PENGD Hisse Yorum Analiz ve Videolar

ÖNEMLİ DUYURU


Borsa, Hisse, Coin, Altın, Gümüş ve Vadeli İşlemler ile ilgili Canlı Sohbet odamız açıldı. Sohbet odamızı ziyaret etmek için BURAYA dokunun.

❗ PENGD için içerik akışınızın türünü alt taraftaki logolara dokunarak ve tıklayarak seçebilirsiniz


PENGD Penguen Gıda Sanayi A.Ş. hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız. Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; PENGD hisse yorum analiz videolar Twitter, Youtube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ PENGD Penguen Gıda Sanayi A.Ş. Hakkında Özet Bilgi

Gençoğlu ailesi tarafından 1989 yılında, Türkiye’nin en verimli tarım alanlarının tam kalbinde Bursa’da 7 bin 500 m2 alanda kuruldu. Kuruluş amacı tümüyle ihracat olan Penguen Gıda, Avrupa standartlarına uygun dizayn edilen fabrikası, makine parkları ve depoları ile 30 yılda 10 kat büyüdü. 1996 yılında yurt içi pazara da yönelen Penguen Gıda, bugün 150.000 m2 açık arazi üzerine kurulu 75.000 m2 kapalı alanda dünya standartlarında üretim yapmaktadır.
Avrupa standartlarını ülkemize ilk getiren firma olma özelliğini çeşitli kulvarlara taşıyan Penguen Gıda, ISO 22000 (HACCP) ve ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Standartları’nın yanı sıra EFSIS (Avrupa Gıda Güvenliği Denetim Kurumu) tarafından dünyada sayılı markalara verilen en üst düzey kalite belgesi olan “BRC-A Kalite” belgesine sahip bir kuruluştur.
Konserve ürünleri ilk kez sağlıklı cam kavanozda sunan ve reçel, sebze konserveleri, hazır yemekler, haşlanmış bakliyatlar, salça, turşu ve dondurulmuş gıda gibi yüzde 100 yerli üretimden elde ettiği ürün çeşidini her geçen gün zenginleştiren Penguen Gıda; bugün 6 bölge müdürlüğü ve 25 bayiden oluşan yaygın dağıtım kanalı ile tüm ürünlerini Türkiye’nin her köşesine ulaştırıyor.
Satışlarının %50’sini yurt dışına gerçekleştiren ve sektörünün en büyük ihracatçıları arasında olan Penguen Gıda; ürünlerini, başta Almanya, İngiltere, ABD, Fransa, Hollanda, İsviçre, Rusya ve İsveç’in yer aldığı 35 dünya ülkesine ihraç ediyor.
Penguen Gıda, yüzde 70‘i sözleşmeli olmak üzere yaklaşık 10.000 çiftçiden oluşan ve 40.000 dekar alanı kapsayan ekim alanı ile Türkiye’nin en büyük zirai hammadde alıcılarından biri konumundadır.
Sektöründe Avrupa’nın en modern üretim tesislerinden birisine sahip olan Penguen Gıda, Bursa’da konumlanmış olması nedeniyle meyve-sebze hammaddesinin yoğun olarak sağlandığı bölgelere, limanlara ve iç pazarda tüketimin yoğun olduğu büyük şehirlere yakın stratejik konumu ile çok önemli avantajlara sahiptir. Özellikle, tesislerin verimli ekim alanlarına yakın bir konumda olması sayesinde, Penguen Ziraat Mühendislerinin denetiminde yetiştirilen sağlıklı sebze-meyvelerin en hızlı şekilde fabrikaya ulaştırılmasını, mahsullerin kalitesini ve tazeliğini kaybetmeden modern makinelerle işlenerek tüketicilere sunulmasını sağlamaktadır.
Türkiye’ de konserve sektöründe makineli tarımı başlatan ilk firma olan Penguen Gıda, 2 adet Bezelye hasat makinesi, Fasulye ve Ispanak hasat makinelerinden sonra filosunu Mısır hasat makinesi ile güçlendirerek tarladan direkt hasat yapabilmekte, zaman ve verim kayıplarının önüne geçilerek ürün kalitesinde artış sağlanmaktadır. Yaklaşık 2 saat içerisinde üretime alınan mevsiminde toplanmış, özenle seçilmiş meyve ve sebzeler dalından koparıldığı tazeliği koruyarak, katkı ve koruyucu maddeler kullanılmadan, el değmeden sağlıklı cam kavanozlara doldurulmaktadır.
Penguen Gıda, konserve üretiminde tamamen otomasyona yönelik hat uygulaması kullanmaktadır. Böylece, mevsiminde toplanmış ve özenle seçilmiş en taze meyve ve sebzeler katkı maddeleri kullanılmadan, el değmeden, en hijyenik ortamda tüketicilerin damak tatlarına uygun şekilde konserve haline getirilmekte, en doğal haliyle ve sağlıklı cam kavanozlarda tüketiciye sunulmaktadır. Penguen’in dondurulmuş gıda tesislerinde I.Q.F. (Individual Quick Frozen-Bireysel Şok Dondurma) tekniği kullanılmakta ve işlenen meyve-sebzeler bire bir şoklanarak dondurulmaktadır. Bu teknik sayesinde ürünler hücre özsuyunu salmaz, besin değerlerini kaybetmez; ürünlerinde fiziksel yapısında ve doğal lezzetinde herhangi bir bozulma olmaz. I.Q.F. tekniği ile meyve ve sebzelerin dalından koparıldığı andan bile daha sağlıklı bir şekilde tüketilip ve saklanabilir.
İç satışların yaklaşık %80’i ulusal ve yerel zincir marketlere yapılmakta olup kalan kısım orta ölçekli perakendecilere ve otel, restoran, yemekhaneler gibi toplu tüketim kanallarına yöneliktir. Penguen Gıda ayrıca, iç ve dış pazarlardaki zincir mağazalar için Private Label (özel markalı) üretimler gerçekleştirmekte, bunun yanında birçok gıda firmasının ara mamulünü, işlenmiş hammadde ihtiyacını da karşılamaktadır.
Penguen Gıda; T.C. Başbakanlık ve Dış Ticaret Müsteşarlığınca meyve ve sebze mamulleri alanında 2007 yılı verilerine göre en çok ihracat yapan şirket olarak Türkiye birincisi olmuştur. Türk Ekonomi Bankası (TEB) öncülüğünde gerçekleştirilen 2017 yılında Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi Araştırmasında Penguen Gıda, İstihdamını en çok arttıran şirketler kategorisinde 4’üncü olmuştur. ISO Türkiye’nin 1000 Büyük Sanayi Kuruluşu 2018 sıralamasında 984., BTSO’nun Bursa’daki En Büyük 250 Firma 2018 sıralamasında gıda tarım ve hayvancılık sektöründe 17. sırada yer alan Penguen Gıda, UİB 2017 yılı verilerine göre sektörünün ilk 3 ihracatçı firması arasında yer almaktadır. Penguen Gıda Brandfinance tarafından 2019 yılında Türkiye’nin en değerli ve en güçlü markaları raporunda “Gıda kategorisinde” Türkiye’nin En Değerli 10.cu markasıdır.
Resmi Sayfa ve Metin Kaynağı Tıklayın

