POLHO Hisse Yorum Analiz ve Videolar

❗ POLHO için içerik akışınızın türünü alt taraftaki logolara dokunarak ve tıklayarak seçebilirsiniz


POLHO Polisan Holding A.Ş. hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız. Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; POLHO Polisan Holding A.Ş. hisse yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ POLHO Polisan Holding A.Ş. Hakkında Bilgi

1956 yılında Bitlis Ailesi tarafından kurulan Şark Mensucat kumaş boyama ve dokuma entegre tesisleri Zeytinburnu’nda faaliyete geçti.
1961 yılında Kağıthane Mensucat Fabrikası satın alınarak faaliyetler burada devam etti.
1964 yılında Poli Vinil Asetat Kimyevi Maddeler Sanayi A.Ş. kuruldu ve kağıt tutkalı, tekstil apre malzemesi, boya hammaddesi olarak kullanılan emülsiyon reçineleri Türkiye’de ilk kez, Kağıthane tesislerinde üretilmeye başladı. 1967 yılında Polivinil Asetat Kimyevi Maddeler Sanayi A.Ş.’nin ünvanı Polisan Kimya Sanayi A.Ş. olarak değiştirildi.
1968’de levha kontraplak ve formikalarda kullanılan formaldehit reçineleri Türkiye’de yine ilk kez, Kağıthane tesislerinde üretilmeye başladı.
1971 yılında Polisan Holding tesislerinin yer aldığı Dilovası’nda dökme sıvı depolama hizmetleri vermek amacı ile Poliport kuruldu.
1977 yılında Yeni teknolojiyle donanımlı, 100.000 ton kapasiteli üre formaldehit üretim tesisleri Gebze-Dilovası’nda inşa edildi ve Kağıthane’deki üretim birimi Dilovası’ndaki tesislere taşındı.
1985 yılında Polisan Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş. kurularak boya üretimine başladı.
1994 yılında genel merkez Dilovası’ndan İstanbul’a taşındı.
2000 yılında, sektörde, fabrika üretimi ile aynı kaliteyi sağlayan ilk su bazlı miks makinesi geliştirilerek satış kanalı üretim merkezi olarak konumlandırıldı.
2000 yılında Polisan Holding A.Ş. kuruldu.
2004 yılında, Polisan Kimya A.Ş., dünyada bilinen en büyük emülsiyon reçine üreticilerinden Rohm and Haas ile bir JV kurdu.
2006 yılında Polisan Yapı İnşaat Taahhüt Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. kuruldu.
2008 yılında Polisan Boya markası “Polisan” olarak değiştirildi ve Türkiye’de ve dünyada ilk defa “biz boya değil, ev kozmetik ürünleri üretiyoruz” yaklaşımını tanıtıp, tescil ettirdikten sonra Polisan ürünlerini “HOME COSMETICS” olarak tüketici ile buluşturmaya başladı.
2009 yılında Polisan Yapı Kimyasalları A.Ş. kurularak beton kimyasalları satışına başlandı. Polisan Kimya VDA lisansı alarak Adblue markası altında AUS 32 üretimine başladı.
2011 yılında Polikem Kimya San. ve Tic. A.Ş.’nin ünvanı Polisan Tarımsal Üretim San. ve Tic. A.Ş. olarak değiştirildi ve fidan yetiştiriciliği faaliyetlerine başlandı.
2011 yılında sektördeki “ilk” tek POS’tan sadakat programı ve tahsilat uygulaması başlatıldı.
2012 yılında Polisan Yapı Kimyasalları A.Ş. çimento kimyasallarının satışına başladı.
2012 yılında Polisan Holding A.Ş. halka açılarak, hisse senetleri Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı.
2013 yılında Yunanistan’da 75.000 metrekare arazisi, 15.000 metrekare kapalı alanı ile full otomasyonla çalışan Yunanistan ve Balkanlardaki tek kontinü Polietilen Tereftalat (PET) Granül ve Preform tesisi satın alındı ve Polisan Hellas adıyla faaliyetlerine başladı.
Polisan Holding, 50. yaşına girdiği 2014 yılında da, kuruluş ilkesi olarak benimsediği “sürekli gelişim” doğrultusunda yurtiçi ve yurtdışı atılım hızını artırarak sürdürmekte ve Türkiye’nin öncü kuruluşlarından biri olmaya devam etmektedir.
2014 yılında Polisan Holding şirketleri TURQUALITY® Destek Programına ‘POLİSAN‘ markası altında dahil edildi.
2016 yılında Polisan Boya’nın %50 oranındaki hissesini, dünyanın ilk 10, Japonya’nın da lider boya üreticilerinden Kansai Paint devir aldı ve yeni boya üretim ve depolama tesisi yatırımı başladı. 17 Mayıs 1918’de kurulmuş olan Kansai Paint, asırlık geçmişinde kaydettiği gelişmeler sayesinde bugün yaklaşık 15.000 çalışanı ile 3.7 milyar USD ciroya ulaşmıştır. Endüstriyel Boyalar, İnşaat Boyaları, Oto Boyaları başta olmak üzere geniş bir yelpazede ve yüksek teknolojide ürün gamına sahip olan Kansai Paint, Japonya merkezli olmak üzere, Asya, Avrupa, Afrika, Amerika, Orta Doğu bölgelerinde iştirak ve ortaklık yapılarıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. Detaylı bilgi için www.kansai.com
2017 yılında Polisan Yapı Kimyasalları, Polisan Kimya ile birleşti. Polisan Kimya, Fas’ta %60 ortaklık ile yapı kimyasalları üreten Polisan Maroc şirketini kurdu.
2018 yılında, Polisan Holding, iş dünyasında ortak bir kalkınma kültürü oluşturmak üzere evrensel ilkeler öneren BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne imzacı oldu.
2018 yılında, Polisan Kansai Boya’nın yeni Boya Üretim ve Depolama Tesisi faaliyetlerine başladı.
2018 yılında, Polisan Kimya, tünellerde ve madenlerde kullanılacak yeni spesifik beton katkıları ve TBM köpüklerini pazara sundu.
2019 yılında, Polisan Holding A.Ş., bağlı olduğu ortaklıklarında yürütmekte olduğu tarımsal faaliyetlerini, ana iş kollarına yoğunlaşmak amacı ile 16 Nisan 2019 itibarıyla durdurma kararı almıştır. Bu nedenle, tarım faaliyetlerinin yürütülmesi için satın aldığı Aydın, Manisa ve Balıkesir illerindeki arazilerini de satışa çıkarmıştır.

