EUHOL Hisse Yorum Analiz ve Videolar

❗ EUHOL için içerik akışınızın türünü alt taraftaki logolara dokunarak ve tıklayarak seçebilirsiniz


EUHOL Euro Yatırım Holding A.Ş. hisse senedi hakkında yorum, analiz, video, haber ve önemli bağlantılar için üst taraftaki bölümden ilgili ikona tıklayınız. Açılan sayfayı aşağı doğru kaydırarak daha eski gönderileri görüntüleyebilirsiniz. Üzerlerine tıklayarak içerikleri büyütebilirsiniz.
Hisse senediniz hakkında yorum yapmak için ise alt taraftaki bölümü kullanabilirsiniz.
İçerikler; EUHOL Euro Yatırım Holding A.Ş. hisse yorum analiz videolar Twitter, YouTube, Instagram, Tradingview ve Facebook’dan otomatik çekilmektedir.
Uyarı Bu sayfadaki içerikler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

ℹ️ EUHOL Euro Yatırım Holding A.Ş. Hakkında Bilgi

18 yılı aşan yolculuğunda 1996 yılında kurulan Yurt Menkul Kıymetler A.Ş., Euro Grup bünyesinde 2001 yılında Tasarruf Mevduatı ve Sigorta Fonundan tamamı satın alınmış ve Lider Şirket olarak finans sektöründe Yatırım Kuruluşu olarak faaliyetlerine başlamıştır.

Emin adımlarla ilerleyen ve farkındalık yaratan şirketimizin ismi 2003 yılında Euro Yatırım Menkul Değerler A.Ş. olarak değişmiş olup bu tarih itibariyle Sermaye Piyasalarında Yatırım Kuruluşu olarak ve 6 farklı yetki belgesini alarak müşterilerine Şubeleri ve Genel Merkezi üzerinden hizmet vermeye başlamıştır. Şirketimiz Yatırım Kuruluşu olarak yetki belgeleri çerçevesinde, türev araçlar ile hisse senedi ve tahvil-bono alım satımı, repo ve ters repo işlemi, kredili menkul kıymet alım satım hizmeti, halka arz, portföy yönetimi ve yatırım danışmanlığı alanlarında finansal hizmetler sunmaktadır.

Emin ve sağlam adımlarla ilerleyen Lider şirket Euro Yatırım Menkul Değerler A.Ş. 2010 yılında Borsa İstanbul’a (İMKB) kote olarak %99 oranda başarı ile halka açmış, 2012 yılında ise sermayesini 60.000.000 TL’ ye çıkarmıştır. Sermaye artışı ile şirketin sermaye yeterliliği sektör ortalamasının oldukça üzerine çıkmıştır.

Büyüme stratejisi çerçevesinde 2007 yılında şirketimiz Euro Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı A.Ş’yi, 2008 yılında Euro Trend Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve 2011 yılında Euro Kapital Yatırım Ortaklığı A.Ş.’yi kurup kademeli olarak sermayelerini artırmış Borsa’da halka açarak şirketlerine istikrarlı ve güven verici bir itibar kazandırmıştır.

Güvenilir ve sağlam adımlarla ilerleyen, yatırımlarıyla finans sektöründe öncü şirketler arasına giren şirketimiz sektördeki yatırımlarına, 2010 yılında bünyesine Euro Portföy Yönetimi A.Ş.‘yi katarak devam etmiştir. Şirket Hem bireysel hem kurumsal müşteri kitlesine portföy yönetimi hizmeti vermektedir. Ayrıca Grup şirketleri içerisinde bir sinerji yaratılmıştır, şirketlere ait yaklaşık 120.000.000 TL üzeri fon Portföy Yönetim Şirketimiz tarafından yönetilmektedir.

2010 yılında KKTC yasalarınca Lefkoşe’de kurulan Eurocity Insurance Co. Ltd. Euro Grup şirketler bünyesine katılmıştır. Şirket elementer branşlarda faaliyet göstermektedir.

Aynı yıl şirketimizin iştiraki olarak Almanya’ da satın aldığımız mevduat bankası statüsünde faaliyet gösteren Eurocity Bank A.G.‘yi Euro Grup bünyesine katarak finans sektöründe Bankacılık alanında da faaliyet göstermeye başlamış çıtasını daha da yükseltmiştir. Bankanın güçlü potansiyeli sermayesi yeterli seviyede yükseltilerek daha üst seviyeye taşınmıştır.

Kuruluşundan itibaren yeniliklerle gelişen ve bünyesinde global yatırımlarıyla finans sektöründe birçok faaliyeti içeren Euro Grup, kesin ve emin çizgilerle hedeflerine doğru kararlılıkla ilerlemektedir. Güçlü finansal pozisyon, güçlü denetim ve sermaye güçlenmesini beraberinde getiren Borsaya entegrasyon ve profesyonel yapısı ile finans sektöründe emin adımlarla büyüme stratejimizi her geçen gün daha da ileri taşımak ve yatırımlarımızı geniş bir perspektif ile devam ettirmek amacıyla 2014 yılı itibariyle statü değişimine ihtiyaç duyulmuştur.

Bu çerçevede Euro Yatırım Menkul Değerler A.Ş. kısmi bölünme yöntemi ile 31.06.2014 tarih itibariyle faaliyet alanını değiştirerek Euro Yatırım Holding A.Ş. olarak sektörde gururla ve heyecanla girişimlerde bulunmaya devam etmektedir.

Euro Yatırım Menkul Değerler A.Ş Holding sektörüne geçişi ile Yatırım Kuruluşu olarak mevcut Aracılık faaliyetlerini iştiraki olan Euro Finans Menkul Değerler A.Ş.’ye devretmiştir.

Şirketimiz Euro Yatırım Holding A.Ş. çatısı altında iştirakleri olan Eurocity Bank A.G., Euro Finans Menkul Değerler A.Ş., Euro Portföy Yönetim A.Ş, Yatırım Ortaklıkları bünyesinde Euro Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı A.Ş, Euro Trend Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve Euro Kapital Yatırım Ortaklığı A.Ş‘yi şeffaf, güvenilir ve ileriye dönük stratejileri ile yönetmeye daha yüksek hedeflere taşımaya ve diğer faaliyetleri ile farkındalık yaratmaya devam etme hedefindedir.

Güncel bilgiler, özet metin kaynağı ve detaylar için lütfen şirketin resmi web sayfasını ziyaret edin

Farklı dillerde görüntüle Türkçe

guest
2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
KAP Bildirim
KAP Bildirim
Aralık 8, 2021 1:22 pm

EUHOL, Ege Sigorta Görüşmelerinin sonlanması hakkında bildirim yapmıştır ve Güvence Hesabı’ndan 07.12.2021 tarihinde şirkete tebliğ edilen  yazı ile görüşmelerin sona erdirildiği bilgisini öğrenmiş bulunmakta olduğunu kamuoyuna duyurmuştur. 

Cem
Cem
Kasım 2, 2021 7:37 pm

1.77 ne ya su alamiyorsun bu paraya bi yuksel de kurtulalim su parasi a hisse resmen