PRKME Hisse Yorum Analiz ve Videolar

ÖNEMLİ DUYURU


Borsa, Hisse, Coin, Altın, Gümüş ve Vadeli İşlemler ile ilgili Canlı Sohbet odamız açıldı. Sohbet odamızı ziyaret etmek için BURAYA dokunun.

PRKME Hisse Yorum Analiz ve Videolar

❗ PRKME için içerik akışınızın türünü alt taraftaki logolara dokunarak ve tıklayarak seçebilirsiniz


PRKME Park Elektrik Üretim Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisse senedi hakkında fiyat, yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız. Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; PRKME Hisse Yorum Analiz ve Videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ PRKME Park Elektrik Üretim Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Hakkında Bilgi

Park Elektrik Üretim Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1997 yılında halka açılmıştır. 2000 yılında gerçekleştirdiği Ana Sözleşme değişikliğiyle ticaret ünvanını ve faaliyet alanını madencilik ve enerji sektörlerine giriş için hazır hale getiren Şirket, o tarihten bu yana madencilik alanında faaliyet göstermektedir. Şirket, 2006 yılında Siirt’teki bakır madeninde konsantre bakır üretimine başlamıştır. Şirket, Mart 2017 tarihine kadar Siirt Madenköy’deki bakır madeninde tüvenan üretimi yapmış, konsantrasyon merkezinde işlenen tüvenan, konsantre bakır haline getirilmiş ve tamamı yurtdışına ihraç edilmiştir.
Şirket, Mart 2017 tarihi itibariyle bakır madenciliği ile ilgili varlıklarını satarak bakır alanındaki faaliyetlerine son vermiş, aynı tarihte Konya Ilgın Elektrik Üretim San. ve Tic. A.Ş.’nin  %100 hissesini satın alarak faaliyet alanını değiştirmiştir.
Şirketin %100 hissesini satın aldığı Konya Ilgın Elektrik Üretim San. ve Tic. A.Ş., 500 MW kurulu güce sahip, toplam 138 milyon ton işletilebilir linyit cevheri sahası ile entegre bir termik santral kurma projesine sahiptir. Çevre ve Orman Bakanlığı tarafınca ÇED Olumlu Belgesi verilen santralle ilgili olarak şu ana kadar sondaj, zemin etüd çalışmaları, maden sahası susuzlaştırması ve mülkiyet hakkı alımı çalışmaları gerçekleştirilmiş, yatırım sürecine henüz geçilmemiştir.

Güncel bilgiler, özet metin kaynağı ve detaylar için lütfen şirketin resmi web sayfasını ziyaret edin.

Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
KAP Bildirim
KAP Bildirim
Kasım 29, 2021 12:59 pm

PRKME, Bağlı ortaklığı olan Konya Ilgın Elektrik Üretim San. ve Tic. A.Ş.’nin (“Konya Ilgın”) rödovans usulüyle  işlettiği Konya’nın Ilgın ilçesindeki 1247 ruhsat numaralı linyit sahasında kömür üretim faaliyeti sırasında zaruri  olarak üretilen kilin HF Penta Madencilik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne (“Alıcı”) satışı için bağlı  ortaklığınca 9 Ağustos 2021 tarihinde imzalanan ve bu yılın sonuna kadar %30 oranında arttırılıp azaltılabilecek  30 bin tonluk satış hacmi, Alıcı’nın talep koşulları nedeniyle imzalanan ek protokolle 7 bin ton (+/- %30) olarak  revize edilmiştir. 

Tolga
Tolga
Kasım 2, 2021 9:21 pm

5.05 e park etti bi gram oynamiyor ya bi 7 ol satalim git henden artik