SISE Hisse Yorum Analiz ve Videolar

ÖNEMLİ DUYURU


Borsa, Hisse, Coin, Altın, Gümüş ve Vadeli İşlemler ile ilgili Canlı Sohbet odamız açıldı. Sohbet odamızı ziyaret etmek için BURAYA dokunun.

❗ SİSE hisse senedi içerik akış türünü ilgili sosyal medya logosuna dokunarak ve tıklayarak seçebilirsiniz


SISE Türkiye Şişe ve Cam Fabrikalari A.Ş. hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız.
Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; SISE Türkiye Şişe ve Cam Fabrikalari A.Ş. hisse senedi yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ SISE Türkiye Şişe ve Cam Fabrikalari A.Ş. Hakkında Özet Bilgi

Atatürk’ün direktifleriyle 1935 yılında Türkiye İş Bankası tarafından kurulan Şişecam, 85 yılı aşan geçmişiyle Türkiye’nin en köklü sanayi kuruluşlarından biri olmanın yanısıra ihtisaslaşma derecesi ve rekabet gücü yüksek faaliyetleriyle dünyanın en seçkin üreticileri arasında yer almaktadır. 
Ülkemizin temel cam ürünleri gereksinimini karşılamak üzere kurulan Şişecam, günümüzde Türkiye’nin en güçlü sanayi kuruluşlarından biri olmanın ötesinde, camın tüm temel alanları ile soda ve krom bileşiklerini kapsayan iş kollarında küresel bir oyun kurucuya dönüşmüştür.​ 
Sürekli gelişen üretim gücü, yüksek itibarlı markası,üstün ürün kalitesi ve değer yaratan sürdürülebilir büyüme yaklaşımıyla büyük atılımlar gerçekleştiren ve başarı öyküsünü uluslararası ölçeğe taşıyan Şişecam, bugün dört kıtada 14 ülkeye yayılan üretim faaliyetlerini 22 bin çalışanıyla sürdürmekte ve 150’yi aşkın ülkedeki satışlarıyla dünyanın sayılı üreticileri arasında yer almaktadır.
​Şişecam, aynı zamanda dünya cam sektörünün ana faaliyet alanları olan düzcam, cam ev eşyası ve cam ambalajın üçünde birden faaliyet gösteren tek global şirkettir. Bunun yanısıra, dünyada cam ev eşyasında en büyük üç, cam ambalaj ve düzcamda ise en büyük beş üretici arasındadır. Ayrıca dünyanın en büyük sekiz soda üreticisinden biri ve krom kimyasallarında dünya lideridir.
Bugün ana faaliyet alanları olan düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj, otomotiv camları ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanları ile soda ve krom bileşiklerini kapsayan iş kollarında küresel bir oyuncu olan Şişecam, maden, enerji ve geri dönüşüm iş kollarında da öncü bir rol üstlenmekte ve iddialı küresel hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlemektedir.
Köklü deneyimini iddialı vizyonuyla birleştiren Şişecam, sürdürülebilir değer yaratan büyüme stratejileri doğrultusunda bireye ve çevreye duyarlı bir yaklaşımla tüm paydaşlarına değer katmaya ve küresel ayak izini genişletmeye devam etmektedir.
*Güncel ve ayrıntılı bilgi için kuruluşun resmi web sayfasını ziyaret ediniz.

Subscribe
Bildir
guest
6 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
KAP Bildirim
KAP Bildirim
Aralık 23, 2021 11:38 pm

