BİOEN Hisse Yorum Analiz ve Videolar

ÖNEMLİ DUYURU


Borsa, Hisse, Coin, Altın, Gümüş ve Vadeli İşlemler ile ilgili Canlı Sohbet odamız açıldı. Sohbet odamızı ziyaret etmek için BURAYA dokunun.

BİOEN Hisse Yorum Analiz ve Videolar


BİOEN Biotrend Cevre ve Enerji Yatirimlari AS hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız. Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; BİOEN Biotrend Cevre ve Enerji Yatirimlari AS hisse yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ BİOEN Biotrend Cevre ve Enerji Yatirimlari AS Hakkında Bilgi

Doğanlar Holding iştiraki Biotrend Enerji, alternatif enerji üretimi konusunda yatırımlar yapma misyonunun yanı sıra, teknolojik olarak üretim ve uygulama merkezi olma hedefiyle, 2017 yılında kuruldu. Biotrend Enerji bünyesinde, 2020 yıl sonu itibariyle, 10 biyogaz, 1 biyokütle ve 1 atık yakıt hazırlama ve tedarik tesisi olmak üzere toplam 12 adet faal tesis bulunmaktadır. 2021 yılında devreye girecek olan 1 biyokütle ve 4 biyogaz tesisiyle birlikte toplam 6 bölgede, 11 ilde, 17 tesiste çöpleri elektriğe dönüştürerek, yüz binlerce hanenin enerji ihtiyacını karşılıyor.
Gelecek nesillere tertemiz, sürdürülebilir bir dünya bırakmak için durmadan çalışan Biotrend Enerji her geçen gün portföyünü büyüterek sektörün öncülerinden olmaya devam ediyor.
 
2020 yılı sonu itibariyle, Biotrend Enerji’nin sahip olduğu lisansların toplam gücü; 118,375 MWe seviyesinde. Bu gücün; 104,775 MW’lık kısmı biyogaz ve 13,6 MW’lık kısmı biyokütle tesislerinden oluşuyor. Üretim Lisansı bulunan bu tesislerin devreye alınmış olan kısımlarının toplam kurulu gücü ise 53,381 MWe, 2,4 MWe kurulu gücünde olan lisanssız elektrik üretim tesisi ile birlikte Biotrend Enerji’nin sahip olduğu tesislerin toplam kurulu gücü 55,781 MWe seviyesinde. Tüm bu veriler ışığında ise; kurulu güç kapasitesine göre, Türkiye biyogaz pazarında en büyük oyunculardan biri konumunda.
Güncel bilgiler, özet metin kaynağı ve detaylar için lütfen şirketin resmi web sayfasını ziyaret ediniz.

Subscribe
Bildir
guest
7 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
KAP Bildirim
KAP Bildirim
Ocak 31, 2022 5:42 pm

BIOEN Biotrend bağlı ortaklığı Uşak Yenilenebilir Enerji’nin işlettiği Uşak Biogaz Elektrik Üretim Tesisi’nin kurulu gücü yükseltildi. 
Şirket’ten konu ile ilgili KAP’a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:”Şirketimizin bağlı ortaklığı Uşak Yenilenebilir Enerji Elektrik Üretim A.Ş’nin işletmecisi olduğu Uşak Biogaz Elektrik Üretim Tesisinin 2,400 MWe olan kurulu gücünün 4,084 MWe ye çıkarılması için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 28.01.2022 tarihinde kısmi kabul işlemi gerçekleştirmiştir. Halihazırda 2,4 MWe kurulu güç kapasitesinde olan tesisimiz yapılan kabul işlemi neticesinde 4,084 MWe kurulu güç kapasitesine ulaşmıştır.” 

