İZTAR Hisse Yorum Analiz ve Videolar

❗ İZTAR için içerik akışınızın türünü alt taraftaki logolara dokunarak ve tıklayarak seçebilirsiniz


IZTAR İz Hayvancilik Tarim ve Gida Sanayi Ticaret AS hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız. Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; IZTAR İz Hayvancilik Tarim ve Gida Sanayi Ticaret AS hisse yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ IZTAR İz Hayvancilik Tarim ve Gida Sanayi Ticaret AS Hakkında Özet Bilgi

Şirket, 2010 yılında İstanbul‘da kurulmuştur.Şirket’in ana amacı tarım ve hayvancılık faaliyelerinde bulunmaktır.Tarımsal alanda hali hazırda proje çalışmalarının yürütüldüğü meyve ve sertifikalı fidan üretimi yatırımı planlamaktadır.Hayvancılık alanındaki ilk işletmesini 2010 yılında Kırklareli ilinin Lüleburgaz ilçesinde yapmıştır.İşletme 720 sağmal ve 1000 baş hayvan kapasitesi ile kurulmuştur.Şirket ortakları Avrupa ve Amerika’da bulunan bir çok söz sahibi işletmelerde yapmış oldukları araştırmalar sonucu elde ettiği bilgi birikimlerden yola çıkarak Türkiye’deki hayvancılık işletmelerinin hali hazırda küçük aile işletmeleri olarak kaldığını ve büyümelerinin mümkün olmadığını görmüşlerdir.
Türkiye de birim hayvandan elde edilen süt verimleri gelişmiş ülkelerin hala yarısı kadardır.Dağınık yapıda çok sayıda küçük işletmeler veya aile işletmeleri bulunmaktadır. İşletme başına düşen hayvan sayısı çok düşüktür, dolayısıyla birçoğu pazara dönük ekonomik üretim yapamamakta, kaliteli sütün üretilmesinde sıkıntılar yaşanmaktadır.

Türkiye ‘de çiğ sütün yaklaşık %50’si sanayiye aktarılmakta, bunun da büyük bir kısmını ilkel şartlarda üretim yapan işletmeler işlemektedir. Sütün birçok küçük ölçekli ve dağınık işletmeden toplanması sanayicilerin maliyetlerini artırmakta ve bu da tüketici fiyatlarına yansımaktadır, dolayısıyla oluşan fiyatlar gelir seviyesi düşük tüketicilerin alım gücünü zorlamaktadır. Türkiye’nin beslenme ihtiyacında büyük önem taşıyan süt ve süt ürünlerinin üretilmesi için gerekli olan, protein ve yağ değerleri yüksek, kaliteli ve sıhhi çiğ süt üretimini gerçekleştirerek sağlıklı nesillerin yetişmesine destek olmak,
Hayvancılık sektöründe mümkün olan en gelişmiş teknolojik sistemleri işimize adapte ederek yüksek verimlilikte düşük maliyetli süt ve süt ürünlerinin halkımıza ulaşmasını sağlamak,
Türkiye’nin ihtiyacı olan, genetik açıdan verimliliği yüksek büyükbaş hayvan ırkının yetişmesine ve ülke geneline yayılmasına katkı sağlamak,
Hayvancılık sektöründe faaliyet gösterecek; eğitimli, bilgili, tecrübeli ve başarılı insan gücünün yetişmesine katkı sağlamak,
İşletmemizde ilk Amerika dan ithal edilen sağmal hayvanlar ile birlikte tüm doğan hayvanların pedigri kayıtları tutulmaktadır.İşletmemizde gebe bırakılan hayvanların suni dölleme yoluyla gebe bırakılma ve safi ırk elde etmek adına eşleştirme ve senkranizasyon programı uygulanmaktadır.Eşletirme programı bir işletmenin geleceğini belirlemesidir.

Güncel bilgiler, özet metin kaynağı ve detaylar için lütfen şirketin resmi web sayfasını ziyaret edin.

guest
2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
KAP Bildirim
KAP Bildirim
Kasım 22, 2021 2:14 pm

IZTAR, Şirketin sahip olduğu, 30.06.2021 tarihi itibarıyla net kayıtlı değeri 8.135.085,01 TL olan varlık ve yükümlülüklerin, iştirak modeliyle kısmi bölünme suretiyle Şirket tarafından 30.06.2021 tarihli kayıtlı değerleri üzerinden yeni kurulacak İz Agriculture A.Ş.’ye devredilmesine karar verilmiş ve bu amaçla Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru yapılmıştır. Söz konusu başvurunun incelemesi devam etmektedir. 

Ramiz kart
Ramiz kart
Kasım 3, 2021 9:18 pm

Hayvan gibi sssseeyy yapiyonuz yav yuksek azzzcikk yabrummmmmmm