ADESE Hisse Teknik Temel ve Genel Değerlendirme

Adese Gayrimenkul Yatırım A.Ş ADESE için farklı kaynaklardan derlenmiş teknik, temel, fon/kurumsal mülkiyet ve genel analiz verilerini içerir. Bu gönderi 9 Şubat 2024 tarihli seans sonrasında hazırlanmıştır. Burada yer alan bilgi ve veriler yatırım danışmanlığı kapsamında değerlendirilmemelidir. 

ADESE Teknik Analiz

ADESE’de sıralı destek olarak 2,44-2,29-1,99 seviyeleri günlük kapanışlarda destek olarak izlenebilir bu seviyelerin altında kapanışlar yeni bir düşüş trendi olarak yorumlanabilir. Buna ek olarak günlükte sıralı dirençleri ise 2,88-3,05 olarak takip edilebilir bu seviyelerin üzerinde kapanışlarda yeni bir yükseliş trendinin olarak değerlendirilebilir. Teknik verilere göre 3 TL seviyeleri üstünde günlük kapanışlarda yükselen trendi güçlenebilir.

image 18
ADESE Hisse Teknik Temel ve Genel Değerlendirme 7

ADESE Temel Analiz

ADESE TL bazlı son 10 bilançosuna baktığımızda develüasyon/enflasyon etkisinide göz önünde bulundurursak sınırlı olumlu bir performans sergilediğini gözlemliyoruz. Aynı sonuç geçmiş dönem bilançolarına USD bazlı baktığımızdada karşımıza çıkıyor. USD bazlı bilançolarda finansal borçların artması olumsuz bir durum olarak yorumlanırken dolar bazlı gelir tabloları ise sınırlı olumlu şeklinde okunabilir. Son 10 dönem bilançolarında enflasyon muhasebesi yapılmadığı için enflasyon muhasebesi yapılmış bilançosu büyük önem arz etmektedir.

image 19
ADESE Hisse Teknik Temel ve Genel Değerlendirme 8
image 20
ADESE Hisse Teknik Temel ve Genel Değerlendirme 9

ADESE Yatırım Fonu Mülkiyet Sahipleri

ADESE hissedarı önde gelen yatırım fonlarının sahiplik oranı %1,18’dir.

image 21
ADESE Hisse Teknik Temel ve Genel Değerlendirme 10

ADESE Kurumsal Mülkiyet Sahipleri

ADESE hissedarı önde gelen kurumsal yatırımcıların sahiplik oranı %1,18’dir.

image 22
ADESE Hisse Teknik Temel ve Genel Değerlendirme 11

ADESE Genel Değerlendirme

Analistlerin hedef fiyat vermediği ADESE’de adil değer olarak mevcut fiyatından %32,2 altına 1,87’ye işaret ediyor. Şirket genel değerlendirmesinin 5 üzerinden 4 olarak gerçekleşiyor. Bunun yanı sıra bilançosundaki nakit miktarının borcunun üstünde olması ve brüt karın yüksekliği olumlu yorumlanıyor. Adil değerin düşük verilmesindeki en büyük etken ise RSI teknik verisinin aşırı alım bölgesinde olmasıdır.

image 23
ADESE Hisse Teknik Temel ve Genel Değerlendirme 12

Kaynaklar:
Teknik Analiz Adese Gayrimenkul Yatirim: Technical Analysis Chart | ADESE | TREADSE00015 | MarketScreener
Temel Analiz ADESE Hisse Senedi Analiz – Adese Gayrimenkul Yatırım A.Ş (fintables.com)
Yatırım Fonu ve Kurumsal Mülkiyet Verileri ADESE.E 2,75 0 0,00% : ADESE GAYRİMENKUL YATIRIM ANONİM ŞİRKETİ – MSN Finans
Genel Değerlendirme Adese Gayrimenkul Değerinin Üzerinde mi? ADESE Finansal Verileri, Haberler ve Daha Fazlası – Investing.com
ADESE – HisseCoinYorum sayfamızda diğer yatırımcılar ile sohbet edip görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.