AEFES Hisse Yorum Analiz ve Videolar

❗ AEFES için içerik akışınızın türünü alt taraftaki logolara dokunarak ve tıklayarak seçebilirsiniz


AEFES Anadolu Efes Biracilik ve Malt Sanayi A.Ş. hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız. Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; AEFES Anadolu Efes Biracilik ve Malt Sanayi A.Ş. hisse yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ AEFES Anadolu Efes Biracilik ve Malt Sanayi A.Ş. Hakkında Bilgi

Anadolu Efes 1969 yılında İstanbul ve İzmir’de kurulu iki bira fabrikası ile yolculuğuna başlamıştır. Kuruluşundan kısa bir süre sonra pazar lideri olmayı başaran Anadolu Efes, Türkiye’de bira kültürünü geliştirerek sektörünün gelişimine katkıda bulunmuştur. Sahip olduğu güçlü vizyonu sayesinde tüketicilerini pek çok ilkle tanıştıran Anadolu Efes kısa sürede Türkiye’nin en büyük bira üreticisi olmuştur. 90’lı yıllarda da yurt dışına açılarak tarihinde önemli bir adım atmıştır. 2012 yılında ise küresel piyasada ticari sürdürülebilirlik hedefi doğrultusunda, bulunduğu bölgedeki etki alanını genişletmeye yönelik önemli bir adım atarak SAB Miller Plc (“SAB Miller”) ile stratejik ortaklık kurmuştur. 2016 yılında, dünyanın en büyük bira üreticisi olan Anheuser-Busch InBev’in (“AB InBev”) SAB Miller’ı devralmasıyla birlikte, Anadolu Efes’in %24 hissesi de AB InBev’e devrolmuştur.

Anadolu Efes, yurt dışı bira operasyonlarını Hollanda’da kurulu olan %100 iştiraki Efes Breweries International N.V. (“EBI”) kanalıyla yürütmektedir. Şirket ayrıca, Türkiye ile yurt dışı pazarlarda Coca-Cola operasyonlarını yürüten Coca-Cola İçecek A.Ş.’nin (“CCI”) de ana hissedarıdır.

Satış hacmi bakımından Avrupa’nın en büyük 5. ve dünyanın en büyük 10. bira şirketi olan Anadolu Efes satış gelirlerinin yaklaşık üçte ikisini yurtdışından elde etmektedir. Bira ve meşrubat markalarıyla tüm dünyada 700 milyona yakın bir nüfusa hizmet etmektedir. Aralarında Türkiye’nin de yer aldığı 6 ülkede, toplam 21 bira fabrikası, 5 malt üretim tesisi, 1 şerbetçiotu işleme tesisi, 1 preform üretim tesisi ve Coca-Cola operasyonlarını yürüttüğü 10 ülkede 26 şişeleme tesisi ile bölgesindeki en önemli oyunculardan biri olarak faaliyet göstermektedir. Ürünlerini 70’ten fazla ülkeye ihraç etmektedir.

Anadolu Efes, 50. kuruluş yıl dönümünde; tutku, iş birliği, adillik, sorumluluk ve çeviklik etrafında bir değerler sistemi kurarak sürdürülebilir liderliğe olan bağlılığı ile Adriyatik’ten Çin’e sosyal yaşamı ve bira kültürünü sahiplenip geliştiren en büyük bira şirketi olma vizyonu doğrultusunda keyif ve eğlenceyi mayalamaya devam edecektir. Finansal disiplin ve güçlü serbest nakit akımı yaratmak Anadolu Efes’in finansal öncelikleri olmayı sürdürecektir.

Güncel bilgiler, özet metin kaynağı ve detaylar için lütfen şirketin resmi web sayfasını ziyaret ediniz.

Farklı dillerde görüntüle Türkçe

guest
4 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
KAP Bildirim
KAP Bildirim
Aralık 20, 2021 11:55 pm

AEFES, Uluslararası derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s (“S&P”) Anadolu Efes’in uzun vadeli kredi notunu BBB- olarak teyit etmiş, görünümünü ise “Negatif” olarak revize etmiştir. Türkiye’nin B+ olan uzun vadeli yabancı para cinsinden ülke notunun “Durağan” görünümünün “Negatif”e çevrilmesini takiben Anadolu Efes’in derecelendirme notu tekrar değerlendirilmiştir. 
S&P, Anadolu Efes’in ticari riskini yeterli, finansal riskini orta ve likiditesini ise yeterli olarak değerlendirmiştir. 
S&P’nin raporunda, geniş coğrafi çeşitliliğin bir sonucu olarak, Şirketin yurtdışındaki nakit yaratma kabiliyetinden bahsedilmiştir. Anadolu Efes’in Türkiye dışında elde ettiği gelirler sayesinde dövize de erişim sağladığının altı çizilmiştir. Anadolu Efes kredi piyasalarında güçlü bir konuma sahip olmakla beraber, Şirket’in ihtiyatlı riskten korunma politikaları ile birlikte dövize erişim sağlıyor olması, borç yönetimi açısından herhangi bir kur uyumsuzluğu yaşamaması için hafifletici unsurlar olarak değerlendirilmiştir. 

KAP Bildirim
KAP Bildirim
Kasım 22, 2021 2:10 pm

AEFES, 2017 yılından beri Anadolu Efes Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürüten Sn. Tuğrul Ağırbaş 31 Aralık 2021 tarihi itibarıyla Şirket görevinden ayrılmaya karar vermiştir. Türkiye operasyonlarının 2018 tarihinden beri Satış Direktörlüğü pozisyonunu yürüten Sn. Onur Altürk, 1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla Anadolu Efes Türkiye Genel Müdürü olarak atanmıştır. 

Barbarossa
Barbarossa
Kasım 13, 2021 8:54 pm

haydi ha gayret efem önce 28 sonra yeni ATH bekliyorum senden.

Fiyat Tahmini
35
Kamyoncu Bedo
Kamyoncu Bedo
Ekim 29, 2021 12:54 am

Efes biralarimizin guzide sahibi sevdigim hissedirn kendileri bieayla iyi gidr izlemesi yanina da tuzlu fistik oh ne ala suan dususte olza da devam ulan yukselirsin aslanimm piizzz ytd