EGPRO Hisse Yorum Analiz ve Videolar

❗ EGPRO için içerik akışınızın türünü alt taraftaki logolara dokunarak ve tıklayarak seçebilirsiniz


EGPRO Ege Profil Ticaret ve Sanayi A.Ş. hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız. Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; EGPRO Ege Profil Ticaret ve Sanayi A.Ş. hisse yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ EGPRO Ege Profil Ticaret ve Sanayi A.Ş. Hakkında Özet Bilgi

Ege Profil Ticaret ve Sanayi A.Ş. (Ege Profil ) İzmir’de tescilli bir şirkettir. Ege Profil’in ana faaliyet konusu, her nevi plastik boru ve yedek parçaları ile her türlü profiller ve plastik eşya imal ve satımıdır.

Ege Profil 1981 yılında Namık Mazhar Zorlu ve Oğulları Plastik Profil Sanayii Kollektif Şirketi unvanıyla kurulmuştur. 1982 yılında unvan değişikliği ile bugünkü halini almıştır. 1993 yılında şirketin hisseleri halka arz edilerek , BİAŞ’ta işlem görmeye başlamıştır. 2000 yılında Ege Profil hisselerinin % 47’si Mazhar Zorlu Grubu tarafından Dünya’nın en büyük PVC Profil üreticilerinden olan Belçikalı Deceuninck Grubu’na satılmıştır. 2001 yılında Mazhar Zorlu Grubu şirketin ilave 30 %’ luk hisselerini Deceuninck Grup’a satmış ve Deceuninck Grup da 21%’ lik kısmını BİAŞ’tan satın alarak, şirketin 98%’lik kısmına sahip olmuştur. 2004 yılında şirket ile Pilsa A.Ş. arasında imzalanan sözleşmeyle, Winsa ticari markası adı altında yürütülen tüm faaliyetler Ege Profil bünyesine devir olmuştur. Winsa markası ile üretim, 2008 yılı başından itibaren ağırlıklı olarak ileri teknoloji ile inşa edilen Kartepe/Kocaeli Tesislerinde yapılmaya başlanmıştır.

Egepen Deceuninck ve Winsa markasının taşıdığı güven ve pazar bilgisi, Deceuninck Grubu’nun; müşteri odaklı yaklaşımı, sahip olduğu yüksek teknoloji ve kalite anlayışıyla bütünleşmiştir. Dünya çapında entegre bir topluluk olan Deceuninck NV; kompaund, tasarım, geliştirme, ekstrüzyon, finisaj ve geri dönüşüm konularında uzmanlaşmıştır. Topluluk; hedeflerini, kalite ve hizmet anlayışını, mükemmele ulaşma tutkusuyla özetlemektedir.

Ege Profil, 2001 yılından itibaren yüksek bir performans göstermiş ve sürekli bir büyüme kaydetmiştir. Ulaşılan bu başarının ardında, sahip olunan pazar deneyimi ve sağlanan personel motivasyonunun rolü önemlidir. Yatay organizasyon modelinin hakim olduğu şirkette; her kademedeki personel inisiyatif kullanma, yetki ve sorumluluk paylaşımı konularında; yönetim tarafından desteklenmektedir.

Ege Profil’in genç ve dinamik personeli, Deceuninck’in dünyadaki liderlik misyonuna uygun biçimde Türkiye’de pazarı belirleyen trendleri yaratmayı sürdürmektedir. Çalışanlara sunulan eğitim olanakları, Ar-Ge faaliyetlerine verilen önem, uygulanan kalite politikası ve topluluğun yarattığı büyük bilgi paylaşımı başarıyı vazgeçilmez kılmaktadır.

Ege Profil, Egepen Deceuninck, Winsa ve Pimapen olmak üzere üç ana markasıyla PVC profil sektöründe faaliyet göstermektedir. Tüm markaların ürünleri ve satış pazarlama kanalları ayrı ayrı olarak oluşturulmuştur.

Dünya standartlarındaki üretim kalitesinden ödün vermeden, çevreye duyarlı bir prosesle 2015 yılında başlayan Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesindeki yatırım, 2017 yılı içinde tamamlanarak tamamen faaliyete geçmiştir. Toplam 110.000 m2 alan üzerinde, 54.968 m2 üretim tesisi, 8.995 m2 idari bina ve 22.295 m2 lojistik merkez olmak üzere toplam 86.258 m2 kapalı alana sahiptir. Tesis ilk etapta 60.000 ton kapasiteye sahip olup 100.000 ton kapasiteye ulaşacak altyapıya sahiptir. Şirketin Kartepe/Kocaeli’de üretimi, 40.667,96 m2 alan üzerinde 34.591 m2 ’lik kapalı alanlı ve 41.490 ton kapasiteli kendine ait tesisinde gerçekleştirilmektedir. Şirketin bu tesislerinde üretilen mamullerine ilişkin lojistik hizmetleri Kartepe’deki 21.515 m2 kapalı alan üzerinde 10 yıllığına kiralanmış lojistik merkezde, lojistik hizmeti veren bir firma aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Ayrıca her üç markanın İzmir, İstanbul, Ankara ve Adana’da Bölge Müdürlükleri bulunmaktadır. Winsa markasına ait 250’ye varan üretici bayisi ve 550’ye yakın satış noktası, Egepen markasına ait 450’ye varan üretici bayisi ve 1850’ye yakın satış noktası ve Pimapen markasına ait 270’ye varan üretici bayisi ve 600’e yakın satış noktası bulunmaktadır.

İthalat ve İthalat ve ihracat yapılan ülkeler arasında Avrupa, Amerika, Asya, Afrika ve Avustralya kıtalarındaki ülkeler yer almaktadır.

Ege Profil olarak dünya pazarındaki yerimiz her geçen gün artmaktadır. 2012’de Hindistan’da bir depo ile şube olarak faaliyet göstermeye başlayan Ege Profil, 2013 yılında Şili’ de Deceuninck Importadora Limitada ünvanlı şirketine %99.9 pay ile iştirak etmiş ve 2014 yılında da gelişen piyasalara Brezilya’da distribütör olarak faaliyet gösteren Deceuninck Brasil olarak devam etmiştir. Ege Profil 2013 yılında alüminyum sektörüne de girmiştir.

Haziran 2017’de Deceuninck NV’nin Pimaş’ta sahibi olduğu ve 31.535.339,898 TL itibari değere sahip yüzde 87,60’lık pay, beher pay için 2,7081 TL, toplamda 85.400.364 TL bedelle satın alınmış; Brezilya’da bulunan Deceuninck do Brasil Limitada’daki 2.127.845 Brezilya Reali nominal değerli hisse ise zararda olması nedeniyle tasfiye değeri üzerinden Deceuninck N.V.’ye 1.000 Avro’ya satılmıştır. Ağustos 2017’de Pimaş ile, tüm aktif ve pasifleri ile bir bütün halinde deviralınması suretiyle, alınan birleşme kararına ilişkin süreç 25 Aralık 2017’de tamamlanmıştır.

Güncel ve detaylı bilgi için lütfen kuruluşun resmi web sayfasını ziyaret edin.

Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Yakup
Yakup
Kasım 2, 2021 4:12 pm

Beklemeye devam daha var 6 aya kadar kıssa vadede para kazandırmaz diyorumm ytd

kamikazehan
kamikazehan
Mayıs 20, 2021 3:29 am

seni 17 liralardan bilirim tahtacısı 1 lotun hesabını yapar