KAP Bildirim
KAP Bildirim
Aralık 23, 2021 11:33 pm

BIOEN, Şirket tarafından 25.08.2021 tarihinde yapılan açıklamada Kırgız Cumhuriyeti Yatırım Bakanlığı ve Oş Belediye Başkanlığı ile Şirket arasında Kırgızistan’ın Oş şehrinde bir atık geri dönüşüm tesisinin kurulması ve işletilmesine ilişkin tarafları bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu imzalandığı bildirilmiştir. Kırgız Cumhuriyeti Yatırım Bakanlığı ve Oş Belediye Başkanlığı ile Şirket arasındaki görüşmeler devam etmekte olup, görüşmelere ilişkin yeni bir gelişme olması durumunda Şirket tarafından ayrıca açıklanacaktır. 
BIOEN, Şirket tarafından 25.08.2021 tarihinde yapılan açıklamada Kırgız Cumhuriyeti Yatırım Bakanlığı ve Bişkek Belediye Başkanlığı ile Şirket arasında Kırgızistan’ın Bişkek şehrinde bir atık geri dönüşüm tesisinin kurulması ve işletilmesine ilişkin tarafları bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu imzalandığı bildirilmiştir. Kırgız Cumhuriyeti Yatırım Bakanlığı ve Bişkek Belediye Başkanlığı ile Şirket arasındaki görüşmeler devam etmekte olup, görüşmelere ilişkin yeni bir gelişme olması durumunda Şirket tarafından ayrıca açıklanacaktır. 

KAP Bildirim
KAP Bildirim
Kasım 25, 2021 11:54 am

BIOEN, Şirketin 625.000.000,-TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, çıkarılmış sermayesinin 331.281.627,-TL tutarındaki kısmı emisyon primlerinden ve 18.718.373,-TL tutarındaki kısmı özel fonlardan karşılanmak suretiyle, 150.000.000,-TL’den 500.000.000,-TL’na artırılması nedeniyle Şirketin esas sözleşmesinin “Sermaye” başlıklı 6’ncı maddesinin tadili İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından 24.11.2021 tarihinde tescil edilmiş ve 24.11.2021 tarih ve 10458 sayılı Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayınlanmıştır. 

KAP Bildirim
KAP Bildirim
Kasım 19, 2021 1:22 pm

BIOEN, Şirketin %100 iştiraki olan Maven Tarım Seracılık ve Hayvancılık Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından, Sivas’ta bulunan ve mülkiyeti iştirakine ait olan 54.000 m2 arazi üzerinde, örtü altı tarım faaliyeti gerçekleştirmek amacıyla, cam sera yatırımına karar verilmiştir. Kurulacak olan tesiste son teknolojiyle topraksız tarım teknikleri kullanarak, yıllık yaklaşık 2.500 ton salkım domates üretmesi planlanmaktadır. Gerçekleştirilecek yatırımın yaklaşık olarak 55.000.000 TL’ye mal olması ve 2022 yılı Haziran ayında tamamlanması öngürülmektedir. Türkiye’nin ilk modern sera projesi olan yatırım için 22 Kasım 2021 günü temel atma töreni düzenlenecektir. 
Şirketin iştiraklerinden Nov Enerji Elektrik Üretim A.Ş. tarafından işletilen, Sivas Katı Atık Düzenli Depolama Ve Bertaraf sahasında oluşan metan gazından elektrik üretimi sırasında, gaz motorlarının ortaya çıkardığı egzoz atık ısısı ve ceket ısısını kullanarak ısınacak olan cam sera, tamamen temiz enerji kullanarak üretim gerçekleştirerek bu özelliği ile de sektörde farkındalık oluşturacaktır. 

Hasan Can
Hasan Can
Ekim 30, 2021 12:55 am

birinin ocağına incir diktii anlaşılan panik yapan kaybeder sirket zarar edecek konumda değil yaatırımları cok tabiki ileride semeresini görecek aynı şeyleri sarkuysanda söyledim ordan ayrıldım şimdi burdayım he erkese bol kazançlar sötlediklerim beni bağliyor herkese iyi bayramlar diiliyorum. Ytd