KONTR Hisse Yorum Analiz ve Videolar

❗ KONTR için içerik akışınızın türünü alt taraftaki logolara dokunarak ve tıklayarak seçebilirsiniz


KONTR Kontrolmatik Teknoloji Enerji Ve Muhendislik hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız. Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; KONTR Kontrolmatik Teknoloji Enerji Ve Muhendislik hisse yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ KONTR Kontrolmatik Teknoloji Enerji Ve Muhendislik Hakkında Özet Bilgi

Kontrolmatik in ana faaliyeti yurtiçi ve yurtdışı kamu kuruluşlarına ve özel ticari kuruluşlara Enerji Santrallerinde, Elektrik İletim ve Dağıtım Tesislerinde, Petrol, Gaz, Şeker, Gübre, Kâğıt, Çimento, Maden vb. Endüstriyel Proseslerde, Ulaşım sektöründe altyapı projeleri için Operasyonel Teknoloji Çözümleri sunmak, Operasyonel Teknoloji paketlerinin Enformasyon Teknolojileri ile Entegrasyon proje ve yazılımlarını gerçekleştirmek, yukarıdaki tesis ve sektörlerin tüm elektrik, elektromekanik, mekanik, konstrüksiyon ve yapı işleri ile koruma, kontrol, izleme, yazılım, haberleşme altyapıları, siber güvenlik ihtiyaçları için temel tasarım kapsamlarından başlayıp işletmeye alınmasına kadar gerekli tüm mühendislik, tedarik, inşa, test ve devreye alma hizmetlerini uçtan uca, anahtar teslim tek bir çatı altında sunmak ve gerçekleştirmektir. Kontrolmatik bu sektör ve pazarlarda faaliyetleri doğrultusunda teknolojiler geliştirmekte, sektöründe öncü uluslararası şirketler ile uzun süreli çözüm ortaklıkları kurarak büyük sistem entegrasyonu projeleri gerçekleştirmekte ve kendine ait tasarım, yazılım, ürün ve çözümler ile uçtan uca ve anahtar teslim ürün, hizmet ve sistemlerin satışlarını gerçekleştirmektedir.
1-Operasyonel Teknolojiler ve Endüstriyel Yazılım-Kontrol Sistemleri Basitçe söylemek gerekirse, OT (Operasyonel Teknolojiler), bir elektrik santrali, bir endüstriyel tesis, bir maden sahası ya da bir ulaşım hattı(raylı sistem ya da karayolu) için kurulan fiziksel altyapı (sıcaklık, basınç, akış gibi çeşitli proses değerlerini izlemek için proses enstrümanları, bu değerleri kontrol etmek ve tehlikeli koşulları önlemek için kontrol vanaları, motorlar, konveyörler ve diğer makineler) , bu fiziksel altyapıyı bilgisayar ortamına taşımak için gerekli haberleşme altyapısı ( Ethernet switchler, seri dönüştürücüler, fiber optik switchler, routerlar vb.) ile bu sistemlerin otomatik olarak kontrolünü ve izlenmesini sağlayan kontrol sistemleri (Supervisory Control and Data Acquisition System (SCADA), Distributed Control System (DCS), Programmable Logic Controller (PLC), Manufacturing Execution System (MES), Product Lifecycle Management (PLM), Enterprise Resource Planning (ERP), Human Machine Interface (HMI) vb. ) ve IT Altyapısından ( Server, PC, Monitor, Yazıcı, HardDrive vb.) meydana gelir.
2-Haberleşme, Bilgi Güvenliği ve Nesnelerin İnterneti – IOT Endüstriyel Haberleşme, ürün anlamında Ethernet Switchler, Medya Dönüştürücüleri (Fiber- Bakır) ,Routerlar, SDH ler, Multiplexerlar, Modemler, Güvenlik Duvarı (Firewall lar) ve Gateway ler ile, bu ürünleri kontrol etmek ve güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılan Ağ analiz ve yönetim yazılımları ile ağ güvenlik yazılımları ve tüm bu sistemlerin entegrasyon, mühendislik ve kurulum hizmetlerinden, Bilgi Güvenliği ve Nesnelerin İnterneti (IOT) ise sahada bulunan IOT tabanlı sensör ve saha ekipmanları, IOT Platformları ve Yazılımları, Data Analitik Yazılımları, Deep Learning , Machine Learning Algoritma ve yazılımları, Uçtan uca siber güvenlik analiz, pasif dinleme , aktif müdahale tüm yazılım ve ekipmanları ile tüm entegrasyon, PKI servisleri, MDS (Managed Detection Services) Servisleri , Penetrasyon Testleri ile eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden oluşmaktadır.
3-Güç Sistemleri ve Proje Yönetimi Günümüz elektrik şebekeleri, güç üretimi, iletimi, dağıtımı, korunması ve ölçümü için yeni teknolojiler ve tekniklerin yanı sıra boyut ve karmaşıklıkları ile karakterize edilir. Bu güç sistemleri yüksek, orta veya düşük gerilim seviyelerinde çalışabilir. Güç sistemleri, Elektrik üretimi için gereken türbin, generatörlerden başlayarak iletim ve dağıtım için gereken tüm şalt ekipmanları ve trafolar ile sistemlerin koruma ve kontrolü için gereken tüm teknoloji altyapıları ve kontrol sistemleri ile dev bir ürün ve hizmetler topluluğudur.

Güncel bilgiler, özet metin kaynağı ve detaylar için lütfen şirketin resmi web sayfasını ziyaret edin.

guest
6 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
KAP Bildirim
KAP Bildirim
Kasım 29, 2021 12:54 pm

KONTR, Kontrolmatik-Siterm iş ortaklığı olarak girdiği, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından  düzenlenen 2021/589594 İKN’lu “50 T/H Yüksek Basınçlı Su Borulu Buhar Kazanı ” ihalesinde, iş ortaklığı vergiler  hariç 54.989.650,00 TL bedelle en iyi teklifi vererek 1. Sırada yer almıştır. 

Meral
Meral
Kasım 3, 2021 9:28 pm

65 den aldim suan ki yeri gayet iyi yarin satmayi dusunuyorum bu yolda devam 🙂 ytd

Velidx
Velidx
Kasım 11, 2021 12:41 am
Reply to  Meral

Neden?

Barbarossa
Barbarossa
Kasım 11, 2021 1:40 am
Reply to  Velidx

meral ablanın ne zaman aldığını bilmiyorum ama yüzde 10-15 arası marj yakalamış küçük yatırımcı isen kar cebe yakışır demeyi bence bilmelisin.