NTGAZ Hisse Yorum Analiz ve Videolar

NTGAZ Hisse Yorum Analiz ve Videolar


NTGAZ Naturelgaz Sanayi ve Ticaret AS hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız. Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; NTGAZ Naturelgaz Sanayi ve Ticaret AS hisse yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ NTGAZ Naturelgaz Sanayi ve Ticaret AS Hakkında Bilgi

2004 yılında Çalık Grubu ve Goldenberg ailesinin %50-%50 ortaklığı ile kurulan Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş., Global Yatırım Holding’in iştiraki olarak taşımalı doğal gaz sektöründe (CNG: Sıkıştırılmış Doğal Gaz / LNG: Sıvılaştırılmış Doğal Gaz) faaliyet göstermektedir.

Dökme (Endüstriyel) CNG ve LNG alanında, Naturelgaz, kimya, metal, gıda, madencilik, inşaat malzemeleri üretimi gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren fabrikalar, enerji üretim tesisleri, oteller, asfalt üretim tesisleri ve ısıtma amaçlı kullanım yapan kamu kurumları gibi müşterilerine doğal gaz tedarik etmektedir.

Oto CNG alanında ise Türkiye genelindeki Oto CNG istasyonları ile CNG kullanan araçlara yakıt tedarik etmekle beraber, dizel çekici ve kamyonların CNG’ye dönüşümü için müşterilerine özel projeler geliştirmektedir.

Naturelgaz, taşımalı doğal gaz sistemini, ekonomik ve coğrafi sebepler ile doğal gazın ulaşamadığı ilçe ve beldelere doğal gaz tedarik etmek üzere de kullanmaktadır. Doğal gazın kullanılacağı ilçe ve beldelerin CNG dolum tesislerine mesafesi, yol şartları ve kullanım miktarlarına bağlı olmak üzere Şehir Gazı operasyonu CNG veya LNG ile yapılmaktadır.

Naturelgaz, ayrıca doğal gaz rezervi bulunan ancak ekonomik veya coğrafi olarak boru hatlarının bağlanmasının mümkün olmadığı doğal gaz kuyularında CNG sistemi vasıtası ile gazın iletim sistemine taşınması operasyonlarını yürütmektedir.

Naturelgaz, Socar Türkiye LNG Satış A.Ş. (“Socar LNG”) ve  Socar LNG’nin %100 hissedarı Naturel Doğal Gaz Yatırımları A.Ş.’nin (“Naturel Doğal Gaz”) malvarlığını tüm aktif ve pasifleri ile birlikte devralmak sureti ile Socar LNG ve Naturel Doğal Gaz ile Şirket bünyesinde 23 Aralık 2020 tarihinde birleşmiştir. Bu birleşme ile birlikte Naturelgaz, bünyesine 2 adet yeni Endüstriyel CNG dolum tesisi ile 6 adet Oto CNG istasyonu daha katmış olup, stratejik hedefleri doğrultusunda LNG alanında daha aktif olarak faaliyet göstermeye başlamıştır.

Naturelgaz, güçlü tesis, istasyon ve ekipman altyapısına sahip olup, iş sağlığı ve güvenliği önceliği ile müşterilerine 7/24 kesintisiz hizmet sağlamaktadır.

Güncel bilgiler, özet metin kaynağı ve detaylar için lütfen şirketin resmi web sayfasını ziyaret ediniz.

guest
1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Berat
Berat
Kasım 2, 2021 9:09 pm

Gazi ac biraz be yuksel artik da satalim kazanim da ytd