Girişim Elektrik GESAN için Önemli Seviyeler ve Değerlendirme Notları

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Borsa İstanbul’a Kote olan Girişim Elektrik GESAN, arzından sonra çok ciddi bir ralliye kalkarak 300 TL’lik ATH yaptı. Girişim Elektrik: SASA, HEKTAS, YEOTK, SMRTG gibi hızla primlendi. Bu bağlamda GESAN pahalı mı ucuz mu anlamaya çalışmak için şirket fiyatlarını temel ve teknik analiz ışığında değerlendiriyoruz.

GESAN Temel Analiz & Adil Fiyat

Paragrafa başlarken şirketin şuan ki hali ile iyi yönetildiğini en azından yatırımcı tarafından bu yönde bir algı olduğunu söyleyebiliriz. Borsa İstanbul’daki bir çok şirketin aksine oldukça şeffaf ve açık bir şekilde yatırımlarını ve faaliyetlerini paylaşan şirketin kurumsal iletişim yönünden herhangi bir sıkıntısı olmadığını gözlemliyoruz. Bunun akabinde şirket mevcut finansallarına göre hisse fiyatlarının aşırı şişkin olduğu gözümüze çarpıyor.

Adil Değeri ortalama %52,02 daha yukarıda olan şirket için finansallara göre beklenen en yüksek fiyat 136,34 yine finansallara göre en dip fiyat ise 93,86 şeklinde gözüküyor. Tüm bunlar ek olarak şirketin mali performansa 5 üzerinden 4 alırken: FAVÖK, Net Karlılık, Gelir gibi kalemlere baktığımızda da gayet olumlu ve verimli bir tablo ile karşılaşıyoruz. Son olarak bu rakamlar şirketin mevcut bilançolarına göre elde edilmiş sonuçları içeriyor, gelecek projeksiyondaki çalışmalar, yeni yatırımlar, bilançolar vs. şuanki Adil Değer fiyatlarının dışında kalıyor.

GESAN Teknik Analizi EMA ve FIBO Seviyeleri

Fiyat tekniğin içindedir diyenler için GESAN’da gayet güzel bir tablo bizi karşılıyor.

4 saatlik yükseliş trendinin üzerinde bir kapanış alan şirketin trend desteği 242,80 bölgesinde bulunuyor. Bu bölge altı 4 saatlik mum kapanışı gelmedikçe yön yukarı gözüküyor. Günlükte ise 2022 Mart 1’de başlayan yükseliş trendinin 21 Kasım’daki tabandan tavana hareketi sayesinde halen sürdüğünü söyleyebiliriz. Günlükte SuperTrend destek noktamız 210,41 de bulunuyor. Bu bölge aynı zamanda en yakın fibo desteğinin de 3 lira altı olması hasebi ile önemli bir destek bölgesi olarak karşımıza çıkıyor.

John Bollinger’in 4 saatlik BB’sine göre GESAN orta BB’nin takribi 5 lira üzerinde duruyor. Günlükte ise orta BB 220,66 olark gözüküyor ve hisse fiyatları halen oraya çok uzak duruyor. Yukarıdaki BB seviyemiz ise FIBO üst değerimiz olan 275’in 10 TL üstü olan 285,56 seviyesine tekabül ediyor.

Son olarak en çok faydalandığımız EMA seviyelerine göre en yakın desteğimiz (EMA 12) 239,10 olarak gözüküyor bunu sırası ile 209,40 – 164,30 ve 83,71 seviyelerini önemli destek noktaları ve yeni para giriş bölgeleri olarak değerlendirebiliriz.

Peki ya sizce GESAN, pahalı mı yoksa halen ucuz mu? Görüşlerinizi yorumlara bekliyoruz.

Girişim Elektrik hisse senedi için özel olarak hazırlanmış içerik akış sayfamızdan: Twitter, YouTube, Tradingview ve KAP gibi sitelerden akan verilere ulaşabilirsiniz. GESAN içerik akış sayfasını ziyaret etmek için Tıklayın

Şirket temel analiz verileri investing.com’un InvestinPro eklentisinden ve fintables.com’un Fintables data setlerinden alınmıştır.(Datalar yazı yazıldığındaki tarihin özet verilerini içerirler.) Her iki eklentiyi de yatırımcılar için öneriyoruz. Sizlerde eklentileri satın alarak dilediğiniz zaman en güncel şirket detaylarına ve değerlendirmelerine erişebilirsiniz.

guest
1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
SerkanDK
SerkanDK
Kasım 26, 2022 10:49 pm

pahalı abi bu fiyatlarda pahalı