Subscribe
Bildir
guest
12 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
murat
murat
Kasım 3, 2021 2:29 am

naci neye göre alınmaz hisse zaten 7 liradan buraya düşmüş bence dönecek buralardan kaç gündür soluksuz yükseliyor biraz dinlenmesi gayet normal bence

Naci
Naci
Kasım 2, 2021 9:18 pm

Penguen gibi yurumeyi bilmiyor yurumeyi ogrenmesi lazim bence alinmaz ytd

Stream
Stream
Ekim 16, 2021 2:12 am

Yürümez bu ?

karayel
karayel
Mart 12, 2021 5:52 pm

o babanın düşmanlarını ****yim.

tatata10
tatata10
Mart 12, 2021 2:33 pm

Artık gel gel de yapmıyorsun tahtacı önceden açılışta yüzde 1 2 yapar elimize verirdin onuda kestin, inciniyorum söyleyim.

PiyasaOyuncusu
PiyasaOyuncusu
Ocak 8, 2021 3:02 pm

ah şu çorbacılar olmasa 🙂 yada tahtacı yutsa onları 🙂

borsalog
borsalog
Ocak 4, 2021 9:48 am

5 in üzerinde kalması psikolojik olarak önemli

Hasan Poyraz
Hasan Poyraz
Ocak 2, 2021 9:03 pm

Çok sıkıştı hareket an meselesi eli kulağında hayırlısıyla 5.21 i devirirsek şov yapıcaz…. ytd ….

PiyasaOyuncusu
PiyasaOyuncusu
Ocak 6, 2021 12:33 pm
Reply to  Hasan Poyraz

tebrikler kardeş