GENIL Hisse Yorum Analiz ve Videolar

Gen İlaç ve Sağlık Ürünler GENIL Hisse Yorum Analiz ve Videolar


  • Gen İlaç ve Sağlık Ürünler GENIL hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki kayan menüyü kullanın.
  • Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
  • İçerikler;Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan insan denetimi olmadan otomatik çekilmektedir.
  • Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
Subscribe
Bildir
guest
8 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
KAP Bildirim
KAP Bildirim
Aralık 23, 2021 11:35 pm

GENIL, Şirket, Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. (“GEN“), büyüme, globalleşme ve inovasyon stratejileri doğrultusunda yeni ürün, yeni üretim-satış-dağıtım ilişkileri/bölgeleri ve bunlarla bağlantılı olarak yeni ortaklık arayışları sonucunda, ABD’de kurulu StimuSIL, Inc.’ye (“STIMUSIL“), bu şirketin geliştirmekte olduğu yenilikçi bir medikal cihazın ticarileştirilmesi için GEN’e tanınan haklarla bağlantılı olarak; 21.12.2021 tarihinde imzalanan Hisse Alım Sözleşmesi ve Hissedarlık Sözleşmesi uyarınca sermaye artırımına katılım yoluyla, 138.149 adet hisse alımı suretiyle, %10.75 oranında ortak olacaktır. GEN’in STIMUSIL’e ortak olmasına yönelik sermaye artırımına konu işlemler 31.12.2021 tarihinde gerçekleşecektir.STIMUSIL’in geliştirmekte olduğu medikal cihazın; başta Türkiye olmak üzere, Rusya ve diğer Bağımsız Devletler Topluluğu üyesi ülkeler ile Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerindeki ülkelerde satış, dağıtım ve pazarlama haklarının münhasıran GEN’e bırakılması amacıyla GEN ile STIMUSIL arasında 21.12.2021 tarihinde ayrı bir sözleşme daha imzalanmıştır. 

KAP Bildirim
KAP Bildirim
Aralık 20, 2021 11:57 pm

GENIL, Kamuya daha önce duyurulduğu üzere GEN, Avrupa ülkelerinde ilaç ruhsatlandırılması amacıyla 29 Mart 2021 tarihinde Almanya Federal İlaç ve Tıbbi Cihaz Enstitüsü’ne (Federal Institute for Drugs and Medical Devices: BfArM) ve bu enstitü tarafından koordine edilecek şekilde eş zamanlı olarak Danimarka, İsveç, Norveç ve Avusturya’da ilk ürün ruhsat başvurusunu gerçekleştirmiştir. Avrupa Birliği ülkelerindeki ruhsatlandırma sürecinin bir parçası olarak Almanya yetkili kurumu tarafından 27 Eylül 2021- 1 Ekim 2021 tarihleri arasında Avrupa Birliği İyi Üretim Uygulamaları (EU GMP) bakımından Ankara’da faaliyet gösteren GEN Üretim Tesisi yerinde denetlenmiştir. Gerçekleştirilen EU GMP denetimi sonrası Almanya yetkili kurumu tarafından paylaşılan resmi yazıda belirtildiği üzere Gen Üretim Tesisi EU GMP sertifikası almaya uygun bulunmuştur. 
Almanya yetkili kurumu tarafından verilen EU GMP sertifikası dünya çapında kabul gören ve çoğu pazarın düzenleyici otoritesi tarafından karşılıklı tanıma prosedürü ile ruhsatlandırma süreçlerindeki GMP denetimlerinin yerine geçebilen bir sertifika özelliği taşımaktadır. GEN Üretim Tesisi’nde üretimi gerçekleştirilen ürünlerin ruhsatlandırma süreçlerinin başarı ile tamamlanmasını takiben satış ve dağıtımları gerçekleştirilebilecektir. 

KAP Bildirim
KAP Bildirim
Kasım 29, 2021 1:00 pm

GENIL, GEN üretim tesisinde üretimi gerçekleştirilen ve ülkemizde de ruhsatlı olan, Gastro-Özofajial Reflü/Ülser  hastalıklarının tedavisinde kullanılan “Esomeprazol sodyum” etken maddesini içeren, Genium adlı ürününün  Filipinler’de ruhsatlandırma süreci tamamlanmıştır. 

Ruhsatlandırma süreci tamamlanan ürün ile şirketin küresel anlamdaki faaliyetlerinin genişleyeceği ve şirketin satışlarının olumlu olarak etkileneceği, Şirket tarafından değerlendirilmektedir.

KAP Bildirim
KAP Bildirim
Kasım 25, 2021 11:45 am

GENIL,GEN üretim tesislerinde üretimi gerçekleştirilen, manyetik rezonans görüntüleme sistemlerinde tanı yapmada kullanılan “Gadobutrol Monohidrat” etken maddesini içeren, Genbutrol 15 mmol/15 mL ve Genbutrol 7,5 mmol/7,5 mL ürünlerinin ülkede ruhsatlandırma süreçleri tamamlanmıştır. 
Ruhsatlandırma süreci tamamlanan ürünlerin, Şirketin satışlarına katkısının 2022 yılı için toplam 155.000 kutu ve yaklaşık 41.000.000 TL, 2023 yılı için toplam 186.000 kutu ve yaklaşık 59.000.000 TL ve 2024 yılı için toplam 223.200 kutu ve yaklaşık 85.000.000 TL olması hedeflenmektedir. 
Ruhsatlandırma süreci tamamlanan ürünler ile şirketin ürün yelpazesi ve hasta odaklı çözümlerinin kapsamı genişletilmiştir.

KAP Bildirim
KAP Bildirim
Kasım 19, 2021 1:23 pm

GENIL, Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Onko İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında, nörolojik hematolojik hastalıkların tedavisinde kullanılan ve Şirket tarafından ithal edilen “Genivig” adlı ilacın Onko İlaç aracılığıyla Türkiye genelindeki eczanelere satılması konusunda 15.02.2021 tarihinde bir satış sözleşmesi (“Sözleşme”) imzalanmıştır. 
Sözleşme ile Onko İlaç’a tanınan satış ve dağıtım hakkı, “Genivig” adlı ilacın ihale satışlarını ve özel hastanelere satışını kapsamamakta olup, yalnızca eczanelere satışını ve dağıtımını kapsamaktadır. 
Sözleşme’de, 2022 yılı içinde Onko İlaç’a temin edilecek ilaç adedinin ayrıca kararlaştırılacağı düzenlenmiş olup 2022 yılı içinde Onko İlaç’a temin edilecek ilaç miktarının belirlenmesi amacıyla Şirket ile Onko İlaç arasında 18.11.2021 tarihinde ek sözleşme (“Ek Sözleşme”) imzalanmıştır. Ek Sözleşme uyarınca 2022 yılında Onko İlaç’a 50.000 adet kutu ilaç satılacağı kararlaştırılmıştır. Ek Sözleşme ile Onko İlaç’a satılacak toplam ürün bedeli bugünkü TİTCK(Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu) satış fiyatı üzerinden hesaplandığında brüt 225.000.000 TL’ye karşılık gelmektedir. 
Ek Sözleşme ile Şirketin “Genivig” adlı ilaç için yurtiçindeki dağıtım ağı genişleyecek, aynı zamanda ilacı kullanan hastaların ilaca erişim imkanı da kolaylaşmış olacaktır. 

Dila
Dila
Kasım 3, 2021 8:24 pm

Yukselis trendine girmesini bekliyorummm 14 olursa saticam ki olacaktir yakin zamanda bence yine de ytd diyelim…

Tekin
Tekin
Kasım 3, 2021 7:47 pm

5 tl den beri burdayim yukseliste hep kazandim kazanmaya devam az bi duduste ama yukselcez duzelicez insallah be ytd