KAREL Hisse Yorum Analiz ve Videolar

KAREL Hisse Yorum Analiz ve Videolar


KAREL Karel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız. Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; KAREL Karel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisse yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ KAREL Karel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Hakkında Bilgi

Karel, 1986 yılında özgün tasarımlarıyla, Türkiye’de elektronik telefon santralı pazarını yaratmış, bu pazara PBX ürünleri kazandırmış ve Türkiye’nin haberleşme alanında elektro-mekanik sistemlerden elektronik haberleşme sistemlerine geçişinde öncü olmuştur. Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan Karel, haberleşme elektroniği alanında Türkiye’nin en gelişmiş Ar-Ge’sine ve dünya standartlarında üretim tesis ve standartlarına sahiptir. Bugün Türkiye’nin 30’dan fazla ülkeye ürün ve teknoloji ihraç eden pazar lideri markasıdır. Dünyanın bilinen ve güvenilen kurumlarından Brand-Finance’ın hazırladığı “Türkiye’nin En Değerli 100 Markası” listesindeki markalardan biri olarak gösterilmektedir.
Karel Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşundan biridir. Yaklaşık 2500 çalışanı olan, halka açık ve şeffaf bir kurumsal yönetime sahip Karel’in başarısı telekomünikasyon gibi büyük Ar-Ge gücüne ve yatırıma ihtiyaç duyulan, az gelişmiş ülkelerin kullanıcı olarak bile bulunmadığı bir sektörde, gelişmiş ekonomilere sahip ülkelerin dünya devi üretici firmalarıyla rekabet ederek dünya ölçeğinde bir firma yaratması ile ölçülmektedir.
Tüm Uluslararası ve Ulusal Araştırma Kurumunu raporlarına göre PBX konusunda Türkiye’nin açık ara pazar lideridir. Bu gün 700 binden fazla işletme Karel santral kullanmaktadır. Türkiye’de işyeri haberleşme trafiğinin yaklaşık %50’si Karel sistemler üzerinden gerçekleşmektedir. Türkiye’nin en önemli Bilişim araştırması olan ve her yıl yayınlanan Bilişim 500 Araştırması sonuçlarına göre Türkiye PBX kategorisi ve Türkiye Merkezli Üretici kategorisi birincisi seçilmiştir. Uluslararası araştırma raporlarına göre Avrupa’nın en büyük 3, dünyanın en büyük 15 PBX üreticisinden biridir. 81 ilinde tamamında, 300’ü aşkın Yetkili Satıcı ve Servisiyle Türkiye’nin bu alanda en yüksek penetrasyona ve etkin dağıtım kanalına sahip şirketidir.
Karel, ana faaliyeti olan telekomünikasyon konusunda çeşitli teknoloji, özellik ve kapasitelerde kablolu ve kablosuz iletişim sistemleri geliştirmekte, üretmekte ve bu ürünleri yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda satmakta ve satış sonrası hizmet organizasyonlarını gerçekleştirmektedir. Başlıca ürünler, üstyapı sınıfında küçük, orta ve büyük kapasitelerde olmak üzere özel telefon santralları ve bunların çevre birimleri, IP çağrı merkezi, altyapı sınıfında ise kırsal alan santralları ve ara bağlantı santrallarıdır. Teknolojiyi yakından takip eden ve öncü olan Karel, en gelişmiş iletişim teknolojileri ile bunu pekiştirmiştir. Ayrıca Karel, görüntülü iletişim ve güvenlik sistemleri, hırsız alarm sistemleri, apartman konuşma sistemleri, bulut ve M2M pazarlarına yönelik ürün ve çözümlerin satış ve proje bazlı uygulamaları konusunda faaliyet göstermektedir. Karel ürünlerini yurtiçinde kendi yetkili satıcılarından oluşan dağıtım kanalı üzerinden, yurtdışında ise dağıtıcı firmalar üzerinden gerçekleştirmektedir. Karel, telekomünikasyon faaliyeti kapsamında bazı tamamlayıcı ürünlerin ithalatını da yapmaktadır. Karel, çeşitli yabancı firmalarla yürütmekte olduğu işbirlikleri sayesinde, iletişim altyapısı konusunda Kamu ve Özel Sektör kuruluşlarına anahtar teslimi projeler de yürütmektedir.
İletişim çözümleri ile birlikte güvenlik sistemleri, apartman konuşma sistemleri, alarm sistemleri, kartlı geçiş sistemleri, plaka tanıma sistemleri, araç altı görüntüleme sistemleri, IP DECT haberleşme sistemleri, hemşire çağrı sistemleri gibi farklı çözümlerin entegrasyon ve projelendirilmesiyle de sunduğu katma değeri arttırmaktadır.
Kurumsal Projeler Grubu ile, başta Türk Telekom, Turkcell, Vodafone gibi Telekom operatörleri olmak üzere, kurumsal müşterilere anahtar teslimi sistemler ve ürünler sunmaktadır. Karel, telekom operatörlerine ürün tedarikinin yanı sıra servis projelerinde de yer almakta, Türk Telekom ve Vodafone’a Türkiye genelinde 60 ilde saha bakım onarım hizmetleri vermektedir. Emniyet Genel Müdürlüğü projeleri kapsamında bu güne kadar 40’ı aşkın yerde hizmete verilen Kent Güvenliği Yönetim Sistemleri (Mobese) kurmaktadır. Yine benzer kapsamda Savunma Sanayi Müsteşarlığı projesi altında İstanbul, İzmir, Bursa, Adana ve Gaziantep gibi büyük il merkezlerindeki Kent Güvenliği Yönetim Sistemlerinin montajı ve devreye alınması işleri Kurumsal Projeler Grubu tarafından gerçekleştirilmektedir. Yine bu grup tarafından BOTAŞ ve TEİAŞ’a anahtar teslimi fiber optik transmisyon sistemleri projeleri gerçekleştirilmektedir.
Karel, bir diğer faaliyet alanı olarak elektronik üretim servisleri (EMS) konusunda çalışmaktadır. Bu faaliyet kapsamında ağırlıklı olarak beyaz eşya
sanayiine yönelik elektronik devre tasarımıve üretimi yapılmaktadır. EMS Karel’in, Türkiye’de Arçelik, Beko, Airties, Aselsan, Havelsan, Roketsan yurtdışında Redring, Haceb gibi markalara, uluslar arası platformda, tasarımdan üretime kadar tüm süreçlerde hizmet verdiği ve rekabetçi olduğu bir faaliyet alanıdır. Pazarın en büyük ve deneyimli markalarından biri olan Karel’in önemli üstünlüklerinden biri askeri standartlar başta olmak üzere uluslararası standartları gerçekleyen, yüksek kalite ve teknolojiye sahip üretim yeteneği ve süreçleridir.
Karel hakkında kısaca…
Karel, telekom çözümleri, elektronik kontrol kartları tasarım ve üretimi, anahtar teslim projeler
alanlarında faaliyet gösteriyor.
Sadece Türkiye’de 700.000’i aşkın kurulu PBX(Telefon Santralı), 30’u aşkın ülkeye Karel markasıyla ürün ve teknoloji ihracatı, dünyada 12 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor.
Türkiye PBX Pazar lideri Karel, sektörünün “en değerli” markası.
Türkiye’nin En Değerli 100 Markası içerisinde.
Dünya’nın en büyük 15, Avrupa’nın en büyük 3 PBX üreticisinden biri.
Fortune 500 Araştırmasına göre Türkiye’nin en büyük 500 şirketinden biri
İSO “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde katma değerli üretim alanında ilk 150 kuruluş arasında.
Cirosunun ortalama %8,5’ini Ar-Ge’ye ayırıyor.
Yaklaşık 2500 çalışanı bulunuyor.
Ankara – Sincan Organize Sanayi Bölgesi’nde 20.500 m² kapalı alana sahip dünyanın en gelişmiş üretim, kalite kontrol sistemlerinin kullanıldığı üretim tesislerine sahip.
Bilişim 500’de Türkiye Merkezli Bilişim Üreticisi kategori birincisi.
%100 yerli sermayeli Türk şirketi.
Karel, Türkiye’nin tasarımdan üretime tüm süreçlere sahip lider teknoloji şirketi.

Güncel bilgiler, özet metin kaynağı ve detaylar için lütfen şirketin resmi web sayfasını ziyaret ediniz.

guest
1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Alp
Alp
Kasım 2, 2021 8:15 pm

Elektronik her zaman bence yukselir ve bu da yukselecek biliyorum ondan dolayi bekliyorum seni ytd .