ALKA Hisse Yorum Analiz ve Videolar

❗ ALKA için içerik akışınızın türünü alt taraftaki logolara dokunarak ve tıklayarak seçebilirsiniz


ALKA Alkim Kağıt hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız. Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; ALKA Alkim Kağıt hisse yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ ALKA Alkim Kağıt Hakkında Özet Bilgi

Alkim Kağıt Tesislerinde ofset yazı tabı, kuşe ve ofis kağıtları üretilmektedir. Üretimin her aşamasında ileri teknoloji kullanılmaktadır. Yeni jenerasyon DCS ve QCS sistemleri prosesin her aşamasında kullanılmaktadır. 2000 yılından başlayarak Alkim Kağıt kalitesinde çok önemli gelişmeler olmuş ve ofset, fotokopi kağıtlarında en üst düzey kalite standartlarına ulaşmıştır. 

Bu doğrultuda kağıt makinemizde Dilution Headbox, Topformer, Profile Controlled Steam Box sistemleri, yeni Pressure Screen, formasyon control sistemi ve sensörü, kalınlık sensörü ve renk sensörü gibi teknolojik sistemler üst düzey kalitemize olumlu katkılar sağlamıştır. 

Kuşe kağıt üretiminde dünyada ilk kez Alkim’ de uygulanan bir sistem olan BTG  Gravürü sistemi ile single coating ile double coated spesifikasyonunda kuşe kağıt üretilmektedir. Bu üretim şekli online machine coating sistemidir ve CD ve MD coat weight sensörü ile de mükemmel kuşe kaplama kontrolü sağlanmaktadır. 

Konverting kısmında 3 adet ebat kesme makinası, ofis kağıtları için ise 6 cepli fotokopi kesme, paketleme ve kutulama sistemi, bir adet bobin dilme makinesi bulunmaktadır. 

Üretimin her aşaması selüloz beslemeden ürün yükleme aşamasına kadar konverting dahil bilgisayar destekli otomasyonla çalışmaktadır.

Kojenerasyon
5,2 MW ve 5,4 MW olmak üzere enerji üreten iki adet doğal gaz türbinimiz, tesisimizin tüm enerji ihtiyacını karşılamaktadır. Enerji üretimimizin yanısıra atık ısı kazanında buhar elde edilerek sistemde kullanılmaktadır. İki yakıtlı olan kojenerasyon sistemlerimizin tesislerimizin tüm enerji ihtiyacını karşılamakta ve şebeke ile paralel çalışmaktadır.

ARGE
Arge bölümünde rotogravür ve ofset baskı makinaları, pilot kuşe makinaları mevcuttur. Burada her çeşit kağıt ile ilgili ARGE çalışmaları sürdürülmekte, dünyanın bir çok yerindeki konferanslara elektronik ortamda katılınmaktadır. Alkim Arge ürün geliştirme ve kağıt sanayiinde yenilikler konusunda yoğun biçimde çalışmaktadır.  

Kalite Sistemleri
Alkim Kağıt ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, TS 18001 İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi belgelerine sahiptir. Ayrıca 1.hamur yazı tabı üretiminde Türkiye’de  FSC belgesine  sahip ilk kuruluştur. 

Çevre
Alkim Kağıt 2002 yılında Ege Çevre Ödülünü kazanmıştır. Alkim Kağıt  2,5 milyon USD yatırım ile kimyasal ve biyolojik arıtma tesislerini kağıt tesisinden önce tamamlamış ve devreye alınmıştır. 

2011 yılından itibaren  yasal gereklilikler  nedeniyle  atık suyumuz Kemalpaşa organize sanayi arıtma tesisine  verilmekle  birlikte  kendi atık su arıtma  tesisimizde her an devreye  alınabilecek şekilde  faal  tutulmaktadır.

Kağıt üretimimiz tamamı ile gıda sertifikalıdır. Bu doğrultuda kullanılması uygun olmayan tüm kimyasallar portföyümüzden çıkarılmıştır. Alkim Kağıt Türkiye’de arıtma suyunu geri kazanan tek kağıt tesisidir. 2010 yılında EBSO tarafından düzenlenen çevre yarışmasında teşvik ödülüne layık görülmüştür.

Satışlarımız
Üretimlerimizin %85-%90 yurt içi, %10-15 yurtdışına satılmaktadır. Alkim Kağıt 32 ülkeye ihracat yapmakta, Avrupa ülkeleri bunlar arasında önemli yer tutmaktadır. Ofset kağıtlarımız yurt içinde ve yurt dışında kalite arayan bir çok firma tarafından tercih edilmektedir. Yurt dışında özellikle ofset ve fotokopi kağıtlarımız talep görmektedir. Avrupa’nın yanı sıra, Balkan ülkeleri ve Afrika gelişen pazarlarımızdır.

Güncel bilgiler, özet metin kaynağı ve detaylar için lütfen şirketin resmi web sayfasını ziyaret edin.

Farklı dillerde görüntüle Türkçe

guest
3 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Pelin çiftçi
Pelin çiftçi
Ekim 29, 2021 12:22 am

evinize aldığınız her toz deterjanın yüzde 40inda sodyum sülfat var ve onun içinde de alkim var
hanımlarrrrrrrrrrrrree evlerimize toz deterjan alalımm hepimiz kazanalım Yatırımcı dostu sağlam yöneticilere sahip çok güzel şirket ytd kizlar

alanzinyo
alanzinyo
Mayıs 2, 2021 4:57 am

1 top a4 de ben aldım.

karayel
karayel
Mart 12, 2021 5:54 pm

1 top a4 aldım hep destek tam destek