TATGD Hisse Yorum Analiz ve Videolar

❗ TATGD için içerik akışınızın türünü alt taraftaki logolara dokunarak ve tıklayarak seçebilirsiniz


TATGD Tat Gıda Sanayi A.Ş. hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız. Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; TATGD Tat Gıda Sanayi A.Ş. hisse yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ TATGD Tat Gıda Sanayi A.Ş. Hakkında Özet Bilgi

Markalar arası sinerji, maliyetlerin azaltılması, kaynakların daha verimli kullanılması amacı ile Tat, SEK ve Pastavilla; Tat Konserve Sanayi A.Ş. altında birleşti. 15 Kasım 2013 tarih itibarı ile Tat Gıda Sanayi A.Ş. unvanını alan Tat Gıda , Türkiye’nin en büyük gıda şirketlerinden biri haline geldi. Amerika’da sayılı işletmelerde, Avrupa’da ise sadece Türkiye’de Tat’ta bulunan, kutuların hava alma riskini milyarda bire indiren kaynaklı kapak teknolojisi Rossi Catelli Magnum Doğranmış Domates Dolum Hattı için gerekli yatırımlar yapıldı ve üretime başlandı.

Tat:
1967 Mustafa Kemalpaşa, Bursa’da kurulmuş olup halen Mustafa Kemalpaşa-Bursa Karacabey-Bursa ve Torbalı İzmir tesislerinde salça, ketçap, mayonez, domates ürünleri, sebze konservesi faaliyetlerini sürdürmektedir. 1989 yılında doğranmış domates üretim teknolojisini Türkiye’ye getirmiş aynı hatta kutulu doğranmış domates ve soyulmuş tüm domates üretilmeye başlanmıştır.1997-98 yılında en son teknoloji kullanılarak Kavanoz, Ketçap ve Mayonez dolum hatları kurulmuştur. 2003 yılında ise Amerika ‘da sayılı işletmelerde, Avrupa’da ise sadece Türkiye’de TAT’ ta bulunan, Aseptik Doğranmış domatesin hava alma riskini milyarda bire indiren kaynaklı kapak teknolojisi Magnum doğranmış domates hattı devreye alınmıştır. İşletmelerimiz, Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen TS EN ISO 9001:2008 Kalite Belgesine sahiptir. 

SEK:
1963 yılında Türkiye’de süt üretiminin gelişmesini sağlamak ve tüketiciye en kaliteli, sağlıklı, hijyenik doğal ürünler sunmak için amacıyla Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’na bağlı olarak kurulmuş olup 1997’de Koç topluluğu küçük ve büyük sermayenin beraber çalıştığı bir modele öncülük etmek üzere SEK hisselerinin %68 ‘ini satın almıştır. 2005 yılı Mayıs ayından bu yana süt ve süt ürünleri üretimi faaliyetlerini Mustafakemalpaşa, Bursa’daki tesislerinde TS EN ISO 9001: 2008 Kalite Belgesi ile sürdürmektedir. 1968 yılında ilk pastörize süt, 1972 yılında ilk homojenize yoğurt, 1979 yılında ilk dil peynirini ve 2001 yılında ilk sahlep üreten tesis olmuştur. SEK, 2011 yılında yaptığı teknolojik yatırımlarla pastörize süt üretiminde Türkiye’de ilk kez kullanılan miktofiltrasyon üretim teknolojisini kullanmıştır. Yine Türkiye’de ilk kez SEK tarafından ultra clean dolum makinası ile pastörize sütün raf ömrünü 5 günden 10 güne uzatmıştır.
2014 yılında yüksek teknoloji ile donatılmış, Aydın Söke ilçesinde bulunan %100 peynir odaklı yeni ve modern fabrikayı bünyesine katarak Bursa Mustafakemalpaşa fabrikasıyla birlikte üretimini iki fabrikada sürdürmektedir. SEK, bu yatırımla beraber peynir portföyünde 35 ürüne yer vermiştir.

Güncel ve detaylı bilgi için lütfen kuruluşun resmi web sayfasını ziyaret edin.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments