AYCES Hisse Yorum Analiz ve Videolar

ÖNEMLİ DUYURU


Borsa, Hisse, Coin, Altın, Gümüş ve Vadeli İşlemler ile ilgili Canlı Sohbet odamız açıldı. Sohbet odamızı ziyaret etmek için BURAYA dokunun.

❗ AYCES için içerik akışınızın türünü alt taraftaki logolara dokunarak ve tıklayarak seçebilirsiniz

➡️ Beni Oku

AYCES Altin Yunus Cesme Turistik Tesisler AS hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız. Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; AYCES Altin Yunus Cesme Turistik Tesisler AS hisse yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ AYCES Altin Yunus Cesme Turistik Tesisler AS Hakkında Özet Bilgi

Dünden bugüne Altın Yunus

Otelimiz Yaşar Holding’in bir kuruluşu olup, Ege’nin incisi, güzel İzmir’in 80 km. batısındaki Çeşme ilçesinin Boyalık Mevkii Kalem Burnu’nda 140.000 m2’lik alanda kurulmuş Türkiye’nin en büyük tesislerinden biridir. İnşasına 1972 yılında başlanmış olup, 18 ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak, 1974 yaz sezonunda faaliyete geçmiştir. Altın Yunus Türkiye ve Ortadoğu’nun ilk bin kişilik, birinci sınıf tatil köylerinden biridir. Altın Yunus, yıllardır Türk turizminin öncülüğünü yapmış, sayısız turizmci ve yönetici yetiştirerek bir okul görevini üstlenmiş, turizmin gelişmesine katkıda bulunmuştur. Ülke tanıtımında, yabancı ve yerli devlet adamlarının ağırlanmasında, irili ufaklı uluslararası organizasyonlarda büyük ve önemli sorumluluklara imza atmıştır. Günümüzde hala Türk turizmi için çok büyük önemi olan tesisimiz sürekli kendini yenileyerek, modern hizmet anlayışıyla, üstlenmiş olduğu sorumluluklarını yerine getirmeye devam etmektedir.
Altın Yunus Hikayesi

Çok eski zamanlarda, şimdiki Altın Yunus’un bulunduğu yerde bir balıkçı köyü varmış. Burada ailesiyle birlikte Hermais adında bir çocuk yaşarmış. Bir gün Hermais ve arkadaşları hem oynamak, hem de yüzmek için denize girmişler. Kısa bir süre sonra şiddetli bir fırtına çıkmış, dalgalar yükseldikçe yükselmiş çocuklar kaçarak köye dönmüşler. Ama dönenler arasında Hermais yokmuş. Annesi günlerce kıyılarda Hermais’i beklemiş ama nafile…
Aradan yıllar geçmiş bir gün bir balıkçı, rüzgarlı dalgaların arasında sarı saçlı Hermais’i bir yunus balığının üzerinde gezerken görmüş fakat yetişememiş. Köye dönünce gördüklerini herkese anlatmış. Hermais’in annesi ümitlenip tekrar kıyıya koşmuş ama oğlunu görememiş.
Yunus balığı yıllarca Hermais’e bakmış, büyütmüş. Onun en yakın arkadaşı olmuş. Tabii ki; Hermais de büyümüş ve yaşlanmış. Doğal bir son olan ölüm onun da başına gelmiş. Yunus Hermais’i kıyıya getirip bırakmış. Denize dönemeyen tılsımlı yunus balığı da Hermais’in yanında ölmüş. Herkes yıllarca Yunus ile Hermais’in arkadaşlığını konuşmuş ve bu olay bir efsane halini almış. İşte tam bu efsanenin, yaşandığı mitolojik yer Çeşme Altın Yunus’tur. Halk yunus balığı ve Hermais’in arkadaşlığını altından bir heykele dönüştürmüş ve bu heykel günümüzde bile, Hermais’i gören köylünün gördüğü şekilde, yapılmış olup mitolojik özelliğini korumaktadır.
Eğer yolunuz Çeşme’ye düşerse; Altın Yunus’a uğramadan sakın ama sakın geçmeyin! Çeşme’de mitolojiyi ve tatili birlikte yaşayın. Hermais’in yunusla gezip dolaştığı, bu köşede tılsım size de bulaşsın ki, ayak bastığınız ilk anda, soluduğunuz ilk nefeste mitolojinin sevgi ve sadakatini fark edin. Dünyanın neresine giderseniz gidin hep bizi hatırlayın.

Güncel bilgiler, özet metin kaynağı ve detaylar için lütfen şirketin resmi web sayfasını ziyaret edin.

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
KAP Bildirim
KAP Bildirim
Şubat 1, 2022 12:25 pm

Altın Yunus Çeşme, Altın Yunus Çeşme Turistik Tesisler Apart Şube otel işletmelerinin faaliyetlerine yenileme ve tadilat nedeniyle ara verdi. 
Şirket’ten konu ile ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:”Şirketimiz Yönetim Kurulu’nun 31.01.2022 tarihli toplantısında; Şirketimizin Altın Yunus Mah. 3215 Sok. N38 Çeşme İzmir adresinde bulunan Altın Yunus Çeşme Turisitik Tesisler A.Ş. Merkez ve Altın Yunus Mah. 3402 Sok. N2 Çeşme İzmir adresinde bulunan Altın Yunus Çeşme Turistik Tesisler A.Ş. Apart Şube otel işletmeleri ile ilgili olarak, yenileme ve tadilat ihtiyaçlarının karşılanması kapsamında, 01.02.2022 tarihinden geçerli olmak üzere çalışmalar tamamlanana kadar faaliyetlerine ara verilmesine karar verilmiştir.”