LİDFA Hisse Yorum Analiz ve Videolar

ÖNEMLİ DUYURU


Borsa, Hisse, Coin, Altın, Gümüş ve Vadeli İşlemler ile ilgili Canlı Sohbet odamız açıldı. Sohbet odamızı ziyaret etmek için BURAYA dokunun.

❗ LİDFA için içerik akışınızın türünü alt taraftaki logolara dokunarak ve tıklayarak seçebilirsiniz


LİDFA Lider Faktoring A.Ş. hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız. Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; LİDFA Lider Faktoring A.Ş. hisse yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ LİDFA Lider Faktoring A.Ş. Hakkında Bilgi

Lider Faktoring Türkiye faktoring sektörünün ilk katılımcılarındandır.
Lider Faktoring A.Ş. (“Lider Faktoring”) faaliyetlerinin tamamını Türkiye’de sürdüren bir faktoring şirketidir. Lider Faktoring, ülkemizde faktoring sektörünün şirketleşmeye başladığı bir süreçte, 1992 yılında kurulmuştur. 2008 yılında uluslararası bankacılık grubu olan Credit Suisse hisse alarak Lider Faktoring’e ortak olmuştur.
İşlem hacimleri açısından hep ilk sıralarda
Lider Faktoring, 2009 yılından bu yana yurt içi işlem hacmi1 açısından, tüm faktoring şirketleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Şirket aynı zamanda 1 milyar TL üzerinde işlem gerçekleştiren ilk banka dışı bağımsız faktoring hizmet sağlayıcısıdır.
Halka açık, payları Borsa İstanbul’da işlem gören faktoring şirketi
Lider Faktoring’in %15’ine tekabül eden payları 2014 yılında halka arz edilmiş olup, 19/06/2014 tarihinde Borsa İstanbul (BIST) – İkinci Ulusal Pazar’da işlem görmeye başlamıştır. Lider Faktoring Borsa İstanbul’da payları işlem gören üçüncü faktoring şirketi olmuştur.
KOBİ ağırlıklı büyük müşteri portföyü, Türkiye çapında yaygın teşkilatlanma
Portföyünün büyük bölümünü sanayi şirketi konumundaki KOBİ’lerin oluşturduğu Lider Faktoring, toplam sayısı 31 bini aşan müşterilerine yurt içi alacakların finansmanı alanında pratik çözümler sunmaktadır.
Güçlü ve sürdürülebilir mali yapısı, stratejik iş modeli, yüksek aktif kalitesi, güçlü fonlama imkanları ve Türkiye çapındaki 21 şubesi ve 180 kişiyi aşkın profesyonel ekibiyle müşterilerine hizmet sunan Lider Faktoring, sektörün önde gelen firmalarından biridir.
Başarılı borçlanma araçları ihraçları ile perçinlenen performans
Lider Faktoring; 2010 yılından itibaren çeşitli borçlanma araçları ihraçlarını başarı ile gerçekleştirmiştir. 2010 yılında; yurtiçi ve yurtdışı yatırımcılara yönelik iki yıl vadeli ilk tahvil ihracının ardından, 2012 yılı ve sonrasında farklı vadelerde çeşitli borçlanma araçları ihraç etmiştir. Bu borçlanma araçları ihraçlarının tamamı; şirket açısından çok başarılı sonuçlanmış, böylece Lider Faktoring; çeşitli alanlarda attığı öncü niteliğindeki adımlara bir yenisini daha eklemiştir.
Kurumsal yönetim derecelendirmesinde bir numara
2008 yılından bu yana kurumsal yönetim derecelendirmesine tabi olan Lider Faktoring, Kurumsal Yönetim Derneği tarafından verilen Kurumsal Yönetim Ödülleri’nde “halka açık olmayan, kurumsal yönetim derecelendirme notuna sahip olan kuruluşlar” arasında, 2010, 2011 ve 2013 yıllarında en yüksek notu alıp, üç yıl birincilik ödülünü kazanarak sektöründe bir ilki gerçekleştirmiştir.
Fitch Ratings – BBB (tur)
İlk kez 2009 yılında Fitch Ratings tarafından Kredi Derecelendirme notu verilen Lider Faktoring’in BBB-(tur) olan ulusal para birimi cinsinden uzun vadeli kredi derecelendirme notu, 26 Ağustos 2020 tarihinde BBB(tur) olarak teyit edilmiştir.
Lider Faktoring; gerek özkaynakları, aktif büyüklüğü ve güçlü mali performansı, gerekse kurumsal yapılanmasıyla ülkemiz faktoring sektörünün en önemli kuruluşlarından biri olarak yükselen başarı çizgisini devam ettirmektedir.


Güncel bilgiler, özet metin kaynağı ve detaylar için lütfen şirketin resmi web sayfasını ziyaret edin.

Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
KAP Bildirim
KAP Bildirim
Aralık 29, 2021 12:16 am

LIDFA, Lizet SUCAZ…24.12.2021 tarihinde Lider Faktoring AŞ. payları ile ilgili olarak 4,35-4,50 TL fiyat aralığından 575.000 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi tarafımca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte Lider Faktoring A.Ş. sermayesindeki paylarını 24.12.2021 tarihi itibariyle %5,60 sınırına ulaşmıştır.  

Hüsnü
Hüsnü
Kasım 2, 2021 8:48 pm

Dususteyiz ama bekliyoruz ilk yukseliste kâra gecip saticam bence yukselir ytd