SISE, 19 Kasım 2021 tarihli Yönetim Kurulu Kararı uyarınca, Ciner Grubu’nun Amerika Birleşik Devletleri’ndeki soda faaliyet alanı operasyonlarının %60’ının Şirketçe devralınması kapsamında, mevzuat gereği gerekli onaylar tamamlanmış olup, 21.12.2021 tarihi itibariyle Ciner Resources Corporation’ın %60 hissesi Şişecam Chemicals USA Inc.’a devredilmiştir. 
SISE, 19 Kasım 2021 tarihli Yönetim Kurulu Kararı uyarınca, Ciner Grubu’nun Amerika Birleşik Devletleri’ndeki soda faaliyet alanı operasyonlarının %60’ının Şirketçe devralınması kapsamında, mevzuat gereği gerekli onaylar tamamlanmış olup, 21.12.2021 tarihi itibariyle Pacific Soda LLC’nin %10 hissesi Şişecam Chemicals USA Inc.’a devredilmiştir. 
SISE, 19 Kasım 2021 tarihli Yönetim Kurulu Kararı uyarınca, Ciner Grubu’nun Amerika Birleşik Devletleri’ndeki soda faaliyet alanı operasyonlarının %60’ının Şirketçe devralınması kapsamında, mevzuat gereği gerekli onaylar tamamlanmış olup, 21.12.2021 tarihi itibariyle Atlantic Soda LLC’nin %60 hissesi Şişecam Chemicals USA Inc.’a devredilmiştir. 

KAP Bildirim
KAP Bildirim
Aralık 7, 2021 1:19 pm

SISE, Bu açıklama, Sermaye Piyasası Kurulu’nun, II-15.1 “Özel Durumlar Tebliği”nin, “Haber ve söylentilerin doğrulanması” başlığını taşıyan  9’uncu maddesi hükümleri kapsamında yapılmıştır. Yazılı ve sözlü medyada Katar Yatırım Fonu ve Şirketin ortaklığına dair yapılan haberlerin  herhangi bir dayanağı bulunmamaktadır. Bu konuda taraflarına ulaşan hiçbir talep ya da gerçekleşen görüşme olmadığı gibi Şirketin bu konuya  ilişkin hiçbir bilgisinin de mevcut olmadığı Şirket tarafından belirtilmiştir.  

KAP Bildirim
KAP Bildirim
Kasım 29, 2021 12:58 pm

SISE, Şirketin 26 Kasım 2021 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında, Şirketin Satış ve Pazarlama Kıdemli Direktörü  olarak görev yapmakta olan Saliha Ebru Şapoğlu’nun 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren “Satış Fonksiyonundan  Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı” olarak atanmasına karar verilmiştir. 

KAP Bildirim
KAP Bildirim
Kasım 22, 2021 2:18 pm

SISE, Yönetim Kurulunun 19.11.2021 tarihli toplantısında, Ciner Grubu’nun Amerika Birleşik Devletleri’ndeki soda faaliyet alanı operasyonlarının %60’ının Şirketce devralınması amacıyla aşağıdaki hisse alımlarının, işlemlerin tamamlanmasını takiben ödenmesi şartıyla, hisse satın alımları ve iş geliştirme ile ilgili katlanılan tüm bedeller dahil toplam 450.000.000 Amerikan Doları ile gerçekleştirilmesine karar verilmiştir. 
Halihazırda %50 hissesi Imperial National Resources Trone Inc, %50 hissesi Şişecam Chemicals USA Inc sahipliğinde olan Pacific Soda LLC’nin %10 hissesinin Imperial National Resources Trone Inc’dan alınması, 
%100 hissesi Imperial National Resources Trone Inc’a ait olan Atlantic Soda LLC’nin %60 hissesinin alınması, 
Amerika Birleşik Devletleri’nde hali hazırda 2,5 milyon ton doğal soda külü kapasitesi ile operasyonlarını sürdüren Ciner Wyoming USA’in %51 hissesine sahip olan Ciner Resources LP’nin %74 payına sahip olan Ciner Resources Corporation şirketinin %60 hissesinin alınması. 
22 Kasım 2021 Pazartesi günü Şişecam Genel Müdürü Sayın Görkem Elverici Amerika yatırımına ilişkin webcast yayınları düzenleyecektir. Konu ile ilgili gelişmeler oldukça kamuoyu bilgilendirmesi yapılacaktır. 

Melis
Melis
Kasım 2, 2021 9:26 pm

Sise cam beklemedeyiz 15 tl olunca satacaim seni ol bir an once ytd

alanzinyo
alanzinyo
Mayıs 2, 2021 4:59 am

5-7 tl arası hiç sektirmez