• YARIM ALTIN
  7.867,00
  % 0,72
 • AMERIKAN DOLARI
  32,4879
  % 0,65
 • € EURO
  34,9170
  % 0,00
 • £ POUND
  41,4794
  % 0,49
 • ¥ YUAN
  4,4802
  % 0,61
 • РУБ RUBLE
  0,3698
  % 0,64
 • BITCOIN/TL
  2168487,196
  % -0,37
 • BIST 100
  10.391,89
  % 2,23

BIST Sağlık Teknolojisi Sektörü Hisseleri İncelemesi

BIST Sağlık Teknolojisi Sektörü Hisseleri İncelemesi

BIST Sağlık Teknolojisi Sektörü Hisseleri İncelemesi

Son günlerde Çin’den gelen haberler ve kış aylarının etkisini iyiden iyiye göstermesi ile sinsi sinsi yükselen Sağlık Teknolojisi Şirketlerini incelediğimiz haberimizde iki farklı kaynak referans alınmıştır. Endeksimizdeki çoğu şirketten iyi finansal performansa sahip olan şirketlerin sadece 2 tanesi adil değerinin altında işlem görürken geri kalan 6 şirketimiz adil değerlerine yakın veya üzerinde işlem görmektedir.

ANGEN Adil Değer – Mali Durum – Karne

Son gelen bilançolar, finansal tablolar ve fiyat hareketleri ışığında ANATOLIA TANI VE BIYOTEKNOLOJI ANGEN genel değerlendirmeden 5 üzerinden 3 puan alıyor ve adil değeri 34,43 Lira gibi bir fiyatı işaret ediyor. Mevcut veriler ışığında adil değerin alabileceği üst değer 46 Lira en dip değer ise 21 Lira olarak karşımıza çıkıyor.

Bir başka kaynaktan edindiğimiz verilere göre ise şirketin son bilançosu 3 başlık altında 6 puan üzerinden değerlendiriliyor. Bu başlıklardan Karlılıkta 6/2 Büyüme 6/1Borçluluk 6/6 şeklinde sonuçlarla karşılaşıyoruz.

DEVA Adil Değer – Mali Durum – Karne

Son gelen bilançolar, finansal tablolar ve fiyat hareketleri ışığında DEVA HOLDİNG A.Ş. DEVA genel değerlendirmeden 5 üzerinden 4 puan alıyor ve adil değeri 49,74 Lira gibi bir fiyatı işaret ediyor. Mevcut veriler ışığında adil değerin alabileceği üst değer 73 Lira en dip değer ise 30 Lira olarak karşımıza çıkıyor.

Bir başka kaynaktan edindiğimiz verilere göre ise şirketin son bilançosu 3 başlık altında 6 puan üzerinden değerlendiriliyor. Bu başlıklardan Karlılıkta 6/1 Büyüme 6/6Borçluluk 6/2 şeklinde sonuçlarla karşılaşıyoruz.

ECILC Adil Değer – Mali Durum – Karne

Son gelen bilançolar, finansal tablolar ve fiyat hareketleri ışığında EİS ECZACIBAŞI ECILC genel değerlendirmeden 5 üzerinden 4 puan alıyor ve adil değeri 23,83 Lira gibi bir fiyatı işaret ediyor. Mevcut veriler ışığında adil değerin alabileceği üst değer 49 Lira en dip değer ise 16 Lira olarak karşımıza çıkıyor.

Bir başka kaynaktan edindiğimiz verilere göre ise şirketin son bilançosu 3 başlık altında 6 puan üzerinden değerlendiriliyor. Bu başlıklardan Karlılıkta 6/5 Büyüme 6/6Borçluluk 6/5 şeklinde sonuçlarla karşılaşıyoruz.

GENIL Adil Değer – Mali Durum – Karne

Son gelen bilançolar, finansal tablolar ve fiyat hareketleri ışığında GEN ILAC GENIL genel değerlendirmeden 5 üzerinden 5 puan alıyor ve adil değeri 28,79 Lira gibi bir fiyatı işaret ediyor. Mevcut veriler ışığında adil değerin alabileceği üst değer 36 Lira en dip değer ise 20 Lira olarak karşımıza çıkıyor.

