HEKTS Hektaş Tamam Mı Devam Mı

Son yıllarda yatırımcısının en çok yüzünü güldüren hisselerin başında gelen HEKTAŞ, 17 Kasım da mini Bist100 düzeltmesinden ağır darbe aldı. Cuma günüde düşüşe devam eden şirket hisseleri 1.610.789.518 TL‘lik tabanda satış ile günü kapattı. Uzmanlar şirket hisselerindeki aşırı değerlemeden dolayı düşüşün daha da derinleşebileceği konusunda yatırımcıları uyardı. Bunun yanı sıra şirketin yüksek işlem hacim verilerine baktığımızda 1.6 milyar TL’lik satışın bozulmasında herhangi bir mani olmadığını da söyleyebiliriz. Gelin teknik ve temel olarak şirket fiyatı üzerinde ufak bir değerlendirme yaparak tamam mı devam mı sorusunun cevabını arayım.

Hektaş HEKTS Teknik Analiz

İlk olarak bir çok robot ve yatırımcının takip ettiği EMA 12 26 56 200 seviyelerine bir göz atalım. Sırası ile önemli EMA desteklerimiz 39,81 – 34,26 – 25,55 – 15,70 seviyelerini işaret ediyor. Bollinger Bantlarının dibi 19,94 den orta desteği ise 34,48 den geçmekte üst Bollinger ise 49,03 seviyelerinden geçiyor. Bu veriler ışığında orta BB ve EMA 26’nın ortalaması yani 34,40‘lı seviyelerin korunmaya çalışılacağını söyleyebiliriz. Yukarıda ise 46,30 üzerini yeni bir yükseliş dalgasının başlangıcı olarak görebiliriz.

Bunun yanı sora günlükte SuperTrend’in bozulduğu ve sat verdiğini fakat haftalıkta yükseliş trendinin devam ettiğini de eklemek isteriz.

Hektaş HEKTS Temel Analiz

Şirketi mevcut finansal verileri ışığında inceldiğimizde emsal şirketlere kıyasla 5 üzerinden 3 puan aldığını gözlemliyoruz. Karlılık durumu oldukça yüksek olan şirket büyümü verileri ile de yatırımcıların beğenisini topluyor. Şirketin şuan için zayıf karnı nakit akış durumu ve görece değerinin çok yüksek olması olarak karşımıza çıkıyor. Bu bağlamda şirketin mevcut datalar ile fiyatının fazladan %51 daha pahalı olduğunu gözlemliyoruz.

Analist değerlendirmelerine göre 29 TL değer biçilen şirket mevcut finansalları ile 16,67 ile 21,81 arası bir fiyat aralığını işaret ediyor. Son olarak bu dataların şirketin gelecek vizyonu, yatırımları ve haber akışını hesaba katmadan hazırlandığını: salt finansallar ışığında hazırlandığını ve bağlayıcı olmadığını unutmayın.

HEKTS Hektaş hisse senedi için özel olarak hazırlanmış içerik akış sayfamızdan: Twitter, YouTube, Tradingview ve KAP gibi sitelerden akan verilere ulaşabilirsiniz. HEKTS içerik akış sayfasını ziyaret etmek için Tıklayın

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments