İEYHO Hisse Yorum Analiz ve Videolar

❗ İEYHO için içerik akışınızın türünü alt taraftaki logolara dokunarak ve tıklayarak seçebilirsiniz


İEYHO Işıklar Enerji ve Yapi Holding A.Ş. hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız. Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; İEYHO Işıklar Enerji ve Yapi Holding A.Ş. hisse yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ İEYHO Işıklar Enerji ve Yapi Holding A.Ş. Hakkında Özet Bilgi

Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş., Metemteks Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. unvanı ile 1982 yılında İstanbul’da kurulmuş olup, faaliyetlerine polyester iplik ticareti ile başlamıştır. 1993 yılından itibaren polyester iplik sektöründe faaliyetlerine üretici firma olarak devam etmiştir. Şirket 2005 yılında halka açılarak İMKB’de işlem görmeye başlamıştır.

Şirket yönetiminin enerji yatırımlarına ağırlık vererek Şirketi bir enerji şirketine dönüştürme kararı doğrultusunda, 2008 yılında esas sözleşmesinin amaç ve konu maddesi buna uygun olarak değiştirilmiş yine aynı kapsamda 2010 yılında ticaret unvanına “enerji” ibaresi eklenerek yeni ticaret unvanı Metem Enerji ve Tekstil Sanayi A.Ş. olmuştur.

2011 yılında Şirketin hakim ortalık yapısı değişmiş, Türkiye’nin en köklü ve önde gelen sanayi kuruluşlarından Işıklar Holding A.Ş. hakim ortak konumuna gelmiştir. 2011 yılında Şirket, Işıklar Grubunun diğer şirketlerinden Işıklar Yapı Holding A.Ş. ve Işıklar Yapı Kültürü Etkinlikleri ve Yayıncılık A.Ş. ile devralma yolu ile birleşerek sermayesini 112.031.689 TL’ne yükseltmiştir. Bu birleşme sonucunda Türkiye’nin lider tuğla üreticilerinden Işıklar İnşaat Malzemeleri San. A.Ş. bünyesine katılmıştır. Yine aynı yıl içerisinde sermayesinin tamamı kendisine ait olan Metemteks Sentetik İplik San.ve Tic. A.Ş. unvanı ile bir şirket kurarak iplik üretimi tesisleri bu şirkete kiralamıştır.

Faaliyet konusunda yapılan bu değişikliklere paralel olarak 07.02.2012 tarihli genel kurulda Şirket’in ana faaliyet konusu Holding şeklinde yapılanmasına uygun hale getirilmiş ve ticaret unvanı Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş. olarak değiştirilmiştir.

Şirket 2014 yılında, 27.08.2014 tarihli Genel Kurul kararı ile Işıklar Grubunun BİST’de işlem gören bir diğer Holding şirketi Işıklar Yatırım Holding A.Ş. ile devralma yoluyla birleştirilmiş bu birleşme sonucunda sermayesi 286 Milyon TL’ne yükselirken, bünyesine Işıklar Ambalaj, USAŞ gibi grubun önemli şirketleri dahil olmuştur. 2017 yılında bağlı ortaklığı Usaş Yatırımlar Holding A.Ş. ile devralma yoluyla birleşmiş ve sermayesini 543 Milyon TL’ne yükseltmiştir.

Güncel bilgiler, özet metin kaynağı ve detaylar için lütfen şirketin resmi web sayfasını ziyaret edin.

guest
4 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
KAP Bildirim
KAP Bildirim
Aralık 23, 2021 11:36 pm

IEYHO, Bağlı ortaklıkları olan Işıklar Holding A.Ş. ile Işıklar İnşaat Malzemeleri A.Ş., sahip oldukları sırasıyla 5.000.000 adet ve 5.101.000 adet Niğbaş Niğde Beton San. ve Tic. A.Ş. paylarına ilişkin, Sermaye Piyasası Kurulu’nun VII-128.1 Sayılı Pay Tebliği’nin “Payları borsada işlem gören ortaklıkların pay sahiplerine yönelik bilgi formu düzenleme yükümlülüğü” başlıklı 27’nci maddesi kapsamında hazırlanan Pay Satış Bilgi Formunun onaylanması talebiyle 22.12.2021 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru yapmışlardır. 

Batuhan
Batuhan
Kasım 2, 2021 7:53 pm

Bune ya 0.95 de takili kaldi kurus mudur nedir bi yuksel da ytd

lefter
lefter
Eylül 28, 2021 12:28 pm

bayram değil seyran değil o yeşil çubuk ne mana