ÖNEMLİ DUYURU


Borsa, Hisse, Coin, Altın, Gümüş ve Vadeli İşlemler ile ilgili Canlı Sohbet odamız açıldı. Sohbet odamızı ziyaret etmek için BURAYA dokunun.

ALMAD Hisse Yorum Analiz ve Videolar


ALMAD Altınyağ Kombinaları A.Ş. hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız. Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; ALMAD Altınyağ Kombinaları A.Ş. hisse yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ ALMAD Altınyağ Kombinaları A.Ş. Hakkında Özet Bilgi

Türkiye’nin en eski ve köklü sanayi kuruluşlarından biri olarak 1962 yılından bu yana bitkisel yağ üretimi yapan Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları San. ve Tic. A.Ş. 53 milyon TL’lik yatırım alarak üretim ve finansman yapısını güçlendirdi, hedeflerini büyüttü ve iddiasını küresel pazara taşıdı. Tarihinin en önemli kilometre taşlarının kaydedildiği 2012’den itibaren Altınyağ, son tüketiciye yönelik ambalajlı yağ üretimini durdurarak küresel pazarda daha karlı ve aynı zamanda rekabetin az olduğu ham yağ üretimine odaklandı. Öte yandan çevre dostu özelliğiyle pazarda talebin giderek arttığı biyodizel yakıt üretimine yönelik yarı rafine bitkisel yağ üretimine de başlandı. Altınyağ, bu dönüşümün sonucunda yemeklik yağ alanında market raflarında rakibi olduğu markaların hammadde sağlayıcısı konumuna gelirken, ürünlerini enerji, kimya ve boya sektörlerinin de kullanımına sunarak faaliyet kapsamını genişletti. Aynı zamanda ambalajlı yağ üretimine yönelik donanım korunarak müşteri ihtiyaçlarının çok yönlü karşılanması öngörüldü.
Altınyağ, şemsiyesi altında ayrıca Gürtaş Tarım Enerji Yatırımları San.ve Tic. A.Ş. ve Altınyağ Biodizel Petrol Ürünleri Enerji Üretim A.Ş. şirketini barındırıyor. 19.12.2018 tarihinde Şirketimize ve Bağlı ortaklığımız Gürtaş’a ait izmir A.O.S.B. de bulunan gayrimenkul ve makine parkının tamamının Yakamoz Yağ San.ve Tic.A.Ş. ne 27.500.000 $ + KDV bedelle satış işlemi tamamlanmış olup şirketimizin üretime yönelik faaliyetleri mevcut tesislerde sona ermiştir. Şirketimiz Çınarlı Mah. Ozan Abay Caddesi No :10 Ege Perla B Kule Kat:12 D:123 Konak-İZMİR adresinde kendi mülkü olan ofisinde faaliyetlerine devam etmektedir. Kazancına halkı da ortak eden ve Borsa İstanbul’da ALYAG koduyla işlem görmeyi sürdüren Altınyağ, kısa sürede tekrar bünyesine Kiralama yada satın alma yoluyla yeni bir tesis katarak, Türkiye’nin En Büyük İlk 500 Sanayi Kuruluşu arasına girmeyi ve Ortadoğu’daki ihracat haritasını genişletmeyi ve bu bölgede kalıcı bir oyuncu olmayı hedefliyor.

Güncel bilgi ve detaylar için lütfen şirketin resmi web sayfasını ziyaret edin.

Subscribe
Bildir
guest
5 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
KAP Bildirim
KAP Bildirim
Kasım 25, 2021 11:49 am

ALMAD, MEHMED NUREDDİN ÇEVİK, 24/11/2021 – 24/11/2021 tarihinde ALTINYAĞ MADENCİLİK VE ENERJİ YATIRIMLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 1,40 – 1,40 TL fiyat aralığından 4.000.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi ve/veya 0 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi tarafımca /ortaklıkca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte ALTINYAĞ MADENCİLİK VE ENERJİ YATIRIMLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 24/11/2021 tarihi itibariyle %18,24 sınırına ulaşmıştır. 

KAP Bildirim
KAP Bildirim
Kasım 19, 2021 1:30 pm

ALMAD, Yönetim Kurulunun 18.11.2021 tarihinde yaptığı toplantıda; 
Şirketin 10.08.2021 tarih, 8/1 sayılı kararı ile, 300.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 105.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin tamamı nakden (bedelli) karşılanmak suretiyle %161,90 oranında 170.000.000 TL artırılarak 275.000.000 TL’sına çıkarılmasına karar verilmiş ve sermaye artırımına ilişkin izahname Sermaye Piyasası Kurulu’nun 30.09.2021 tarih, 50/1427 sayılı toplantısında onaylanmıştır. 
Bu suretle başlatılan sermaye artırımı işlemlerinin incelenmesi sonucunda; 
Nakit olarak artırılan 170.000.000 TL’lik sermayeyi temsilen ihraç edilen payların 170.000.000 TL’lik kısmının (tamamının) halka arza ilişkin izahnamede belirtilen koşullar çerçevesinde, bedellerinin nakden ve tamamen ödenmesi suretiyle satıldığı, 
Sermaye artırım işlemlerinin Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili Tebliğleri ile izahnamede belirtilen usul ve esaslara uygun olarak sonuçlandığının Sermaye Piyasası Kurulu’na bildirilmesine ve Sermaye Piyasası Kanunu’nun 18.maddesinin 7.fıkrası kapsamında tescil ve ilan edilmek üzere 275.000.000 TL çıkarılmış sermayeyi gösteren esas sözleşmenin sermayeye ilişkin “Sermaye ve Hisse Senetleri” başlıklı 6. Maddesi onaylanmak üzere Sermaye Piyasası Kurulu’na sunulmasına, 
İş bu kararımız kapsamında gerekli her türlü işlemlerin gerçekleştirilmesine, oy birliği ile karar verilmiştir. 

Hisseder dayi
Hisseder dayi
Ekim 29, 2021 12:25 am

Nedense bu hisse bana aynı dardanelisss hatirlatiyor oda dipteydi bir suru gelisme yasandi manyak ciro yapti aslanim bire kirk gitti YILDIZ PAZARDA YERİNİ, ALDI.SIRA ALMAD da herşey tıpkısının aynısı gibi.yatırım tavsiyesi değil kendin araştır bul beni bağlamaz ytd