Smart Güneş SMRTG Uzun Zaman Sonra Orta BB’nin Altında

2022 ilk çeyreğinde halka arz edilen Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. SMRTG halk arz edildiği günden beri istikrarlı bir şekilde değer kazandı ve yatırımcısını memnun etti. Geçtiğimiz haftalarda başlayan satış dalgası ile yükseliş hızını kaybetmeye başlayan SMRTG fiyatlarını teknik ve temel analiz ışığında inceliyoruz.

SMRTG Temel Analiz & Adil Fiyat

İletişim camiasından geldiğim için temel analize ilk olarak kurumsal iletişim yönünden başlıyorum. Smart Güneş, yatırımcısı tarafından genel itibari ile iyi anılan bir şirketimiz, kurumsal iletişim noktasında endeksimizdeki dinazor şirketlere göre çok iyi işler çıkartıyor. Yaptığı işleri duyurması, iletişim kanallarını kullanma şekli vs. çok iyi gözüküyor.

Smart Güneş geldiği noktada düzeltme yapmış olmasına rağmen benim izlediğim kaynaklarda hala ederinin üzerinde fiyatlanmış gözüküyor. Mevcut finansallar ışığında 58,41’lik bir adil değere işaret eden datalar şirketin mali performansı için ise 5 üzerinden 3 puanlık bir değerlemede bulunuyor. Bunların yanı sıra başka bir kaynaktan aldığım verilerde şirket için Karlılıkta 6 üzerinde 5, Büyümede 6 üzerinden 6, Borçlulukta ise 6 üzerinden 2 aldığı gözlemleniyor.(6 en yüksek puan 0 en düşük puan)

SMRTG Teknik Analizi EMA ve FIBO Seviyeleri

Fiyat tekniğin içindedir diyenler için hazırladığımız bölümümüzde SMRTG’yi enine boyuna ele alıyoruz.

Uzun bir rallinin ardından EMA 12 Seviyelerinin altına inen SMRTG günü EMA 26’nın bir tık üzerinde kapattı. Pazartesi açılış bu bağlamda önemli olacaktır. Bu bölgedeki fiyatların korunması veya en azından burada yataya bağlayan bir grafik geri dönüş için umut verici olabilir.

Yazının başında belirttiğimiz BB orta bandı 106,20 seviyelerinden geçiyor ve bu seviyenin altında kapanış almış bulunuyoruz. Bu yüzden alt BB bandı olan 67,30 seviyeleri son kale olarak gözükmekte, BB üst bandı ise 145 liradan geçiyor bu bölgelere kadar fiyat hareketlerinde yeni yükseliş dalgası başlayacaktır.

FIB günlük grafik henüz güncellenmediği için 4 saatlik grafik sonuçlarını sizler ile paylaşıyoruz. En yakın FIB desteği 93,3 de olan SMRTG’nin diğer sıralı FIB destekleri ise şöyle 78,4 – 63,5 – 45,1 – 15,3 Yukarıda ise ilk FIB direnci 11,8 bu bölge üzeri 4 saatlik mum kapanışları tekrardan 141,6’nın kapısını aralayacaktır.

Son olarak yabancı SMRTG Yabancı Takasına baktığımızda son ayda sağlam mal çıkıldığı göze çarpıyor. Fakat Son 6 ayın yabancı takasını gözlemlediğimizde halen içerde olan ve mal taşıyan yabancı kurumsalları görebiliyoruz.

Peki ya sizce SMRTG, BB’nin ilk hangi bandına değer? Görüşlerinizi yorumlara bekliyoruz.

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. SMRTG hisse senedi için özel olarak hazırlanmış içerik akış sayfamızdan: Twitter, YouTube, Tradingview ve KAP gibi sitelerden akan verilere ulaşabilirsiniz. SMRTG içerik akış sayfasını ziyaret etmek için Tıklayın

Şirket temel analiz verileri investing.com’un InvestinPro eklentisinden ve fintables.com’un Fintables data setlerinden alınmıştır.(Datalar yazı yazıldığındaki tarihin özet verilerini içerirler.) Her iki eklentiyi de yatırımcılar için öneriyoruz. Sizlerde eklentileri satın alarak dilediğiniz zaman en güncel şirket detaylarına ve değerlendirmelerine erişebilirsiniz.

guest
2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Onur trex
Onur trex
Kasım 27, 2022 12:52 am

Nex week şimdi buraya yazıyorum cumaya kadar 150 olacak!!

SerkanDK
SerkanDK
Kasım 27, 2022 1:36 am
Reply to  Onur trex

cumaya o para olsun paranın altında kalırız.