Değerinin Altında İşlem Gören 10 Hisse

2022 Temmuzun 3. haftasından itibaren başlayan trend ile Bist100 endeksi %50 den fazla değer kazandı. Ağırlıklı olarak Bist30 ve Bankaların sırtladığı endeksimizin geneline hızlı bir bakış atıp ucuz olduğunu düşündüğümüz hisseleri sizler ile paylaşıyoruz.

Bu değerlendirmeler şirketin: finansalları, geçmişten günümüze mali durumu ve teknik analiz verileri göz önünde bulundurularak yapılmıştır.Veriler investing pro’dan alınmıştır ve hiçbir bağlayıcılığı yoktur. Yatırım tavsiyesi değillerdir. Investing proyu satın alarak daha detaylı olarak şirketleri inceleyebilirsiniz.

TBORG Tuborg

Yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda satılmak üzere bira, malt ve meşrubat üretimi ile satışı işleri ile meşgul olan şirket dini hassasiyetleriniz varsa size göre değil. Buna ek olarak halka açık bölümü çok düşük olduğu için Piyasa Öncesi işlem görüyor ve işlem hacmi de çok düşük. Tüm bunlara rağmen şuanda fiyatı %58 iskontolu gözüküyor. Temettü vermesi, masa sandalye şirketi olmaması da göz dolduran başka bir yanı…

Kardemir B KRDMB

Çiçek gibi bir başka şirkette Kardemir Kardeşlerin KRDMB hissesi model portföyümde de kendine yer bulan şirket %54 iskontolu duruyor sıkı tutunun temettüsü de var daha ne olsun.

Deniz GYO DZGYO

Halka açıklık oranı düşük %23,56 olan şirketin geçmişi biraz puslu olsa da GYO’lar arasındaki en düzgün şirketlerden olduğunu düşünüyorum. Model portföyümde kendine yer bulan şirketimiz geçmiş dönem zararlarını işaret ederek yakın dönemde temettü vermese de mevcut finansallar ışığında önümüzdeki dönemler temettü verebileceğini düşünüyorum. Bunun yanı sıra Bedelli Sermaye artırımı yapmaya niyet edip sonra da vazgeçmiş bir şirket olduğu da unutulmamalı. Karlı bir şirket olduğu için Bedelli durumunda taban taban yemesini beklemiyorum olması durumunda kendi adıma bedellisine de katılırım. Gelelim iskonto durumuna bu şirketimizde %54 iskontolu şuanda…

Kardemir A KRDMA

Kardemirlerin KRDMA hisseleri de listeye baktığımızda %53 iskontolu durumda bunların arasında zaman zaman fiyat farkı oluşabilmekte şuanda B hisseleri biraz daha hesaplı gözüküyor. Ona yönelmeniz daha mantıklı gözüküyor.

Ard Bilişim Teknolojileri ARDYZ

Teknoloji hisseleri toplamayı sevenler için bu endekste ve bu finansallar ile ucuz kalmış bir hisse ARDYZ üstelik %52’de iskontolu durumda…Kendi adıma NASDAQ’da dönüş emaresi görürsem model porföyüme eklemeyi düşünüyorum. Halka açıklık oranı biraz fazla %74,86 o noktada dikkatli olunmalı…

Tüpraş TUPRS

Evet yanlış görmediniz Tüpraş şuanda %48 iskontolu 🙂 Adil değer olarak 501 TL verilmiş gözüküyor.

Esenboğa Elektrik ESEN

Borsada pekte eski olmayan şirketimiz mevcut hali ile %45 iskontolu gözüküyor. Adil değer için 58,81 TL fiyat gösterilmekte…

Doğanlar Mobilya DGNMO

Bugüne kadar hiç trade etmediğim şirket anapazarda ve hatrı sayılır bir işlem hacmine sahip.Mevcut hali ile şirket %44 iskontolu gözüküyor.

VAKKO

33,55 TL adil değer biçilen şirket mevcut fiyatı ile %45 iskontolu durumda…

Bak Ambalaj Sanayi BAKAB

Mevcut haline 43,03 TL adil değer biçilen şirket %45 iskontolu durumda…

Verilerimiz investing premium uygulamasından çekilmiştir. Daha detaylı analiz ve veriler için uygulamanın ücretli versiyonunu satın alabilirsiniz. Ben faydalı olduğunu düşünüyorum.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments