Kontrolmatik KONTR Daha Ne Kadar Yükselecek?

Kontrolmatik analizime başlarken önce şirketin yaptığı işleri ve yönetilme tarzını beğendiğimi belirtmek istiyorum. Bunun yanı sıra hisse fiyatlarının 52 haftalık aralığına baktığımızda 11,32 – 229,90 gibi devasa bir fiyat aralığının olduğunu ve bununda riskleri beraberinde getirdiğini eklemeliyim.

Kontrolmatik KONTR Finansallar Işığında Fiyat Beklentisi

Gelişmekte olan piyasalardaki 100 emsal şirketle mukayese edilen KONTR mali performansı 5 üzerinden 3 olarak görünüyor. Bunun yanı sıra fiyat gelir oranı, şirket net karı, gelir vb. datalarda gayet olumlu durmakta son olarak bu verilere göre şirketin Adil Değeri 91,88 şeklinde gözükmektedir. Ek olarak KONTR için finansallar ışığında beklenen maksimum fiyat 112 TL‘ye dip fiyat ise 76,40 TL‘ye isabet ediyor. Sonuç olarak mevcut finansallara baktığımızda şirketin aşırı değerlenmiş olduğu gerçeği ile karşılaşıyoruz. Yatırımcıların pek hoşuna gitmeyen bu verilerin ardından yükseliş ön gören teknik verilere bir gözatalım.

Kontrolmatik KONTR Teknik Analiz Işığında Fiyat Beklentisi

Kontrolmatik günlük ve haftalıkta SuperTrend de bir bozulma gözükmüyor. 21 Kasım’da tabandan tavana yapan hisse fiyatları yatırımcıların beklentilerini halen diri tutuyor. Bu bağlamda yeni zirve fiyatlar tekniğe göre mümkün gözüküyor. Ek olarak KONTR için günlük EMA seviyelerimiz sırası ile 168 – 138,70 ve 104,80 olarak gözüküyor Bunun yanı sıra önemli FIBO desteklerimiz ise sırası ile 167,6 – 137,9 – 113,9 şeklindedir.

FIBO’nun yukarıdaki PIVOT seviyesi ise 215,6 TL olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu seviyelerin üzerinde gün kapanışları yukarı yönlü trendi teknik olarak daha da güçlendirecektir.

Kontrolmatik KONTR hisse senedi için özel olarak hazırlanmış içerik akış sayfamızdan: Twitter, YouTube, Tradingview ve KAP gibi sitelerden akan verilere ulaşabilirsiniz. KONTR içerik akış sayfasını ziyaret etmek için Tıklayın

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments