Esnafa 5000 ve 3000 TL Hibe Desteği Başvurusu

Esnafa 5000 ve 3000 TL Hibe Desteği

17 Mayıs 2021 tarihinde yapılan Kabine toplantısı ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamada Esnafa 3000 ve 5000 TL hibe verileceği duyuruldu. İki gruba karşılıksız ve bir defaya mahsus olarak yapılacak desteğin detayları, hangi meslek gruplarının buna dahil olduğu ve başvuru yolu yazımızda

1. Grupdaki Esnaflara 5000 TL

Başkan Erdoğan açıklamasında, “Birinci grupta kahvehane, cafe, çay bahçesi gibi yerler ile okul ve personel servisleri düğün salonları öğrenci yurtları, kantinler kırtasiyeler internet kafeler, lunaparklar gibi işletmeler yer almaktadır. Sayıları toplamda 235 bine ulaşan bu işletmelere bir defaya mahsus 5 bin liralık hibe ödemeleri yapacağız” ifadelerine yer verdi.

1. Grup Listenin Tamamı Burada

2. Grupdaki Esnaflara 3000 TL

Erdoğan daha sonra ise “Destek vereceğimiz ikinci grupta ise bakım onarım tamirat, kaporta işleriyle uğraşanlar, seyyar satıcılar, sıhhi tesisatçılar hırdavatçılar, müzisyenler, oto yıkamacılar, kuru temizlemeciler, oyuncak, kozmetik ve hediyelik eşya satıcıları, camcılar çilingirler, bakırcılar kalaycılar, ayakkabıcılar konfeksiyoncular, tuhafiyeciler, züccaciyeciler, kurs işletmecileri yer almaktadır” şeklinde konuştu. Başkan Erdoğan bu gruptaki işletmelere de bir defaya mahsus olarak 3 bin liralık hibe ödemesi yapılacağı aktardı.

2. Grup Listenin Tamamı Burada

Başvuru Nasıl Yapılacak

Başvurular online olarak E-Devlet üzerinden yapılabilecek sizlerde ilgili meslek gruplarına dahilseniz BURADAN başvuruda bulunabilirsiniz.