BLCYT Hisse Yorum Analiz ve Videolar

❗ BLCYT için içerik akışınızın türünü alt taraftaki logolara dokunarak ve tıklayarak seçebilirsiniz


BLCYT Bilici Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız. Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; BLCYT Bilici Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisse yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ BLCYT Bilici Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş. Hakkında Özet Bilgi

1950 yılında aile şirketi olarak ticaret hayatına atılan Bilici Ailesi, günümüze kadar süregelen aile değerlerini korumuş ve 2011 yılında Borsa İstanbul’da işlem görüp, kurumsal değerlerini ve kârlı yapısını yatırımcıları ile paylaşma fırsatı yakalamıştır.

Tekstil ve Turizm olmak üzere 2 ana kol altında faaliyetlerini sürdüren Bilici Yatirim, en son teknolojiye sahip entegre tesisleri, deneyimli kadrosu, güçlü finansal yapısı ile yatırımcılarına planlı ve sürdürebilir getiri sağlamayı hedeflemektedir.


Türkiye’nin ekonomisine yıllardır şekil veren Tekstil sektöründe yatırımları bulunan Bilici Yatirim, iplik büküm ve kumaş boyama ve apre işlemlerini bünyesinde bulundurmaktadır. 2014 yılında Bilici Holding bünyesinde bulunan Biteks İplik Tesisinin %23’luk hissesini satın alan Bilici Yatirim, yatırımcı bünyesinde operasyonel entegrasyon seviyesini ilerletmiştir.

Biteks İplik, 20.000 m2’lik kapalı alan altında Osmaniye Organize Sanayi Bölgesinde 16.000 iğ pamuk iplik ve 29.000 iğ polyester viskon iplik üretimi gerçekleştirmektedir. Şirket en son 2016 yılında yaptığı yaklaşık $10 Milyonluk yenileme yatırımı ile kapasitesini 2’ye katlamıştır.

Adana Hacı Sabanci Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Bilici Yatirim İplik Büküm ve Puntalama tesisi toplamda 25.000 m2’lik açık alan ve 11.620 m2’lik kapalı alanda pamuk, polyester-viskon, ve elastanlı olmak üzere aylık 270 ton iplik büküm kapasitesine sahiptir.

Büküm tesisi ile ayni bölgede bulunan Bilici Yatirim Apre & Boya tesisi toplamda 25.000 m2’lik açık alan ve 11.620 m2’lik kapalı alanda yıllık 12 Milyon metrelik kumaş boya ve terbiye kapasitesine sahiptir. Tesis, farklı tür kumaşlara reaktif ve pigment boya yapma özelliklerine sahip olup, Data Color, Macbeth ve Osram tarafından boyama ’da akredite olmuştur.

Turizm sektörüne de 2007 yılında giriş yapan Bilici Yatirim, TSKB GYO ile %50 ortak olup, Adana Merkez bölgesinde 5 yıldızlı otel yatırımını tamamlamıştır. Divan Adana markası altında faaliyette olan otelin toplam Yatirim değeri yaklaşık $47 Milyon ’dur.

Bilici Yatirim, deneyimli yönetim kadrosu ile girdiği her sektör kolunda lider olmayı hedeflemektedir. Bilici Yatirim Ar-Ge’ye yaptığı yenilikçi yatırımları ve randıman odaklı çalışmaları ile sürdürebilir kârlı büyümeye odaklanmaktadır.

Güncel bilgiler, özet metin kaynağı ve detaylar için lütfen şirketin resmi web sayfasını ziyaret edin.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments