ACSEL Hisse Teknik Temel ve Genel Değerlendirme

Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi Ve Ticaret A.Ş. ACSEL için farklı kaynaklardan derlenmiş teknik ve temel analiz verilerini içerir. Bu gönderi 9 Şubat 2024 tarihli seans sonrasında hazırlanmıştır. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değerlendirilmemelidir. 

ACSEL Teknik Analiz

ACSEL’de sıralı destek olarak 129,4-115,9-101,2-87,8 seviyeleri günlük kapanışlarda destek olarak izlenebilir bu seviyelerin altında kapanışlar yeni bir düşüş trendi olarak yorumlanabilir. Buna ek olarak günlükte sıralı dirençleri ise 150,3-180 olarak takip edilebilir bu seviyelerin üzerinde kapanışlarda yeni bir yükseliş trendinin olarak yorumlanabilir. 100-180 TL TL arası geniş bir bantta hareket etmesi teknik verilere göre beklenebilir.

image 8
ACSEL Hisse Teknik Temel ve Genel Değerlendirme 5

ACSEL Temel Analiz

ACSEL TL bazlı son 10 bilançosuna baktığımızda develüasyon/enflasyon etkisi olmasına rağmen üst düzey bir performans sergileyemiyor. Bilançolarına USD bazlı baktığımızda ise durumun dahada ciddi olduğunu gözlemliyoruz. USD bazlı bilançolarda olumlu bir gösterge olarak özkaynak artışı ve duran varlık artışı dikkat çekiyor. Grafiklerdeki son 10 dönem bilançolarında enflasyon muhasebesi yapılmadığımı için gelecek dönem enflasyon muhasebesi yapılmış bilançosu büyük dikkatle takip edilmelidir.

image 9
ACSEL Hisse Teknik Temel ve Genel Değerlendirme 6
image 10
ACSEL Hisse Teknik Temel ve Genel Değerlendirme 7

ACSEL Genel Değerlendirme

Analistlerin hedef fiyat vermediği ACSEL’in adil değerine baktığımızda mevcut fiyatından %11 daha yüksek bir fiyat olan 160,47’ye işaret ediyor. Şirket genel değerlendirmesinin 5 üzerinden 4 olması olumlu değerlendirilirken 7 yıldır üst üste yükselen bir temettüye sahip olması yatırımcısından takdir topluyor.

image 11
ACSEL Hisse Teknik Temel ve Genel Değerlendirme 8

Kaynaklar:
Teknik Analiz Aciselsan Acipayam Selüloz Sanayi ve Ticaret: Technical Analysis Chart | ACSEL | TREACSS00017 | MarketScreener
Temel Analiz ACSEL Hisse Senedi Analiz – Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş. (fintables.com)
Genel Değerlendirme Acıselsan Değerinin Üzerinde mi? ACSEL Finansal Verileri, Haberler ve Daha Fazlası – Investing.com
ACSEL – HisseCoinYorum sayfamızda diğer yatırımcılar ile sohbet edip görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.