KRTEK Hisse Yorum Analiz ve Videolar

❗ KRTEK için içerik akışınızın türünü alt taraftaki logolara dokunarak ve tıklayarak seçebilirsiniz


KRTEK Karsu Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız. Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; KRTEK Karsu Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisse yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ KRTEK Karsu Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. Hakkında Bilgi

1973 yılının Mart ayında Arif Molu’nun girişimiyle Kayseri’de 25 ortaklı, 500 bin lira sermayeli KARSU Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi kurulmuştur. Hemen sonra, halka ve yurtdışında çalışan işçilere hisse verilmek suretiyle şirket sermayesinin artırılması yoluna gidilmiş ve böylece KARSU çok ortaklı bir anonim şirket haline dönüşmüştür. Aynı yılın sonbaharında fabrikanın temeli atılmış, makinelerin siparişi yapılmış ve yaklaşık üç yıl sonra, 1976 yılında iplik üretimine başlanmıştır.
1980’lerin ortalarından itibaren izlenen liberal ve dışa açık ekonomi politikaları, böylece oluşan ekonomik istikrar ve atılım döneminde KARSU ihracata ağırlık vererek hızlı bir yükselişe geçmiş, peş peşe yapılan tevsi yatırımları ve teknolojik yenilenmeler sayesinde Türkiye’nin en büyük tekstil kuruluşlarından biri haline gelmiş ve aranan bir marka değeri kazanmıştır. Bu gelişmeler üzerine 1994 yılında halka açılmış ve hisseleri borsada işlem görmeye başlamıştır.
Yüksek kaliteli ve özellikli mal üretimine, ürün çeşitlendirmesine, bu amaçla Ar-Ge faaliyetlerine ve teknolojideki yeniliklerin benimsenmesine büyük önem veren KARSU, yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda adını duyurmayı ve sektöründeki prestijli marka konumunu sürdürmeyi daima başarmıştır.

Güncel bilgiler, özet metin kaynağı ve detaylar için lütfen şirketin resmi web sayfasını ziyaret edin.

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Kemal
Kemal
Kasım 2, 2021 8:19 pm

Jest oldu karsu gercekten bu bantta devam et helal olsunnn biraz yuksel senlenelim ytd