirketin resmi web sayfasını ziyaret ed

Farklı dillerde görüntüle Türkçe

guest
2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
KAP Bildirim
KAP Bildirim
Kasım 24, 2021 3:25 pm

AKSGY, Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş. 23.11.2021 tarihi itibariyle şirketin Kurumsal Yönetim Derecelendirme notu 9,63 (96,33) olarak güncellenmiştir. 

Ramiz Eski
Ramiz Eski
Ekim 29, 2021 5:33 pm

Abi 2 seneden çok oldu ya hala 74 kuruş eksideyiz bune ya ulan biktirdiniznbe bi aritiya gecemedik biktim be