ASUZU Hisse Yorum Analiz ve Videolar

ÖNEMLİ DUYURU


Borsa, Hisse, Coin, Altın, Gümüş ve Vadeli İşlemler ile ilgili Canlı Sohbet odamız açıldı. Sohbet odamızı ziyaret etmek için BURAYA dokunun.

❗ASUZU için içerik akışınızın türünü alt taraftaki logolara dokunarak ve tıklayarak seçebilirsiniz


ASUZU Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız. Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; ASUZU Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisse yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ ASUZU Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. Hakkında Özet Bilgi

Anadolu Isuzu’nun sürdürülebilir büyüme yolculuğu 1965 yılında başladı. Anadolu Isuzu’nun temelleri 1965 yılında atılmıştır. Çelik Montaj unvanı altında başlayan faaliyetlerin ilk aşamasında kamyonet ve motosiklet üretimi gerçekleştirilmiş; 1986 yılına kadar Skoda markalı kamyonet imalatı sürdürülmüştür.

Anadolu Isuzu bugünkü unvanını, 1983 yılında Isuzu Motors Ltd. ile varılan lisans anlaşması ile almış; 1984 yılında İstanbul Kartal Fabrikası’nda Isuzu araçların üretimine başlanmıştır.
Anadolu Isuzu, günümüzde, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen gruplarının bir ortak girişimi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir:

ANADOLU GRUBU
(55.4%)
DİĞER
(14.87%)
ITOCHU CORPORATION
(12.74%)
ISUZU MOTORS LTD.
(16.99%)

Otomotiv sektörü, ticari araç segmentinde faaliyet gösteren Anadolu Isuzu; güçlü ürün gamı, katma değeri yüksek satış sonrası hizmetleri ile yaygın bayi ve teknik hizmet yapılanmasına sahiptir. Kamyon, kamyonet, midibüs, otobüs ve pick-up segmentlerinde araç üretimi gerçekleştiren Anadolu Isuzu ihraç pazarlarında da iddialı bir konuma sahiptir.

Ticari araçların üretiminin yanı sıra pazarlamasını da gerçekleştiren Şirket’in üretim yerleşkesi Çayırova Şekerpınar’dadır. Anadolu Isuzu’nun 300 bin m2 arazi üzerine kurulu üretim tesislerinin yıllık toplam üretim kapasitesi tek vardiyada 19 bin adet araçtır. Türkiye’de 63 ilde, 102 yetkili servis noktası ile müşterilerine hizmet sunan Anadolu Isuzu’nun yurt dışında 30’dan fazla ülkede distribütörü bulunmaktadır. 2018 yıl sonu itibarıyla, Anadolu Isuzu’da toplam çalışan sayısı 802’dir. Anadolu Isuzu hisseleri 1997’den beri “ASUZU” işlem kodu ile BİST’te işlem görmektedir.

Güncel bilgiler, özet metin kaynağı ve detaylar için lütfen şirketin resmi web sayfasını ziyaret edin.

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Faruk şahika
Faruk şahika
Ekim 29, 2021 12:49 am

ASUZUnun illginç tarihcesi var 90 lı yıllarda 24 tl den halka arz olmuş ve 24 tl den 6 ay içinde 750 tl yi görmüs isuzuya guveniyorum lotlarimi daha da arttirdim aslanim bdnim ytd