ÖNEMLİ DUYURU


Borsa, Hisse, Coin, Altın, Gümüş ve Vadeli İşlemler ile ilgili Canlı Sohbet odamız açıldı. Sohbet odamızı ziyaret etmek için BURAYA dokunun.

BRKO Hisse Yorum Analiz ve Videolar


-BRKO Birko Birleşik Koyunlulular Mensucat Ticaret ve Sanayi A.Ş. hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız.
-Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz.
-Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
-Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; BRKO Birko Birleşik Koyunlulular Mensucat Ticaret ve Sanayi A.Ş. hisse yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ BRKO Birko Birleşik Koyunlulular Mensucat Ticaret ve Sanayi A.Ş. Hakkında Özet Bilgi

Birko A.Ş ‘nin kuruluş öyküsünü hemen hemen her Koyunlu insanı, her Birko ortağı bilmektedir.

Birko’nun kuruluş nedenlerinden ”KASABADAN DOĞAN EFSANE” olarak nitelendirilen, Türk sanayisine model olabilecek bir hareketten bahsetmeden geçilemezdi.

1970 yılına kadar gerek ilimiz Niğde ve gerekse Koyunlu’da geçim şartlarının uygun olmaması nedenlerinden, taşra illere hatta yurt dışına göç olayları hızlı bir şekilde devam etmekteydi. Bu durumda hem Niğde ili küçülmeye devam ediyor ve hem de Koyunlu Kasabası terk edilmiş, ıssız kendi halinde bırakılmış bir hale gelmişti. Ata-dede yurdu zamanla harap olacak doğduğu köyüne dönüş imkânsız bir hale gelecekti. Bu düşüncelerle hareket eden Koyunlulular Edirne’den Kars’a kadar bulunduğu yerlere yerleşmiş olanlar Ankara merkezde bir araya gelmek suretiyle hem ilimiz Niğde’nin hem de Kasabamız Koyunlu’nun geleceğini masaya yatırarak, konuşmaya, tartışmaya başladılar. 1970 yıllarında başlayan görüşmeler uzun bir süreden sonra 1972 yılında BİRKO A.Ş ‘nin kurulması ile sonuçlandı.

Kuruluşun ana gayesi bölgemizdeki insanlara iş, aş verecek tesisler meydana getirerek o yöredeki göç’ü önlemek sureti ile ilimizi küçülmekten, kasabamızı da terk edilmiş harap olmaya bırakılmış bir ata yurdu olmaktan kurtarmaktı. Kuruluşumuzdan bu güne kadar geçen sürede tahminlerin üstende bir başarı sağlanmıştır. BİRKO ‘nun kuruluşu ile beraber Niğde ilinden göç zamanla azalmıştır. Koyunlu’da ata yurduna geri dönüş hareketi başlamıştır.

BİRKO ‘daki başarılı gelişmeler zamanla binlerce insana iş imkanı sağlamış Niğde ilinin en büyük sanayi kuruluşu haline gelmekle beraber, bölgesinde de ekonomik,sosyal gelişmelerinde beraberinde getirmiştir.

BİRKO A.Ş. Markası sadece Türkiye’de değil Dünya da tanınmış kaliteli mal üreten bir MODEL ve ÖZEL marka haline gelmiştir.

Bir kasaba halkının böyle bir başarıyı gerçekleştirmesi bütün devlet büyükleri tarafından takdirle karşılanmıştır. Bu hareketin Türkiye sanayinin gelişmesi ve sanayinin tabanına yayılması hususunda ÖRNEK bir MODEL haline gelmiştir.
Niğde -Bor esnafına sağladığı ekonomik aktiviteler ile birlikte BİRKO Niğde ilinin kalbi durumundadır.

Koyunlu insanı kazandırdığı sanayi kuruluşu ile memleketine karşı görevini yapmak sureti ile vefa borcunu hakkı ile ödemiş bulunmaktadır. 
Resmi Sayfa ve Metin Kaynağı Tıklayın

Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
KAP Bildirim
KAP Bildirim
Aralık 20, 2021 11:56 pm

BRKO, Sirket, Diriteks Diriliş Tekstil A.Ş bünyesinde bulunan halı makine grubunu hasılat paylaşımı sözleşmesi yaparak kiralamıştır. Dekoratif halı ürün gamını geliştirmeyi hedeflemekte olan şirket, hasılat paylaşımı sözleşmesi ile aylık 100 bin metrekare jel halı üretimi hedeflemektedir. 

Ersan er
Ersan er
Kasım 1, 2021 1:28 am

Ulan umumi tuvaletler bile 1 tl hisseyi nd hâle getirdiniz be yaziklar olsun tuvaletle ayni para olmus zarar cok arkadaslar size naçizane önerim bu hisseye bulasmayin nokta yine de ytd…