Güncel bilgiler, özet metin kaynağı ve detaylar için lütfen şirketin resmi web sayfasını ziyaret edin.

Farklı dillerde görüntüle Türkçe

guest
1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
KAP Bildirim
KAP Bildirim
Aralık 21, 2021 12:01 am

POLHO, %100 bağlı ortaklığı olan ve Polisan Holding finansallarına neticeleri tam konsolide olan Polisan Yapı İnşaat Taahhüt Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“Polisan Yapı”) ile ilgili 5 Şubat 2021 tarihli Özel Durum Açıklamasında, Pendik, İstanbul’da Polisan Yapı mülkiyetinde olan yaklaşık 173.000 m2 büyüklüğündeki alanda, Dop Yapı Mimarlık İnşaat Gıda Turizm Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. (“DOP Yapı”) ve Dap Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“DAP Yapı”) ortak girişimi tarafından yapılacak “Kat Karşılığı” proje için, DAP Yapı’nın, belediye ve kamu kurumları nezdinde, inşaat ruhsatını alabilmek üzere, revize imar planlarının sonuçlanmasını beklemekte olduğunu bildirmişti. 
Bağlı Ortaklığı olan Polisan Yapı tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, ilgili arsa için 1/1000’lik imar planları kesinleşmiş olup, İmar Kanununun 18. maddesi gereğince imar uygulama çalışmaları Belediye nezdinde devam etmektedir.