YKSLN Hisse Yorum Analiz ve Videolar

❗ YKSLN için içerik akışınızın türünü alt taraftaki logolara dokunarak ve tıklayarak seçebilirsiniz


YKSLN Yukselen Celik AS hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız. Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; YKSLN Yukselen Celik AS hisse yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ YKSLN Yukselen Celik AS Hakkında Bilgi

Yükselen Çelik vasıflı çelik uzun mamul sektöründe faaliyet gösteren ve yıllar içerisinde kendi geliştirdiği şartnameler üzerinden kendi marka ürünlerinin satışını yapan vasıflı çelik tedarikçisi ve servis merkezidir.

Şirket vasıflı çelik ana başlığı altında Soğuk İş Takım Çeliği, Sıcak İş Takım Çeliği, Plastik Kalıp Çeliği, diğer Takım Çelikleri, Alaşımlı Çelik, Islah Çeliği, Sementasyon Çeliği, Karbon Çeliği ve benzeri diğer vasıflı çelik gruplarında faaliyet göstermektedir.

31 Aralık 2020 itibariyle Yükselen Çelik’in cirosu 183,7 milyon TL ve aktif büyüklüğü 223,4 milyon TL’dir. Şirket hisseleri 14 Kasım 2019’da Borsa İstanbul’da “YKSLN” koduyla işlem görmeye başlamıştır.

Şirketin %33,1’i Yüksel Göktürk’e, %21,1’i Barış Göktürk’e, %14,1’i Burak Göktürk’e ve %2,1’i Ferhan Göktürk’e ait olup kalan %29,6’sı halka açıktır.

Güncel bilgiler, özet metin kaynağı ve detaylar için lütfen şirketin resmi web sayfasını ziyaret edin.

guest
2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
KAP Bildirim
KAP Bildirim
Kasım 24, 2021 3:37 pm

YKSLN, Ülkemizde yaşanan döviz kuru artışlarına bağlı olarak ve yatırımcılardan gelen sorulara cevaben, Şirket döviz cari dengesinin ve kur artışının oluşturabileceği olumlu / olumsuz etkilerinin kısaca özetlendiği bu açıklamanın yapılmasın gerekli görmüştür. 
Şirketin herhangi bir döviz açık pozisyonu bulunmamaktadır. Aksine döviz alacakları ve döviz cinsinden fiyatlanan stoklarımız sayesinde döviz kurundaki artışlar Şirketi mali açıdan olumlu yönde etkilemektedir. 
Döviz cinsinden herhangi bir banka yükümlülüğü veya finansal borcumuz yoktur. 
Döviz cinsinden yapmış olduğu hammadde alımlarının büyük bölümü forward/hedge işlemleriyle Türk Lirası cinsinden takip edilmektedir. 
Döviz kurundaki artışlar Şirketin yalnızca enerji maliyetlerini yükseltmekte olup; enerji maliyetlerinin toplam cirosu içindeki payı oldukça düşüktür. 
Bu bağlamda döviz artışları Şirkete ek bir mali yük getirmemektedir. 
Bununla birlikte döviz kurundaki artışlar, Şirketin kısa vadeli net kar ve satış gelirlerini yükseltmekte olup; stoklarımızda yer alan ve TL cinsinden ödenmiş malların döviz cinsinden satılması sayesinde ek bir nominal kar yaratmaktadır. Ani ve hızlı kur artışlarına karşı şirket doğru finansal enstrümanları kullanarak herhangi bir açık pozisyon bırakmamış olmasının yanı sıra bu tür durumlarda döviz cinsinden fiyatladığı ürünlerini herhangi bir ek zam yapma ihtiyacı olmadan daha yüksek fiyatla satabilmektedir. 
Sonuç olarak; 
Yaşanan döviz kurundaki artışın 2021 yılı 4. çeyreği özelinde bir önceki yıla nazaran nominal net kar ve satış gelirleri hasılatını arttırmasının olası olduğu, Şirket tarafından 23.11.2021 tarihinde KAP’ta duyrulmuştur. 

İbo
İbo
Kasım 3, 2021 12:59 am

10-15 e kadar gelecektir tahar rahat bu hisse bence yine xe ytd