KERVT Hisse Yorum Analiz ve Videolar

KERVT Hisse Yorum Analiz ve Videolar


KERVT Kerevitaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız. Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; KERVT Kerevitaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisse yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ KERVT Kerevitaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Hakkında Bilgi

Türkiye’de perakende dondurulmuş gıda sektörünün ilk şirketi olan Kerevitaş Gıda Sanayi, 1970 yılında Bursa’nın Akçalar ilçesinde kuruldu. Öncelikli faaliyeti İskandinav ülkelerine canlı kerevit ihracatı olan Kerevitaş, ihracat yaptığı ülkelerden gelen istekler doğrultusunda 1980 yılında dondurulmuş meyve ve sebze üretimine ve ihracatına başladı.

1990 yılına gelindiğinde SuperFresh markası ile meyve-sebze, su ürünleri ve pizza çeşitleriyle Türkiye’de perakende pazarına giren ilk firma olan Kerevitaş, Türk tüketicisini, o zamanlar için son derece yenilikçi anlamlar taşıyan ‘dondurulmuş ürün kavramı’ ile tanıştırdı. Kerevitaş, birkaç yıl içinde sektörünün ilk dondurulmuş milföy ve börek çeşitlerini de ürün gamına ekledi. Kerevitaş bugün SuperFresh markasıyla perakende kanalındaki toplam 128 ürünüyle dondurulmuş gıda pazarının en zengin ürün gamına sahip şirketi konumunda.

1993 yılında ürün gamını genişleterek ton balığı konservesini pazara sunan Kerevitaş, 1994 yılında ‘ilk konserve mısır’ ile raflardaki yerini aldı. Ardından toprak ürünleri konservesi ve hazır yemek çeşitleri ile ürün gamını zenginleştirdi. Sektördeki yenilikçi tutumu, kalite ve hijyene verdiği önem Kerevitaş’ı ve markası SuperFresh’i sektörün jenerik markası haline getirdi. Diğer bir deyişle Türk tüketicisi dondurulmuş sebzelerden pizzaya, milföyden konserve mısıra kadar birçok ürünü ilk kez SuperFresh markası ile tattı.

Toplu tüketim ve perakende kanalında toplam 400’e yakın ürüne sahip olan Kerevitaş; üretimin hammadde seçiminden son tüketiciye ulaşana kadar her aşamasını titizlikle ele alır. Gerçekleştirdiği dünya standartlarında üretim ile Kerevitaş, BRC (British Retail Consortium), ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgelerini almaya hak kazanan şirketlerden biri. AIB (American Institute of Baking) tarafından yapılan denetimlerinden başarıyla geçen Kerevitaş, İyi Üretim Uygulamaları (GMP) ile dünya standartlarında olduğunu da kanıtladı.

Kerevitaş bugün, Bursa Akçalar’da 220.000 m²’lik bir sahada 62.000 m² kapalı alanda 5 ana işletmeden ( sebze-meyve, patates, unlu mamüller, ton balığı ve su ürünleri ) oluşan fabrikasında modern teknoloji ile üretim yapıyor. -18°C depolarda muhafaza edilen dondurulmuş ürünlerin dağıtımı 200’ün üzerinde araçla yapılıyor ve mağazalardaki yaklaşık 25.000 dolapla toplu tüketim ve perakendeye hizmet veriliyor. Genel Müdürlüğü İstanbul’da olan şirket, 1995 yılından bu yana halka açık bir şirket olarak faaliyet gösteriyor.

Kerevitaş’ın SuperFresh markalı ürünleri; yurtiçinde İstanbul Avrupa/Asya, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya illerindeki Bölge Müdürlükleri ve bölgelere bağlı 50 bayilik aracılığıyla tüketicileriyle buluşuyor. Kerevitaş’ın geniş ürün yelpazesine ait birçok ürünü Avrupa, Orta Doğu ve Amerika ülkeleri başta olmak üzere toplam 25 ülkeye ihraç ediliyor.

Güncel bilgiler, özet metin kaynağı ve detaylar için lütfen şirketin resmi web sayfasını ziyaret ediniz.

Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
KAP Bildirim
KAP Bildirim
Aralık 8, 2021 1:24 pm

KERVT, Şirketin Genel Müdürü Sn. Şükrü Çin, Yönetim Kurulumuz tarafından Murahhas Müdür olarak atanmıştır. KFEIN, Şirket 07.12.2021 tarih ve 2021-22 sayılı yönetim kurulu toplantısında, Kırgızistan Bişkek merkezli, telekomünikasyon sektöründe yazılım  ürün ve hizmet sağlayıcısı olan “MEIR International KG” ye yatırım yapılarak şirket ortağı olunmasına ilişkin görüşmelere başlanmasına ve bu  görüşmelere ilişkin olarak Şirketin Genel Müdürü Sn. Ali Cem Kalyoncu ‘nun yetkilendirilmesine karar verilmiştir. 

KAP Bildirim
KAP Bildirim
Kasım 25, 2021 11:46 am

KERVN, 11.11.2019 tarihinde alınmış olan Yönetim Kurulu kararıyla Kervansaray Kundu Oteli’nin Galeri Kristal Turizm İnşaat Pazarlama ve Ticaret A.Ş firmasına 15 yıl süreyle senelik 1.694.915 EUR artı KDV bedelle kiralanmasına karar verildiği hususundaki açıklama 08.01.2020 tarihinde kamuoyuna duyurulmuştu. 16.11.2021 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile halen yürürlükte olan kiralama sözleşmesinin mevcut süresinin 6 yıl daha aynı koşullarda uzatılmasına karar verilmiştir. 

Rasim ali
Rasim ali
Kasım 3, 2021 9:25 pm

Basladigi yere donemedi bi gitti umutlu beklemedeyiz

kamikazehan
kamikazehan
Mayıs 20, 2021 3:22 am

1 yıl da başladığı yere dönecek böle giderse