❗ YAYLA hisse senedi içerik akış türünü alt taraftaki logolara dokunarak ve tıklayarak seçebilirsiniz


YAYLA Yayla Enerji Üretim Turizm ve İnşaat Ticaret A.Ş. hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız.
Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; YAYLA Yayla Enerji Üretim Turizm ve İnşaat Ticaret A.Ş. hisse senedi yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ YAYLA Yayla Enerji Üretim Turizm ve İnşaat Ticaret A.Ş. Hakkında Özet Bilgi

Şirketimizin temelleri bundan 63 yıl önce Mehmet Yayla tarafından İskenderun’da atıldı. O dönemde Amerika’da çalışma furyası sebebiyle Amerika’ya gitmek üzere esas memleketi olan Elazığ’dan İskenderun’a gelen Mehmet Yayla, yolculuğa çıkacağı günü beklerken bildiği iş olan müteaahhitlik ile uğraşmaya başladı. Daha sonra Amerika fikrinden vazgeçip 1950 yılında Yayla İnşaat’ı kurdu. Takip eden yıllarda Yayla İnşaat Kollektif Şirketi adı altında üstyapı projelerini üstlendi ve orada evlenip ailesini kurdu. 1980’lere gelene kadar şehrin belli başlı projelerinin altına başarıyla imza attı ve bu süreçte işlerini de yavaş yavaş kendinden sonra gelen ikinci kuşağa bıraktı. 

Ailenin en küçük erkek çocuğu olan Hüseyin Yayla bayrağı devraldı ve işleri daha da büyüttü. 

1986 yılında şirketin unvanını Yayla İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. olarak değiştiren Hüseyin Yayla, şirketin tüm hisselerini aile üyeleriyle birlikte alarak 1992 yılında şirketin tamamına sahip oldu. 

Bu süreçte 1990 yılında, 40 yıllık geçmişe sahip bu güçlü yapıyı altyapı projeleri alanına sokan Hüseyin Yayla, 1991 yılında şirket merkezini Ankara’ya taşıdı. 

2000’li yıllarla birlikte üçüncü kuşağın da iş hayatına dahil olmasının ardından şirket ortakları enerji alanına, özellikle yenilenebilir ve temiz enerji yatırımlarına da ilgi göstermeye başladı. 

2010 yılından itibaren inşaat sektörü ağırlıklı olan faaliyet konularını enerji ve turizm alanlarında çeşitlendirmeye başlayan şirket, 2012 yılında faaliyet konularına uygun olarak unvanını değiştirip Yayla Enerji Üretim Turizm ve İnşaat Tic. A.Ş. adını aldı. 

Yayla adını 3 kuşaktır güven, dürüstlük ve başarı ile özdeşleştirmiş olan kurumsal yapı, her geçen gün ülkenin refahına daha fazla katkı sağlamak, daha fazla istihdam yaratmak ve kendisine emanet edilenleri daha da yukarılara taşıyabilmek adına, bundan 63 yıl önce benimsediği ilkelere bağlı bir şekilde yoluna devam etmektedir.

Farklı dillerde görüntüle Türkçe

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments