ZRGYO Hisse Yorum Analiz ve Videolar

ZRGYO Hisse Yorum Analiz ve Videolar


ZRGYO Ziraat Gmyo hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız. Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; ZRGYO Ziraat Gmyo hisse yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ ZRGYO Ziraat Gmyo Hakkında Bilgi

Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (Ziraat GYO) Ziraat Finans Grubu bünyesinde, Grubun gücü ve deneyimini yatırımcılarına yüksek gayrimenkul getirisini düşük risk seviyesinde sunmak ve sektörde lider rol alarak, örnek, yenilikçi projelere imza atmak için 01.11.2016 tarihinde kurulmuştur. 
Şirketimizin ilk büyük yatırımı; halen devam etmekte olan, ülkemizin en önemli projelerinden İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’ndeki Ziraat Kuleleri Projesi’dir. Ziraat Kuleleri toplam 431 bin m2 inşaat alanı ile Ziraat Finans Grubuna yakışır yeni bir ofis binası ve dünyanın sayılı finans merkezlerinden olması hedeflenen merkezde yerini alacak uluslararası firmalara yönelik ofis arzı sağlamayı hedeflemektedir.
Şirketimiz sürdürülebilir büyüme stratejisi, güçlü, çeşitlendirilmiş ve dengeli portföy yapısıyla yatırımcılarına en uygun risk-getiri dengesini sunmak hedef ve gayretiyle yatırımlarına hızla devam etmektedir. Kuruluşundan bugüne dört yıldan kısa bir sürede bilançosunu neredeyse dört kat büyütmeyi başarmıştır. Dengeli yapılandırılan portföyünden sağladığı sürdürülebilir kira gelirleri, güçlü özkaynak ve mali yapısı ile yeni projelerini kesintisiz hayata geçiren Ziraat GYO, büyüme ivmesini her geçen gün artırmaktadır.
Güncel bilgiler, özet metin kaynağı ve detaylar için lütfen şirketin resmi web sayfasını ziyaret ediniz.

Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
KAP Bildirim
KAP Bildirim
Aralık 21, 2021 12:07 am

ZRGYO, “Sermaye Piyasası Kurulu’nun (II-17.1) sayılı Kurumsal Yönetim Tebliği’nin 10. maddesine istinaden 2021 yılında Ziraat GYO’nun T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ile yaygın ve süreklilik arz eden kiralama işlemlerinden elde etmiş olduğu gelirlerin, Şirketin kamuya açıklamış olduğu son yıllık finansal tablolardaki hasılatına olan oranı % 10’u aşmış olup, 2022 hesap döneminde de söz konusu oranın %10’u aşacağı öngörülmektedir. 
Mevcut kira sözleşmeleri dâhil olmak üzere, T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin taraf olduğu tüm gayrimenkul kiralama işlemleri sözleşme hükümleri, yürürlükteki mevzuat, ekspertiz kira değerleri ve piyasa koşulları dikkate alınarak yapılmaktadır. Bu kapsamda Şirket, gayrimenkul portföyünde yer alan varlıklar için Gayrimenkul Değerleme Raporları hazırlatmakta ve kamuoyu ile paylaşmaktadır. Kiralama işlemleri bu raporlarda belirtilen sınırlar gözetilerek yapılmaktadır. 
Yatırım ve büyüme stratejileri çerçevesinde, 2021 yılı içerisinde mülkiyeti ana ortağı olan Ziraat Bankası’na ait arsa nitelikli bir taşınmaz Şirketçe proje geliştirmek üzere satın alınmıştır. Aynı şekilde Ziraat Bankası’nın sahibi olduğu arsa nitelikli bir taşınmazın daha alınması planlanmakta olup, bu alışla birlikte 2021 yılı içerisinde ilişkili taraflar ile yaygın ve süreklilik arz eden gayrimenkul alış işlemleri tutarının Şirketin kamuya açıklanan 2020 yılsonu finansal tablolarında yer alan satışların maliyetinin %10’unu aşması öngörülmektedir. İşlem koşulları Gayrimenkul Değerleme Raporları’nda yer alan maliyet hesapları ve satış rakamları dikkate alınarak belirlendiği Şirket tarafından belirtilmiştir.

Berkay dede
Berkay dede
Kasım 3, 2021 12:52 am

1 tlden aldim yukselize devam ytd