Bir başka kaynaktan edindiğimiz verilere göre ise şirketin son bilançosu 3 başlık altında 6 puan üzerinden değerlendiriliyor. Bu başlıklardan Karlılıkta 6/6 Büyüme 6/3Borçluluk 6/6 şeklinde sonuçlarla karşılaşıyoruz.

MEDTR Adil Değer – Mali Durum – Karne

Son gelen bilançolar, finansal tablolar ve fiyat hareketleri ışığında MEDITERA TIBBI MALZEME MEDTR genel değerlendirmeden 5 üzerinden 5 puan alıyor ve adil değeri 27,42 Lira gibi bir fiyatı işaret ediyor. Mevcut veriler ışığında adil değerin alabileceği üst değer 34 Lira en dip değer ise 20 Lira olarak karşımıza çıkıyor.

Bir başka kaynaktan edindiğimiz verilere göre ise şirketin son bilançosu 3 başlık altında 6 puan üzerinden değerlendiriliyor. Bu başlıklardan Karlılıkta 6/3 Büyüme 6/4Borçluluk 6/6 şeklinde sonuçlarla karşılaşıyoruz.

RTALB Adil Değer – Mali Durum – Karne

Son gelen bilançolar, finansal tablolar ve fiyat hareketleri ışığında RTA LABORATUVARLARI RTALB genel değerlendirmeden 5 üzerinden 3 puan alıyor ve adil değeri 13,92 Lira gibi bir fiyatı işaret ediyor. Mevcut veriler ışığında adil değerin alabileceği üst değer 18 Lira en dip değer ise 8 Lira olarak karşımıza çıkıyor.

Bir başka kaynaktan edindiğimiz verilere göre ise şirketin son bilançosu 3 başlık altında 6 puan üzerinden değerlendiriliyor. Bu başlıklardan Karlılıkta 6/2 Büyüme 6/2Borçluluk 6/5 şeklinde sonuçlarla karşılaşıyoruz.

SEYKM Adil Değer – Mali Durum – Karne

Son gelen bilançolar, finansal tablolar ve fiyat hareketleri ışığında SEYİTLER KİMYA SEYKM genel değerlendirmeden 5 üzerinden 4 puan alıyor ve adil değeri 11,18 Lira gibi bir fiyatı işaret ediyor. Mevcut veriler ışığında adil değerin alabileceği üst değer 14 Lira en dip değer ise 7 Lira olarak karşımıza çıkıyor.

Bir başka kaynaktan edindiğimiz verilere göre ise şirketin son bilançosu 3 başlık altında 6 puan üzerinden değerlendiriliyor. Bu başlıklardan Karlılıkta 6/4Büyüme 6/5Borçluluk 6/6 şeklinde sonuçlarla karşılaşıyoruz.

TRILC Adil Değer – Mali Durum – Karne

Son gelen bilançolar, finansal tablolar ve fiyat hareketleri ışığında TURK ILAC SERUM TRILC genel değerlendirmeden 5 üzerinden 2 puan alıyor ve adil değeri 14,75 Lira gibi bir fiyatı işaret ediyor. Mevcut veriler ışığında adil değerin alabileceği üst değer 18 Lira en dip değer ise 9 Lira olarak karşımıza çıkıyor.

Bir başka kaynaktan edindiğimiz verilere göre ise şirketin son bilançosu 3 başlık altında 6 puan üzerinden değerlendiriliyor. Bu başlıklardan Karlılıkta 6/3 Büyüme 6/3Borçluluk 6/2 şeklinde sonuçlarla karşılaşıyoruz.

Peki Sizin Sağlık Teknolojisi Alanında Favori Hisseniz Ne? Görüşlerinizi yorumlara bekliyoruz.

Şirket temel analiz ve adil değer verileri investing.com’un InvestinPro eklentisinden; karne verileri ise fintables.com’un Fintables data setlerinden alınmıştır.(Datalar yazı yazıldığındaki tarihin özet verilerini içerirler.) Her iki eklentiyi de yatırımcılar için öneriyoruz. Sizlerde eklentileri satın alarak dilediğiniz zaman en güncel şirket detaylarına ve değerlendirmelerine erişebilirsiniz.

YORUMLAR YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.