HDFGS Hisse Yorum Analiz ve Videolar

ÖNEMLİ DUYURU


Borsa, Hisse, Coin, Altın, Gümüş ve Vadeli İşlemler ile ilgili Canlı Sohbet odamız açıldı. Sohbet odamızı ziyaret etmek için BURAYA dokunun.

❗ HDFGS için içerik akışınızın türünü alt taraftaki logolara dokunarak ve tıklayarak seçebilirsiniz


HDFGS HEDEF Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız. Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; HDFGS HEDEF Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. hisse yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ HDFGS HEDEF Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. Hakkında Bilgi

Girişimciler, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de, iş fikirlerini hayata geçirebilmek için gerekli olan finansman kaynaklarına ulaşmakta büyük zorluklar çekmektedirler. Deneyimi, yeterli sermayesi veya teminatı olmayan girişimcilerin, işin başında gerekli olan çekirdek ve başlangıç sermayesini veya işlerini büyütmek için gerekli olan ilave sermayeyi banka kaynaklarını kullanarak geleneksel yollardan sağlamaları pek mümkün olamamaktadır.
Şu anda bu boşluk genellikle girişimcilerin ya kendileri, arkadaş ve aile çevresinden sağladıkları kaynaklarla ya da küçük bir kısmı ise devlet kaynaklı desteklerle doldurulmaya çalışılmaktadır. Hâlbuki bu kaynak gelişmiş batı ülkelerinde, yenilikçi iş fikrini daha fikir aşamasından itibaren destekleyerek yenilikçiliğin girişimciliğe dönüşmesinde önemli rol oynayan, iş melekleri adı verilen bir sınıf veya daha profesyonel ve kurumsal yapı olan girişim sermayesi fonları tarafından sağlanmaktadır.
Ayrıca, girişim sermayesi fonları ve iş melekleri yatırım yaptıkları şirketlere finansman sağlamanın yanı sıra, gerekli olan yönetsel ve stratejik desteği de sağlayarak şirketlerin daha hızlı büyümelerine de büyük katkı yapmaktadırlar.
Ülkemizde bu boşluğu gören şirketimiz girişimciliğin başından itibaren desteklenmesi için kendisine;
Yüksek büyüme potansiyeline sahip yeni pazarlar, yeni teknoloji veya ürün, yeni bir üretim şekli veya hizmet biçimi tasarlayan vizyon sahibi girişimcilerin yenilikçi projelerine yatırım yapmayı,
Ürün/hizmet açısından rakiplerine göre avantajlı pozisyonda olmalarına rağmen, kapasite ve finansman darlığı çeken KOBİ’lere finansman ve yönetsel destek sağlamayı,
Girişim sermayesi ve iş melekleri modellerinin ülkemizde de gelişmesi ve farkındalıklarının artırılması için gerekli altyapıyı oluşturmayı misyon olarak edinmiştir.  

Güncel bilgiler, özet metin kaynağı ve detaylar için lütfen şirketin resmi web sayfasını ziyaret edin

Subscribe
Bildir
guest
5 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
KAP Bildirim
KAP Bildirim
Şubat 1, 2022 12:26 pm

Hedef Girişim, İştiraki İdeal Finansal Teknolojiler’in işletme faaliyetlerinde kullanılmak üzere 20 milyon TL üst limitli yapılandırılmış finansman sağlayacak. 
Şirket’ten konu ile ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi: 
“Şirketimizin 31.01.2022 tarih ve 04 sayılı Yönetim Kurulu Toplantısında;Şirketimizin tabi olduğu III-48.3 Nolu Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklıklarına ilişkin Esaslar Tebliği 21. Maddesi 3. Fıkrası (f) bendi kapsamında;İştirakimiz İdeal Finansal Teknolojiler ve Danışmanlık A.Ş. ‘nin işletme faaliyetlerinde kullanılmak üzere 20.000.000 TL üst limitli yapılandırılmış finansman sağlanmasına ve bu kapsamda girişim sözleşmesi imzalanmasına oybirliği ile karar verildi.” 

KAP Bildirim
KAP Bildirim
Aralık 29, 2021 12:14 am

HDFGS, 20 Aralık 2021 tarihinde Yönetim Kurulu almış olduğu karar gereğince;27 Aralık 2021 tarihinde, 500.000 adet hisse alımı ağırlıklı ortalama 2,62 TL fiyattan tarafınca gerçekleştirilmiştir. 

KAP Bildirim
KAP Bildirim
Aralık 23, 2021 11:35 pm

HDFGS, Şirketin yatırımcılarından Sait Örek tarafından 2020 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısının iptali istemli dava açıldığına dair tebligatın 25.06.2021 itibarıyla şirkete ulaştığı 25.06.2021 tarihli KAP açıklaması ile kamuya duyurulmuştu. 
Dosyanın bugünkü duruşmasında aşağıdaki kararlar alınmıştır; 
Dosyada ön inceleme duruşması gerçekleştirilerek 
a) SPK’nın pasif husumet, Hedef Girişim’in zamanaşımı, hak düşürücü süre ve aktif husumet itirazlarının esas hükümle birlikte değerlendirilmesine karar verilmiş, 
b) Davacının Hedef Girişim’de pay sahipliği durumunun ilgili aracı kurumlardan sorulmasına karar verilmiş, c) Taraflara delillerini sunmaları için 2 hafta kesin süre verilmiş, 
d) Eksiklikler tamamlandığında ve talep halinde celse arasında bilirkişi incelemesi oluşturulup oluşturulmayacağının değerlendirilerek gerekirse ara karar kurulup taraflara tebliğine karar verilmiştir. 
Duruşma günü 23.03.2022, saat 13:55’e bırakılmıştır. 

Ekrem açık
Ekrem açık
Kasım 3, 2021 8:40 pm

Maksimum 3-4 olur bence yine de ytd..