MERCN Hisse Yorum Analiz ve Videolar

MERCN Hisse Yorum Analiz ve Videolar


MERCN Mercan Kimya hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız. Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz
İçerikler; MERCN Mercan Kimya hisse yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ MERCN Mercan Kimya Hakkında Bilgi

Kökleri 1977 yılına dayanan Mercan Kimya, Türkiye’nin ilk parafin üreten firmalarından biri olma özelliği taşımaktadır. Fabrika, 20.000 m² arazi üzerinde kurulu olup, konusunda uzman personeliyle hizmet vermektedir. 
Mercan Kimya’nın ana faaliyet konusu parafin, emülsiyon,vazelin ve likit parafin üretmek,almak ve satmaktır. Mercan Kimya’nın çatısı altında bulunan üç grup şirketi bulunmaktadır. Bu firmalardan Cosmer Kimya yurtiçi ve yurtdışında kozmetik, deterjan ve endüstriyel ürünler alım satımı yapmaktadır. Dermokim Kimya’ nın ana faaliyet konusu yurtiçi ve yurtdışı pazarlara yönelik parafin ve emülsiyon üretmek, almak ve satmaktır. Rowax Global SRL’nin ana faaliyet konusu yurtiçi (Romanya) ve yurtdışı pazarlara yönelik parafin ve emülsiyon üretmek, almak ve satmaktır.
Şirket, mum, kibrit, kağıt, tekstil, pil, laminasyon, barut, kalem, boya kalemi, polisaj, emaye, kablo, kromaj, hassas döküm, deri, trikotaj, elektronik devre lehimciliği, sunta, yumurta viyolü, beton kalıpçılık, beton katkı malzemeleri bunların dışında muhtelif birçok sanayide kullanılan teknik özelliklerine göre yurtiçi ve yurtdışı pazarlara yönelik parafin, emülsiyon, vazelin ve likit parafin üretmek, almak ve satmaktadır.
Yılda 88.127 ton üretim kapasitesine sahip olarak iç ve dış pazarlara yönelik parafin, emülsiyon, likit parafin ve vazelin üretmektedir.2020 yılında, Hasılatın %39’sunu 51 ülkeye ihraç etmektedir. Ayrıca kuruluşumuzdan bugüne kadar 5 kıtada 85 ülkeye ulaşılmıştır.
Sektöründe sağladığı güven ve kalite neticesinde 2000 yılından itibaren İngiliz Akreditasyon Kurumu, Global Certification Limited tarafından verilen kalite güvence belgesi (ISO 9001) ile faaliyetlerini sürdürmektedir.
Bu başarının kilit faktörlerinden olan nitelikli ve uzman çalışan kadrosu ile Mercan Kimya, AR-GE faaliyetlerine öncelik ayırmaktadır.

Güncel bilgiler, özet metin kaynağı ve detaylar için lütfen şirketin resmi web sayfasını ziyaret ediniz.

guest
2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
KAP Bildirim
KAP Bildirim
Kasım 29, 2021 12:55 pm

MERCN, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (II-17.1) sayılı Kurumsal Yönetim Tebliği’nin ekinde yer alan Kurumsal  Yönetim İlkeleri 4.5’te sayılan ilkeler gözetilerek; Yönetim kurulu bünyesinde, Kurumsal Yönetim Komitesi, Denetim  Komitesi, Riskin Erken Saptanması Komitesi’nin kurulmasına karar verilmiştir.

Del pierro Hikmet
Del pierro Hikmet
Kasım 2, 2021 8:49 pm

Kimya patlamasi mi bu ne kor mu oldum dogru mu goruyorum bekledigim yerin hemen altindasin ha gayret yavrum 😉 ytd