AFYON Hisse Teknik Temel ve Genel Değerlendirme

Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş. AFYON için farklı kaynaklardan derlenmiş teknik, temel, fon/kurumsal mülkiyet ve genel analiz verilerini içerir. Bu gönderi 9 Şubat 2024 tarihli seans sonrasında hazırlanmıştır. Burada yer alan bilgi ve veriler yatırım danışmanlığı kapsamında değerlendirilmemelidir. 

AFYON Teknik Analiz

AFYON’da sıralı olarak 12,79-12,08-11,25-10,30 seviyeleri günlük kapanışlarda destek olarak izlenebilir bu seviyelerin altında kapanışlar yeni bir düşüş trendi olarak yorumlanabilir. Buna ek olarak günlükte sıralı dirençleri ise 13,26-15,66 olarak takip edilebilir bu seviyelerin üzerinde kapanışlarda yeni bir yükseliş trendinin olarak değerlendirilebilir. Teknik verilere göre 13,26 TL seviyeleri üstünde günlük kapanışlarda yükselen trendi güçlenebilir ve 15,66’ya kadar yükseliş hareketi gelebilir.

image 25
AFYON Hisse Teknik Temel ve Genel Değerlendirme 7

AFYON Temel Analiz

AFYON’un TL bazlı son 10 bilançosuna baktığımızda devalüasyon/enflasyon etkisini ile birlikte gayet olumlu bir performans sergilemektedir. Afyon Çimentonun son bilançosuna USD bazlı baktığımızda ise daha sınırlı ama pozitif bir tablo ile karşılaşıyoruz. USD bazlı 10 çeyrek bilançonun grafiğine baktığımızda özet gelir ve özet bilanço verilerinin genelde yatay pozitif kaldığını görmekteyiz. Ek olarak son 10 dönem bilançolarında enflasyon muhasebesi yapılmadığı için enflasyon muhasebesi yapılmış bilançosu yatırımcısı tarafından dikkatle takip edilmelidir.

image 26
AFYON Hisse Teknik Temel ve Genel Değerlendirme 8
image 27
AFYON Hisse Teknik Temel ve Genel Değerlendirme 9

AFYON Yatırım Fonu Mülkiyet Sahipleri

AFYON hissedarı önde gelen yatırım fonlarının sahiplik oranı %0,71’dir.

image 28
AFYON Hisse Teknik Temel ve Genel Değerlendirme 10

AFYON Kurumsal Mülkiyet Sahipleri

AFYON hissedarı önde gelen kurumsal yatırımcıların sahiplik oranı %0,72’dir.

image 29
AFYON Hisse Teknik Temel ve Genel Değerlendirme 11

AFYON Genel Değerlendirme

Analistlerin hedef fiyat vermediği AFYON’da adil değer %38,7 yukarı olacak şekilde 17,98 fiyatına işaret ediyor. Şirket genel değerlendirmesi 5 üzerinden 5 olarak gerçekleşiyor. Bunun yanı sıra şirketin nakit miktarının borcunun üstünde olması ve düşük FK fiyat kazanç oranı olumlu yorumlanıyor. Şuan için genel değerlendirmedeki tek olumsuz durum Afyon Çimento hisse fiyatlarının RSI aşırı alım bölgesine girmesidir.
RSI Aşırı Alım Bölgesinde Nedir?
Teknik analiz verilerine göre RSI aşırı alım bölgesine geldiğinde hisse fiyatları RSI verilerinin soğuması için bir miktar satış yiyebilir.

image 30
AFYON Hisse Teknik Temel ve Genel Değerlendirme 12

Kaynaklar:
Teknik Analiz Afyon Çimento Sanayi Türk Anonim Sirketi: Technical Analysis Chart | AFYON | TRAAFYON91F6 | MarketScreener
Temel Analiz AFYON Hisse Senedi Analiz – Afyon Çimento Sanayi T.A.Ş. (fintables.com)
Yatırım Fonu ve Kurumsal Mülkiyet Verileri AFYON.E 12,96 0 0,00% : AFYON ÇİMENTO SANAYİ TÜRK ANONİM ŞİRKETİ – MSN Finans
Genel Değerlendirme Afyon Çimento Değerinin Üzerinde mi? AFYON Finansal Verileri, Haberler ve Daha Fazlası – Investing.com
AFYON – HisseCoinYorum uygulamamızda diğer yatırımcılar ile sohbet edip görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.