YUNSA Hisse Yorum Analiz ve Videolar


YUNSA Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız.
Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; YUNSA Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisse senedi yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ YUNSA Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş. Hakkında Özet Bilgi

Bugün dünyadaki beş büyük üst-segment yünlü kumaş üreticisinden biri olan Yünsa’nın başarı hikayesi 1973 yılında başlamıştır. Üst kalite erkek giyim yünlü dokuma kumaşı üreterek faaliyete başlayan Yünsa, 1998 yılında portföyüne kadın giyimi de dahil etmiştir.
Elliden fazla ülkeye ihracat yapan Yünsa, Almanya’da en büyük pazara sahip olmakla birlikte uluslararası büyük moda markalarının kumaş tedarikçisidir. Yüksek ihracat gücü ile Türk ekonomisine katkı sağlarken, üst segment ve yenilikçi ürünleri ile Türkiye’yi uluslararası alanda başarıları ile temsil eden milli markaların başında gelmektedir. Avrupa’nın en büyük entegre dokuma kumaş üretici olarak, yıllık 4.500 ton kamgarn iplik üretme ve 12.5 milyon metre kumaş dokuma kapasitesine sahiptir.
Yünsa’nın ürün portföyünün büyük bir bölümünü %100 yünlü kumaşlar oluştururken; kaşmir, ipek, viskon…vb. karışımlı yünlü kumaş üretimi de zengin ürün yelpazesinde bulunmaktadır. Yeni nesil teknolojiler ile geliştirilen bu kumaşların su itici, UV korumalı, kendi kendini temizleyen ve doğal gerdirme gibi özellikleri bulunmaktadır. Marks&Spencer, Next ve Interwoollabs labaratuvar akreditasyonlarına da sahiptir.
Dünyada Yünsa:
İtalya ve Türkiye’da tasarım ofisleri,
İngiltere, Almanya ve İtalya’da satış ofisleri,
İspanya, İtalya, Fransa, Japonya, Kore, ABD, Çin ve Rusya’da ise acenteleri bulunmaktadır.
Her sezon koleksiyonlarını Première Vision Paris, JITAC Tokyo, Münih Fabric Start ve Londra Tekstil fuarlarında sergilemektedir.
Halka açıldığı 1990 yılından bu yana, yatırımcılarına ve tüm paydaşlarına yönelik olarak “değer yaratan sürdürülebilir karlılık” hedefi ile başarılı çalışmalarına devam etmiştir. 24 Ekim 2019 tarihinde Rekabet Kurulu tarafından yapılan satış onayı ile, Yünsa Hisseleri Mustafa Sürmegöz ve Ziraat Katılım Ortaklığı olan Sürmegöz Tekstil tarafından Sabancı Holding’ten satın alınmıştır. Kalan hisseler halka açık olarak Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.
Detaylı ve güncel bilgi için lütfen şirketin resmi web sayfasını ziyaret edin.

Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
diablodoblo
diablodoblo
Ocak 2, 2021 4:49 pm

Mayıs ayından beri yataydasın bi silkelen artık