GARFA Hisse Yorum Analiz ve Videolar

❗ GARFA için içerik akışınızın türünü alt taraftaki logolara dokunarak ve tıklayarak seçebilirsiniz


GARFA Garanti Faktoring A.Ş. hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız. Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; GARFA Garanti Faktoring A.Ş. hisse yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ GARFA Garanti Faktoring A.Ş. Hakkında Özet Bilgi

Garanti BBVA Factoring, 4 Haziran 1990 tarihinde endüstriyel ve ticari şirketlere faktoring hizmeti sunmak amacıyla, Aktif Finans Faktoring Hizmetleri A.Ş. adıyla kurulmuş, 27 Mart 2002 tarihinde yapılan “2001 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı” kararı uyarınca ticari ünvanı Garanti Faktoring Hizmetleri A.Ş. olarak değiştirilerek, “Garanti BBVA”çatısı altında hizmet vermeye başlamıştır. Daha sonra da ünvanı “Garanti Faktoring A.Ş.” olarak güncellendi.
1993 yılında Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)’dan alınan izinle hisselerini halka arz ederek Borsa İstanbul’a (“BİST”) kote olmuştur.. %8,38 fiili dolaşımdaki pay oranı ile hisseleri Borsa İstanbul’da işlem gören Garanti BBVA Factoring, yurtiçi faktoring ve yurtdışı faktoring işlemlerini BBVA sinerjisi ile geniş bir network üzerinden müşteri ihtiyaçlarına odaklı bir şekilde yürütmektedir.
Garanti BBVA Factoring, ticaretin finansmanı ve alacak bazlı finansman konsantrasyonuyla, gerek yurt içi, gerekse yurt dışı ticaretin gerektirdiği finansman, garanti ve tahsilat ürünlerini bir arada sağlıyor. Garanti BBVA Factoring; başta KOBİ’ler, ithalatçı/ihracatçı kimliğiyle öne çıkan şirketler, yaygın tedarikçi ve bayi ağına sahip kuruluşlar olmak üzere geniş bir müşteri tabanına hizmet veriyor. Türkiye’de hızla gelişen ihracat ve ithalatın finansmanı ile ilgili standart bankacılık ürünlerinin yanı sıra alacak bazlı finansman yöntemlerine duyulan ihtiyaç artarken, Garanti BBVA Factoring, gerek yurt içi, gerekse uluslararası işlemlere yönelik çeşitlendirilmiş ürünleri ile müşterilerine kaliteli ve hızlı çözümler sunuyor.
Garanti BBVA Factoring; müşteri odaklı hizmet anlayışı, uzmanlaşmış ekibiyle müşterilerine ve sektöre katma değer yaratmayı hedefleyen; ürün danışmanlığı ve ürün geliştirme konularında öncü; güçlü kadrosuyla kuruma özel çözümler üretebilen; operasyonel işlem hızı ile fark yaratan; Factors Chain International (FCI) üyeliğinin sağladığı yaygın muhabir ağı ile yurt dışı faktoring işlemlerinde de güçlü bir faktoring şirketi.
Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş. tarafından yapılan Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Derecelendirmesinde ilk değerlendirmede 9,32 notunu, 16 Ağustos 2018 – 16 Ağustos 2019 döneminde 9,39’a yükselterek, BİST Kurumsal Yönetim Endeksi’nde yer almaya devam etmektedir.
Garanti BBVA Factoring, Türkiye genelinde 8 ilde 11 şube ile müşterilerine hizmet vermektedir.
Garanti BBVA Factoring, finansal gücünün göstergesi olarak Fitch Ratings’den TL ve yabancı para uzun vadeli BBB ve ulusal uzun vadeli not olan AAA (tur) rating’ine sahiptir.
Şirketimiz, dünya genelinde 400’ün üzerinde faktoring şirketinin üye olduğu Factors Chain International’ın bünyesinde yapılan değerlendirmede; üst üste 4.kez “Dünyanın En İyi İhracat Faktoring Şirketi” seçilmiş, hizmet kalitesi, muhabir ağı ve ihracat hacmi gibi kriterlerin hepsinden “%100-tam puan” alarak, organizasyon tarihinde bu puanı alma başarısı gösteren ilk şirket olmuştur.

Güncel bilgiler, özet metin kaynağı ve detaylar için lütfen şirketin resmi web sayfasını ziyaret edin.

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Haspi
Haspi
Kasım 2, 2021 7:45 pm

2.90 lik bir dusus soz konusu ama bu yukselmeyecegini anlamina gelmiyor devam ytd