SAYAS Hisse Yorum Analiz ve Videolar

❗ SAYAS için içerik akışınızın türünü alt taraftaki logolara dokunarak ve tıklayarak seçebilirsiniz


SAYAS Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız. Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; SAYAS Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları hisse yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ SAYAS Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Hakkında Bilgi

KURULUŞ
1989 yılında 80 m² ‘lik bir alanda sadece 5 çalışanla kurulan Say, 1992 yılında limited şirket olarak kurumsallaşma yolunda ilk adımını atmıştır.

KURUMSALLAŞMA
Bir limited şirket olan Say, 2004 yılında anonim şirket olarak kurumsallaştı ve Say ailesi büyümeye devam etti.

ATEŞÇELİK
2006 yılına kadar şirket yapısı içinde faaliyetlerine devam eden çelik departmanı, ATEŞÇELİK olarak kurumsallaştı ve bugün özellikle rüzgar tribün üretiminde Türkiye’nin lider kuruluşlarından biri haline geldi.

PLAKA MOBİLYA
2007 yılında başlayan ahşap mobilya yatırımı 2009 yılına kadar devam etti; tüm bölüm CNC kontrollü makineler ile donatılmış ve son derece modern bir üretim tesisine dönüştürülmüştür.
2011 yılında ahşap mobilya üretim hattı ayrıldı. PLAKA Mobilya adıyla mobilya konusunda kurumsallaşmanın ve markalaşmanın ilk adımı atıldı.

HALKA ARZ
Say, 2013 yılında ilk halka arzını yaptı ve tabela sektöründe dünyada tek halka açık şirket oldu. Say her yıl Avrupa, Afrika ve Asya’da yüzlerce yere geniş bir yelpazede mal ve hizmet sağlamaktadır.

Güncel bilgiler, özet metin kaynağı ve detaylar için lütfen şirketin resmi web sayfasını ziyaret edin.

guest
2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
KAP Bildirim
KAP Bildirim
Aralık 19, 2021 3:58 pm

SAYAS, 16/12/2021 tarih ve L 450 sayılı Avrupa Birliği Resmi Gazetesi’nde yayımlanan (AB) 2021/2239 sayılı Komisyon Uygulama Tüzüğü aracılığıyla Çin Halk Cumhuriyeti menşeli çelik rüzgar kulesi ithalatlarında, imalatçıya göre % 7,2 ila % 19,2 arasında değişen oranlarda dampinge karşı kesin önlem (vergi) alınmasına karar verilmiştir. Önlem beş yıl boyunca yürürlükte kalacak ve uzatılabilecektir. Yatırımcılarından gelen sorular nedeniyle bahse konu önleme ilişkin değerlendirmelerin paylaşılması yerinde görülmüştür. Avrupa Birliği tarafından alınan önlemin Şirketin Çinli müşterilerine olan satışlarını etkilemeyeceği öngörülmektedir. Nitekim Çinli müşterilerce tedarik edilen aksam ve kitler, Avrupa Birliği dışı ülkelere yönelik projelerde kullanılmaktadır. Öte yandan dampinge karşı kesin önlemin, coğrafi yakınlık ile birleşince Türk rüzgar kulesi üreticilerinin Avrupa Birliği pazarında rekabet gücünü arttırdığı ve bunun bölgeye ihracatları olumlu etkileyeceği, buna karşılık YEKDEM kapsamında yerli katkı fiyatı uygulaması nedeniyle Çinli üreticilerin atıl kapasitelerini Türk pazarına yönlendiremeyeceği düşünülmektedir. 

KAP Bildirim
KAP Bildirim
Kasım 19, 2021 1:27 pm

SAYAS, Bilindiği üzere şirketin rüzgar enerjisi endüstrisi sektöründe ve diğer faaliyet alanlarında satış ve pazarlama çalışmaları kesintisiz olarak sürdürülmektedir. 
Bu çerçevede Çin Halk Cumhuriyeti’nde mukim Fujian Fuchuan Yifan New Energy Equipment Manufacturing Co., Ltd. (kısa adıyla FFY) şirketinin onaylı tedarikçi listesine girilmiş ve rüzgar türbin kulesi iç aksamlarına ilişkin toplam 1.210.395 EUR tutarında bir teklif verilmiş bulunmaktadır. 
Kurumsal sitesinde yer alan bilgilere göre FFY 300.000 ton yıllık kapasitesi ve yaklaşık 950 çalışanıyla dünyanın en büyük off shore ve on-shore rüzgar türbin kulesi imalatçıları arasında olup şirketimiz için önemli bir müşteri olduğu değerlendirilmektdir. 
Teklif verme sürecine ilişkin içsel bilginin açıklanması Yönetim Kurulunun 12/11/2021 tarih ve 2021/85 sayılı Kararı ile ertelenmiştir.