KERVN Hisse Yorum Analiz ve Videolar


KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş. hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız. Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş. hisse yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş. Hakkında Özet Bilgi

Kervansaray Yatırım Holding A.Ş. eski ticaret ünvanı olan Kervansaray Giyim Sanayi ve Tic. A.Ş. adı ile temelleri 1950’li yıllarda bebek ve çocuk iç ve dış giyimi imal etme hedefi doğrultusunda İstanbul, Yeşildirek’te bir konfeksiyon atölyesi açması ile atılmıştır. Konfeksiyon atölyesi zaman içerisinde modern bir tesis haline dönüşmüş ve 23 Ocak 1976 tarihinde Anonim Şirket statüsünü almıştır. 1980’li yıllarda yurt dışına ihracata başlayan şirket 1997 yılında kalitesini ISO 9002 kalite güvence sertifikası ile belgelemiştir. Zamanla bebek ve çocuk giyim eşyası üretiminin yanı sıra kadın ve erkek dış giyim üretimine de başlamıştır.
 
Ağırlıklı 2007 yılında etkisini gösteren ve şirketin o dönemde içinde bulunduğu tekstil – konfeksiyon sektörünü ve mevcut müşterilerini etkisi altına alan global kriz nedeniyle şirket, 2008 yılında faaliyetlerini geçici olarak durdurmuşt
 
01 Aralık 2009 tarihinde şirket sermayesinin %46’sı devredilmiş ve ana hissedar değişmiştir. Bu değişiklikle yeni yönetimin  holdingleşme kararı çerçevesinde, 22 Ekim 2010 tarihinde şirket ünvanı KERVANSARAY YATIRIM HOLDİNG A.Ş. olarak değişmiş ve ayrıca, kayıtlı sermaye sistemine geçilmiştir. 02 Aralık 2010 tarihinde yapılan genel kurul toplantısı ile şirketin amaç ve konusu holding faaliyet alanına uygun hale getirilmiştir.
 
Böylelikle; şirket holding olarak faaliyet göstermekte olup, faaliyet konusu, kurulmuş veya kurulacak şirketlerin sermaye ve idarelerine iştirak etmek, vereceği yatırım kararları doğrultusunda kaynakları kanalize etmek, yatırım, finansman, pazarlama, organizasyon ve yönetim konularında danışmanlık yapmaktır.
 
Şirket, holding olarak yeni amaçlarını gerçekleştirmek ve hedeflerine daha hızlı ulaşmak için 05 Nisan 2011 tarihinde sermayesinin %6,97’si Mintay Dış Ticaret ve Tekstil San. A.Ş.’ne devredilmiş ve şirketin ana hissedarı haline gelmiştir. Şirketin Yönetim Kurulu Üyeliklerine Mintay Dış Ticaret ve Tekstil San. A.Ş.’ni temsilen yeni yönetim kurulu üyeleri atanmış ve yeni yönetim kurulu oluşturulmuştur. 11 Nisan 2011 tarihinde şirketin kurucu hisseleri, Mintay Dış Ticaret ve Tekstil San. A.Ş.’ne devredilmiştir.  
 
26 Eylül 2011 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurul toplantısı neticesinde tahsisli sermaye artırımı ile şirketin yönetim kontrolü Mintay Tekstil Konfeksiyon Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ne geçmiş ve şirket sermayesindeki %68,95’lik payla ana hissedar konumuna gelmiştir.
 
Kervansaray Yatırım Holding A.Ş. 2011 yılı sonlarında holding olarak ilk yatırımına, gömlek üretim ve ihracatı ile iştigal eden Mintay Dış Ticaret ve Tekstil San.A.Ş. ile başlamıştır.

Güncel bilgi ve detaylar için lütfen şirketin resmi web sayfasını ziyaret edin.

Subscribe
Bildir
guest
3 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
İbrahim Tel
İbrahim Tel
Kasım 3, 2021 8:09 pm

kervan bu gece de kervan ama dusus kervani bi 2 tlye goremedi ki satayim seni ytd

borsalog
borsalog
Ocak 3, 2021 10:52 pm

15 eylülde başlayıp ekim 15 e kadar yaptığı hareketten sonra uzunca bir süredir hareket yok. teknik günlük haftalık ve aylıkta yeşilde umarım yatırımcısını memnun eder.