VAKBN Hisse Yorum Analiz ve Videolar


VAKBN Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız.
Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; VAKBN Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. hisse senedi yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ VAKBN Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Hakkında Özet Bilgi

11 Ocak 1954 tarihinde, 50 milyon TL sermaye ile kurulan VakıfBank, vakıf kaynaklarını en etkin biçimde değerlendirmek ve çağdaş bankacılık yöntemleri ve uygulamaları ile ekonomik kalkınmanın gerekleri doğrultusunda Türkiye’nin tasarruf düzeyinin geliştirilmesine katkıda bulunmak ve bu tasarrufları kullanarak yarar sağlamak amacıyla 13 Nisan 1954 tarihinde faaliyetlerine başlamıştır.

11 Aralık 2019 tarihi itibarıyla, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün idare ve temsil ettiği %43,00’ü (A) Grubu ve %15,51’i (B) Grubu olmak üzere toplam %58,51’lik VakıfBank hissesi 3 Aralık 2019 tarihli Cumhurbaşkanı kararı ile T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı’na devredilmiştir.

20 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla, VakıfBank’ın sermaye artırım süreci tamamlanmış olup Türkiye Varlık Fonu Bankanın ortaklık yapısında %35,99 hisseye sahip olmuştur. Güncel ortaklık yapısına buradan ulaşabilirsiniz.

30 Eylül 2020 itibarıyla, aktif büyüklüğü açısından Türkiye’deki en büyük 3. banka konumunda olan VakıfBank, kurulduğu günden bu yana faaliyetlerini, kendi özel VakıfBank Kanunu hükümleri çerçevesinde, ülke ekonomisinin büyümesi, gelişimi ve dünya ekonomisiyle bütünleşmesine katkıda bulunmak amacıyla sürdürmektedir.

VakıfBank, kurumsal ve bireysel müşterilerine internet ve Çağrı Merkezi yoluyla en etkin bir biçimde ulaşmakta ve 30 Eylül 2020 itibarıyla, alternatif dağıtım kanallarını teşkil eden toplam 4.268 adet ATM ve 402.267 adet POS cihazı, ayrıca 938 adet şube ile hizmet vererek iç ve dış ticaretin finansmanında öncü bir rol üstlenmektedir. VakıfBank’ın New York, Erbil ve Bahreyn’de olmak üzere 3 yurtdışı şubesi bulunmaktadır. Ayrıca, iştiraki olarak Avusturya’da faaliyet gösteren VakıfBank International AG, Viyana, ve Köln şubeleri ile faaliyet göstermektedir.

Detaylı ve güncel bilgi için lütfen şirketin resmi web sayfasını ziyaret edin.

Farklı dillerde görüntüle Türkçe

guest
4 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
KAP Bildirim
KAP Bildirim
Aralık 19, 2021 4:01 pm

VAKBN, İlgi: 9.12.2021 tarihinde yapılan açıklaması, İlgide kayıtlı açıklamaları ile Bankanın 2.12.2021 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında alınan karar ile tüm para birimlerinde 5 milyar ABD Doları karşılığı tutarda finansman bonosu, tahvil ve özkaynak hesaplamasına dahil edilecek borçlanma aracı (sermaye benzeri tahvil) ihracı yapılması hususunda Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ve Sermaye Piyasası Kurulu nezdinde gerekli başvuruların yapılarak ihraç izni alınması konusunda Genel Müdürlüğün 
yetkilendirildiği duyurulmuştu. Bu kapsamda, 5 milyar ABD Doları karşılığı tutarda, yurt dışında finansman bonosu, tahvil ve sermaye benzeri tahvil ihracına olanak sağlayan 1 yıl süreyle geçerli ihraç tavanının yenilenmesi için SPK ve BDDK nezdinde gerekli başvurular yapılmıştır.

KAP Bildirim
KAP Bildirim
Kasım 29, 2021 1:00 pm

VAKBN,TVB, VakıfBank, 16 ülkeden 27 bankanın katılımıyla toplam 650 milyon ABD Doları karşılığı 296 milyon  ABD Doları ve 313,5 milyon Euro olmak üzere iki dilimden oluşan sendikasyon kredisi sağlamıştır. Bankanın ikinci  sürdürülebilir sendikasyon kredisi olan işlemin yenileme oranı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 102  seviyesinde gerçekleşmiştir. 367 gün vadeli kredinin toplam maliyeti ABD Doları kısmı için Libor + % 2,15 ve Euro  kısmı için Euribor + %1,75 olarak gerçekleşmiştir. Söz konusu işlemde First Abu Dhabi Bank, The Commercial  Bank Qatar ve Emirates NBD ortak koordinatör bankalar, SMBC ve Standard Chartered Bank sürdürülebilirlik  koordinatör bankalar olarak görev alırken Emirates NBD ise ajan banka olarak görev almıştır. 

kamikazehan
kamikazehan
Mayıs 20, 2021 3:24 am

görev zararını bize yaslıyacaklar galiba

ismail Poyraz
Üye
ismail Poyraz
Ocak 2, 2021 4:47 pm

Zamanında alamadık ?