CUSAN Hisse Yorum Analiz ve Videolar

ÖNEMLİ DUYURU


Borsa, Hisse, Coin, Altın, Gümüş ve Vadeli İşlemler ile ilgili Canlı Sohbet odamız açıldı. Sohbet odamızı ziyaret etmek için BURAYA dokunun.

❗ CUSAN için içerik akışınızın türünü alt taraftaki logolara dokunarak ve tıklayarak seçebilirsiniz


CUSAN Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş. hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız. Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; CUSAN Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş. hisse yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ CUSAN Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş. Hakkında Özet Bilgi

Çuhadaroğlu Grubu’nun ticari faaliyetleri 1954 yılında Ahmet Çuhadaroğlu’nun Taksim Tünel’deki mimarlık ofisinde başladı.

Grup’un kurucusu Ahmet Çuhadaroğlu ilk yıllarda demir doğrama işi ile iştigal etti. İlerleyen yıllarda demir doğrama işini alüminyum
doğrama aldı. Faaliyetler 1965 yılından bu yana, ağırlıklı olarak mimari uygulamalarda kullanılan alüminyum ürünlerinin üretimi ve
işlenmesi ile devam ettirildi.

1978 yılında ekstrüzyon ürünlerinin üretimi ve işlenmesi için Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş., cephe sistemleri üretimi ve
taahhüt işlerini gerçekleştirmek üzere de Çuhadaroğlu Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş. kuruldu.
1981 yılında silikon, sızdırmazlık elemanları, yapıştırıcı ve yalıtım kimyasalları üretmek üzere Çuhadaroğlu Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş.
kuruldu. (“Çekomastik” markasının da sahibi olan Çuhadaroğlu Kimya, 2005 yılında Fransız Total-Bostik firmasına satıldı.)

1996 yılında Çuhadaroğlu Ailesi’ne ait olan ve alüminyum sanayi – taahhüt, inşaat, gayrimenkul, akaryakıt ve sigorta alanlarında faaliyet
gösteren şirketlerin tek bir çatı altında toplanması amacıyla Çuhadaroğlu Holding A.Ş. kuruldu.

2002 yılında Fransa’da kurulan M&N Aluminium France S.A.S, Çuhadaroğlu ürünlerini kullanarak Avrupa’da önemli taahhüt projelerini
gerçekleştirdi.

2006 yılında kurulan Çuhadaroğlu Yapı Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş., 76 daireden oluşan İstanbul Beylikdüzü’ndeki “Yakut Evler”
projesini 2010 yılında tamamladı.

Çuhadaroğlu Holding A.Ş. ve Çuhadaroğlu Metal 2012 yılında Çuhadaroğlu Metal çatısı altında birleşti. Böylelikle Çuhadaroğlu Metal,
Çuhadaroğlu Alüminyum paylarının %66,54’ünün sahibi oldu.

Çuhadaroğlu Metal 18.02.2016 tarihinde halka arz edildi, Şirket paylarının %25,96’sı Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı.

Çuhadaroğlu Metal Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 04.05.2017 tarihli kararıyla Ar-Ge Merkezi oldu.

Çuhadaroğlu Metal 2018 yılında ABD’ye ve Avusturalya kıtasına ihracata başladı.

Çuhadaroğlu Metal 2019 yılında interal, interax, interwall, intersecure ve interdigi markalarının tescillerini almıştır.

Güncel bilgi, özet metin kaynağı ve detaylar için lütfen şirketin resmi web sayfasını ziyaret edin.

Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
KAP Bildirim
KAP Bildirim
Aralık 7, 2021 1:14 pm

CUSAN, Şirketin 2021 yılı hesap dönemi içerisinde ilişkili taraf Çuhadaroğlu Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye yaptığı, yaygın ve süreklilik arz  eden satış işlemlerinin toplam tutarının Şirketin kamuya açıklanan son yıllık finansal tablolara göre oluşan hasılat tutarına oranının %10’u geçeceği  öngörülmektedir. Buna istinaden, Şirket Yönetim Kurulu tarafından Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-17.1 Sayılı Kurumsal Yönetim Tebliği’nin 10.  maddesi gereğince hazırlanan iş bu “Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş. 2021 Yılı Yaygın ve Süreklilik Arz Eden İlişkili Taraf İşlemlerine  İlişkin Rapor” ile ilişkili taraf Çuhadaroğlu Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye yapılan satışların şartları değerlendirilerek piyasa koşulları ile  karşılaştırması yapılmıştır. Yapılan değerlendirme sonucunda, söz konusu satışların Şirket menfaatleri ve piyasa koşullarına uygun bir şekilde  karşılaştırılabilir fiyat yöntemi kullanılarak gerçekleştirildiği görülmüş olup gelecekteki işlemlerde de mevcut uygulamanın devamına karar verilmiştir.” 

İskender
İskender
Kasım 1, 2021 1:49 am

Metalcilerin krali krali devammmmm yukseliseeeeee lotlari da artiriyorum devamm ytd