BIST’te Ucuz Kalmış 5 Hisse

Borsa İstanbul’daki birçok şirket rekor tazelerken halen ederini bulamamış en kelepir hisseleri sizler için “BIST’te Ucuz Kalmış 5 Hisse” başlığında topladık. Listenin tamamı genel kabul görmüş teknik analiz verileri ve investingPro datalarına istinaden düzenlenmiştir. İş bu veriler temel ve teknik analiz harmanlanarak hazırlanmıştır. Kesinlikle bağlayıcı nitelik taşımamaktadır.

MNDRS Menderes Tekstil

Alım noktası ve destek seviyesi olarak EMA 56 seviyesine isabet eden 7,30 seviyeleri değerlendirilebilir.Bunun yanı sıra BB’nin alt çizgisi günlükte 6,53 seviyesinden geçiyor ikinci bir alım için ise bu seviyeler önemli gözüküyor. Yeni bir yükseliş trendi için 8,26 ve 8,75 seviyelerinin geçilmesi ve üzerinde gün kapanışları hissede fiyatlarında yeni bir hikaye başlatacaktır. Şirket mali durum ortalaması 5 üzerinden 3’lük bir değerlendirmeye tabi tutulmuş buna istinaden Menderes Tekstil için adil fiyat 12,67TL olarak gerçekleşmiştir.

DOCO DO & CO

DOCO da 1578 1518 1468 ve 1375 seviyeleri önemli destek seviyeleri olarak değerlendirilebilir.Üst BB’nin üzerinde gün kapanışı alan hissede yükselişin devamını beklenebilir. Bun ek olarak mali durumuna baktığımızda 5 üzerinden 3 puan alan şirketin adil değri 2710 TL olarak karşımıza çıkıyor.

TUPRS Tüpraş

Tüpraşta 421 TL seviyesi önemli bir destek olarak çalışmış durumda bunun yanı sıra alt tarafta 401 368 ve 283 seviyeleri destek noktaları olarak takip edilebilir. Ek olarak 463 TL üzeri gün kapanışlarında yükseliş trendi tekrar başlayabilir. Şirketin mali durumu 5 üzerinden 5 puan alarak maksimum değerleri almış durumda mevcut projeksiyonda adil fiyatı ise 672 TL olarak gözükmekte.

RTALB RTA Laboratuvarları

Pandemi döneminin efsane hissesi RTALB da en kelepir kalmış hisselerden bir diğeri. Şirketin mali performansı 5 üzerinden 3 puan alırken adil fiyatı 15,70 olarak karşımıza çıkmakta. Teknik verilerine baktığımızda bir yükseliş trendi ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu bağlamda al taraftaki en önemli desteğimiz 8,95 olarak gözükmekte bunun peşine 7,89 seviyeleri de önemli fiyatlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

TRILC Türk İlaç Serum

TRILC in mali durumu listedeki diğer şirketler ile kıyaslandığında 5 üzerinden 2 ile görece düşük kalıyor. Bunun yanı sıra yüksek primlenme potansiyelini koruyan şirketin adil değeri 17,31 olarak karşımıza çıkmaktadır. Ek olarak takip edilmesi gereken önemli destek seviyesi ise 10,66 olarak gözüküyor. Buna ek olarak alt BB’nin de dışına çıkan hisse fiyatlarında patron satışının etkisi ciddi manada gözükmektedir.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments