GUBRF Hisse Yorum Analiz ve Videolar

ÖNEMLİ DUYURU


Borsa, Hisse, Coin, Altın, Gümüş ve Vadeli İşlemler ile ilgili Canlı Sohbet odamız açıldı. Sohbet odamızı ziyaret etmek için BURAYA dokunun.

❗ GUBRF için içerik akışınızın türünü alt taraftaki logolara dokunarak ve tıklayarak seçebilirsiniz


➡️ Oku Beni

GUBRF Gübretaş hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız. Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; GUBRF hisse yorum analiz videolar Twitter, Youtube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ GÜBRETAŞ Gübre Fabrikaları Türk A. Ş.

GÜBRETAŞ (Gübre Fabrikaları Türk A. Ş.), tarım sektörüne kimyevi gübre girdisi tedarik ederek “ülke tarımındaki kalite ve verimliliği arttırmak” amacıyla 6 Kasım 1952 tarihli Bakanlar Kurulu kararıyla kuruldu. Türkiye’nin ilk kimyevi gübre fabrikası olan İskenderun’daki tesisleriyle 1954 yılında üretime başladı. Kuruluşundan bugüne sektöründe hep öncü rolünü üstlenen GÜBRETAŞ Türkiye’nin ilk fosfatlı ve kompoze gübresini üretti, ilk toprak analiz laboratuvarlarını kurdu, Borsa’da işlem gören ilk 15 şirketten biri oldu ve sektör açısından çok önemli yatırımlar ile sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirdi.
Şirketin %25’i Borsa İstanbul’da (BİST) işlem görürken, kalan hisseler Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesi olan ana hissedar Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği’ne aittir.
69 yıldır ürün, hizmet ve yatırımlarıyla katma değer üreterek büyüyen GÜBRETAŞ, 2008’deki Razi Petrokimya girişimiyle “Türkiye’nin yurtdışındaki en büyük sanayi yatırımı”nı gerçekleştirerek tarım sektöründen bir şirket olarak önemli bir uluslararası başarıya imza attı.
Türkiye genelindeki 2.800’e yakın satış noktasının oluşturduğu güçlü dağıtım ağı, geniş ürün portföyü ve yüksek kalite algısının yanı sıra GÜBRETAŞ; Ar-Ge çalışmaları ve bilinçli tarım faaliyetleriyle de kimyevi gübre sektörünün lideridir.
GÜBRETAŞ’ın kuruluşundan beri sürdürdüğü temel misyonlarından biri de bilinçli tarımsal üretimi yaygınlaştırmaktır. Bilimsel yöntemlere göre bitki besleme konusunda üreticilere rehberlik etmek amacıyla 1985 yılında ilk toprak analiz laboratuvarını kuran GÜBRETAŞ, özellikle 2005’te başlattığı Türkiye Toprak Verimliliği Haritası Projesi ile ülkemizdeki tarım arazilerinin toprak yapısıyla ilgili verileri toplayıp bu birikimden yararlanarak “bitkiye ve bölgeye özel gübreler” de geliştirmektedir.
Son yıllarda ağırlık verdiği bilinçli tarımı yaygınlaştırmaya yönelik arazide ve online tarımsal danışmanlık hizmetleri, toprak analizi eğitim ve reçetelendirmeleri, çiftçi bilinçlendirme toplantıları ve model tarla uygulamaları ile sektöre öncülük eden GÜBRETAŞ, pazardaki liderliğini Ar-Ge çalışmalarıyla da desteklemektedir. Yürüttüğü önemli Ar-Ge projeleri sayesinde bilinçli tarım uygulamaları ve yenilikçi ürünlerle tarım sektörüne değer katmayı sürdürmektedir.
Özellikle 2003 yılı sonrasındaki istikrarlı büyümesiyle Türkiye’nin en büyük şirketleri arasında yükselişini de sürdüren GÜBRETAŞ; köklü kurumsal tecrübesi, devam eden yatırımları ve global vizyonu sayesinde daha güçlü bir geleceğe ilerlemektedir.
Resmi Sayfa ve Metin Kaynağı Tıklayın

Subscribe
Bildir
guest
6 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
KAP Bildirim
KAP Bildirim
Şubat 1, 2022 12:23 pm

Gübre Fabrikaları bağlı ortaklığı Gübretaş Maden Yatırımları yatırım teşvik belgesi aldı. 
Şirket’ten konu ile ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi: 
“Bağlı Ortaklığımız Gübretaş Maden Yatırımları A.Ş.’ye Söğüt Altın Madeni Projesi ile ilgili olarak T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü tarafından yatırım teşvik belgesi düzenlenmiş olup teşvik ile ilgili bilgiler aşağıdaki gibidir: 
Belge Tarih/Sayısı: 24/12/2021-531623 
Yatırımın Yeri: Bilecik/Söğüt 
Sermaye Türü: Yerli Sermaye 
Yatırımın Konusu: Madencilik-Uranyum ve Toryum Cevherleri Hariç; Demir Dışında Kalan Metal Cevherleri Madenciliği Yatırımın Cinsi: Komple Yeni Yatırım 
Yatırımın Destek Sınıfı: Bölgesel-Öncelikli Yatırım 
Öngörülen Destek Unsurları: Sigorta Primi İşveren Hissesi 7 Yıl. Vergi İndirimi %80, YKO %40. Gümrük Vergisi Muafiyeti, KDV İstisnası, Faiz Desteği 
Yatırımın Toplam Kapasitesi: Dore Külçe Altın 7,67 Ton/Yıl, Cevher İşleme 1.252.800 Ton/Yıl 
Yatırım Tutarı (TL): 4.634.477.508 
İthal Makine ve Teçhizat ($): 66.607.537 
İstihdam: 970 “

KAP Bildirim
KAP Bildirim
Aralık 23, 2021 11:35 pm

GUBRF, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) tarafından kimyevi gübre alımına ilişkin olarak yapılan ihale kapsamında şirket hakkında verilen 6 ay süreyle kamu ihalelerinden yasaklanmaya dair karar ve bu karara karşı şirket tarafından yürütmenin durdurulması talepli dava açılacağı daha önce kamuoyu ile paylaşılmıştı. 
Ankara 15. İdare Mahkemesi’nce dava konusu idari işlemde hukuka uygunluk bulunmadığı gerekçesiyle yasaklama kararının yürütmesi durdurulmuştur. 

Ercü
Ercü
Kasım 2, 2021 7:49 pm

Gubreyi attilar pimi cektiler dusurmeye oynuyorlar alsigima oismanim ytd

Sasal
Sasal
Ocak 28, 2021 9:31 pm

Hikayesi bence hala devam ediyor

PiyasaOyuncusu
PiyasaOyuncusu
Ocak 6, 2021 12:33 pm

pimi çekilmiş ya atılacak ya patlayacak sonumuz hayır olsun 🙂

Murat Topaloğlu
Murat Topaloğlu
Ocak 1, 2021 10:09 am

Pazartesi yine alıcam bu sevda burda bütmez??