Aselsan ASELS Hedef Fiyat Beklentileri

Yıllardır fiyat performansı ile yatırımcılarını enflasyon karşısında inim inim inleten Aselsan son günlerdeki Büyük Borsa İstanbul Rallisinde yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başardı. Aselsan için olası yukarı yönlü fiyat beklentilerini finansallar ve teknik analiz ışığında ele alıyoruz.

ASELS Finansallar Işığında Fiyat Beklentisi

Gelişmekte olan piyasalardaki 100 emsal şirketle mukayese edilen ASELS’in mali performansı oldukça iyi durumda ve 5 üzerinden 4 şeklinde görünüyor. Bunun yanı sıra temettü verimi, fiyat gelir oranı, şirket net karı gibi datalarda gayet olumlu durmakta son olarak bu verilere göre şirketin Adil Değeri 46,27 olarak işaret edilmektedir. Ek olarak ASELS için finansallar ışığında beklenen maksimum fiyat 75 TL‘ye dip fiyat ise 32 TL‘ye isabet ediyor.

ASELS Teknik Analiz Işığında Fiyat Beklentisi

5 dolar 90 cent‘lik tüm zamanlar zirvesine sahip olan şirket fiyatları o günden bu güne istikrarlı bir şekilde düşmüş durumda yaz aylarında başlayan ralli ile 2 dolar 23 cente kadar yükselen hisse fiyatları EMA 56 ve 200 seviyeleri üzerinde hareket etmeye devam ediyor. Buda yatırımcısı için acaba dolar bazlı yeni bir zirve olur mu beklentisini canlı tutuyor. Keza 5 dolar bile olması durumunda şirket fiyatları 93 TL gibi bir fiyata tekabül ediyor. Bu bağlamda finansallar ışığında uzak ihtimal olarak işaret edilen 75 TL olasılığı halan masadayım diyor.

Son olarak Aselsan için alt taraftaki önemli destek noktaları ise sırası ile şöyle 38,76 36,33 33,23

Aselsan ASELS hisse senedi için özel olarak hazırlanmış içerik akış sayfamızdan: Twitter, YouTube, Tradingview ve KAP gibi sitelerden akan verilere ulaşabilirsiniz. ASELS içerik akış sayfasını ziyaret etmek için Tıklayın

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments