PGSUS Hisse Yorum Analiz ve Videolar

❗ PGSUS hisse senedi içerik akış türünü alt taraftaki logolara dokunarak ve tıklayarak seçebilirsiniz


PGSUS Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız.
Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; PGSUS Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. hisse senedi yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ PGSUS Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. Hakkında Özet Bilgi

Pegasus Hava Yolları, Official Airline Guide (OAG) tarafından hazırlanan raporda 2011 ve 2012 yıllarında olduğu gibi 2013 yılında da koltuk kapasitesi açısından tarifeli uçuş gerçekleştiren Avrupa’nın en büyük 25 hava yolu arasında “Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Havayolu” oldu.
Türkiye’de havacılık sektörünü değiştiren ve uçmanın herkesin hakkı olduğuna inanan Pegasus Hava Yolları, 1990 yılında Aer Lingus, Silkar Yatırım ve Net Holding’in ortak girişimiyle İstanbul’da kuruldu. Mayıs 1990’da ilk uçuşunu gerçekleştiren Pegasus,2005 yılında ESAS Holding tarafından satın alınmış. Aynı yıl Kasım ayında düşük maliyetli havayolu taşıyıcısı olarak tarifeli iç hat seferlerine başlayarak Türkiye’de faaliyet gösteren 4. tarifeli havayolu olmuştur.
2019
·        Dünyadaki en yaygın gönüllü sürdürülebilirlik inisiyatifi olan Birleşmiş Milletler (BM) Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne (UN Global Compact) imza atarak Türkiye’de bu sözleşmeye imza atan ilk hava yolu şirketi olduk.
·        IATA’nın “25by2025” girişimine imza atarak şirketimiz içerisinde cinsiyet dengesini sağlama konusunda bir taahhütte bulunduk.
·        Dünyada bir ilk olan “Yeni Çipli Kartla Seyahat Teknolojisi”ni hayata geçirdik
 
2018
·        İlk sosyal sorumluluk projemiz olan Yarınlara Uçuyoruz’u Sivil Toplum için Destek Vakfı koordinasyonunda ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) yürütücülüğünde başlattık.
 
2017
·        SHGM Toplumsal Cinsiyet Dengesi Geliştirme Komisyonu’nun bir üyesi olarak; kadınlar arasında havacılıktaki fırsatlar hakkında farkındalığın artması, kadınların havacılıktaki niceliksel ve niteliksel rolü ve etkinliğinin geliştirilmesi için çalışmalar yürütüyoruz.
·        2012 yılında verilen 100 uçaklık siparişin 25 adet opsiyonlu uçağın da alınmasına karar verdik.
Operasyonel süreçlerimizi dijitalleştirmek adına “BlockChain” alt yapısını kullanarak, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı ile önemli bir entegrasyona imza attık.
 
2016
·        Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri (Women’s Empowerment Principles – WEPs) platformuna katılan dünyadaki ilk havayolu şirketi olduk.
·        İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda terminal içi hizmetler olan, check-in (misafir kabul), boarding (uçak kabul), kayıp ve hasarlı eşya hizmetleri gibi pek çok alanda hizmetlerimizi kendi personelimizle verirken, 29 Mart itibarıyla İstanbul Sabiha Gökçen’deki uçaklarımız için ramp hizmetlerimizi de vermeye başladık.
·        Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından düzenlenen Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Ödül Töreni’nde ikincilik unvanını aldık. 
Resmi Sayfa ve Metin Kaynağı
Tıklayın

Farklı dillerde görüntüle Türkçe

guest
2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Ucan sef
Ucan sef
Kasım 3, 2021 9:58 pm

Genel olarak hep yukseliste aslan pegasus guvenimiz tam sana yuruuu be ytd

Murat
Murat
Aralık 24, 2020 6:28 pm

Su kağıdı 48 den satipda sevinmiştim kafama